Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Wrocław. Marsz Niepodległości 2019 przerwany. Doniesienie do prokuratury na Jacka Międlara

16
Podziel się

Wrocławscy urzędnicy rozwiązali marsz z okazji 11 listopada. Jeden ze współorganizatorów były ksiądz Jacek Międlar, komentując decyzję, życzył im "publicznego linczu". Zapowiedział też, że "przywiąże ich do pręgierza".

Po Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu ws. Jacka Międlara zostały złożone zawiadomienia do prokuratury
Po Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu ws. Jacka Międlara zostały złożone zawiadomienia do prokuratury (East News, Krzysztof Kaniewski)
bFdVqoJN

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu wystartował o godz. 19. Po niecałych 30 minutach manifestacja został przerwana przez urzędników. Przyczyną były antysemickie okrzyki i odpalone race przez uczestników pochodu, który odbył się 11 listopada. Demonstranci nie posłuchali poleceń funkcjonariuszy i nie rozeszli się. Doszło do zamieszek. Zatrzymanych zostało 14 osób.

Wrocławski Marsz Niepodległości organizował m.in. były ksiądz Jacek Międlar. Komentując decyzję 11 listopada był zaskoczony przerwaniem manifestacji i mówił o "antypolskiej prowokacji" - podaje gazetawroclawska.pl. - Wstydź się magistracie. Jesteście wrogami naszej ojczyzny. Gardzę takim zachowaniem. Jestem naprawdę przekonany, że antypolacy niedługo zostaną przywiązani do pręgierza. Życzę im publicznego linczu za to, że gardzą polskim dziedzictwem, historią, kulturą i literaturą - mówił w niedzielę.

bFdVqoJP

W nawiązaniu do tych słów prezydent Wrocławia złożył zawiadomienie do prokuratury. Drugie doniesienie dotyczy przemówienia Jacka Międlara z początku Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Mówił tam o "tchórzliwych i nienawistnych Żydach". Magistrat złożył również inne zawiadomienie, dotyczące artykułu na portalu internetowym byłego księdza. Autor wzywał tam do "zbrojenia i szykowania się na zagrożenie, jakim Żydzi mają być dla Polaków".

Zobacz także: Gazeta Wyborcza wskazuje potencjonalnego kandydata na prezydenta. Sienkiewicz zirytowany artykułem
bFdVqoJV

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdVqoKq
KOMENTARZE
(16)
Mat
2 lata temu
Gdzie jest policja??? Były zamieszki?? To gdzie są winni zamieszek ???? czemu ich nie złapano???
słuchaj tylko
2 lata temu
halo.radio
Robert Gie..
2 lata temu
Nie popieram Pana Miedlara ,ale urzędnicy popełnili przestępstwo narażając uczestników na niebezpieczeństwo .Nie było żadnego powodu rozwiązać legalna manifestacje (race to nie powod) przykre jest to ze coraz mniej Polski w Polsce.
bFdVqoKr
mnbv
2 lata temu
Miedlar to faszysta,nacjonalista i hitlerowiec-do dziury z nuim i kilo wapna gnojowi na łeb
Temida
2 lata temu
Dopóki PiS przy władzy brunatni kibole i takie wyrzutki jak Miedlar będą bezkarni, bo kler im błogosławi, a rządzący przymykają oczy. Do odpowiedzialności powinni zostać pociągnięci, ci którzy kryją się za ich plecami w sutannach i cieniu kościelno- klasztornych nisz.
cil
2 lata temu
wymoczek znowu w akcji a co no tam robi
Olo
2 lata temu
Parę dni temu platformiany deb il będący prezydentem Wrocławia przeprasza za hitlerowskie zbrodnie. Za co jeszcze przeprosi ten platformiany byd. lak. Za wybuch 2 wójt swiatowej
gnago
2 lata temu
Hm, osik mi brakuje . ja też mogę oskarżyć prezydenta Breslau o konszachty z UFOnaziolami zwanymi nordykami. Co to były za okrzyki antyarabskie , ile rac odpalono?
pl
2 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Mj
2 lata temu
Temat Żydzi i wszystko jasne
33
2 lata temu
przecież Międlar mówi niewygodną prawdę, uderz w stół a.......
bus pas 24000...
2 lata temu
a może zainteresowałby sie Pan osobami które jeżdżą bus pasami a potem wjeżdżają na parking Urzędu miasta i marszałkowski bo bus pasy są też dla nich
Twój nick
2 lata temu
W durszlakowej paradzie z tęczowym dildem w ręku to by poszedł.
bFdVqoKj
rebe Sutryk
2 lata temu
nie ma takiego paradowania w naszym Polin.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić