o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wspólnicy zamachowca z Berlina zatrzymani w Turcji

7
Podziel się

Turecka policja zatrzymała na lotnisku w Istambule trzech mężczyzn podejrzanych o związki z zamachowcem, który wjechał rozpędzona ciężarówką w tłum odwiedzających bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie. Według tureckich służb zatrzymani planowali kolejne zamachy w Europie.

Miejsce zamachu w centrum Berlina.
Miejsce zamachu w centrum Berlina. (AFP, Odd Andersen)
bEKTOkKZ

Trzej obywatele Niemiec podchodzenia libańskiego zostali zatrzymani na lotnisku Ataturka w ubiegłym tygodniu, jednak tureckie media poinformowały o sprawie dopiero w poniedziałek. Mają być oni związani z Anisem Amri, który najpierw porwał polską ciężarówkę, a potem wjechał nią w tłum na jarmarku w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc ok. 50. Ofiarą zamachowca był także Polak, kierowca ciężarówki.

Podejrzani zostali aresztowani przez policję antyterrorystyczną w Stambule, po tym, jak otrzymała ona informację, że zamierzają się udać do bliżej nieokreślonego kraju europejskiego, by przeprowadzić tam zamach.

To już kolejna osoba zatrzymana w Turcji, która miała być związana z zamachowcem z Berlina. 11 marca w Izmirze zatrzymano obywatela Niemiec pochodzenia jordańskiego podejrzewanego o współpracę z Anisem Amri.

bEKTOkLb

Do zamachu w Berlinie doszło 19 grudnia 2016 roku. Zamachowiec zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzewany o ten czyn 24-letni Tunezyjczyk został zastrzelony 23 grudnia koło dworca w Mediolanie podczas kontroli policji. Kiedy Amri wyciągnął z plecaka pistolet i zaczął strzelać, włoscy policjanci też odpowiedzieli ogniem.

bEKTOkLC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(7)
prooste&logic...
5 lata temu
"Według tureckich służb zatrzymani planowali kolejne zamachy w Europie." Kluczowe są trzy pierwsze wyrazy w tym zdaniu - czyli po prostu jedyną ich "zbrodnią" było to, że nie lubili Erdogana.
~~
5 lata temu
Jak to się nieprawdopodobnie czyta.... obywateli Niemiec pochodzenia libańskiego i obywatela Niemiec pochodzenia Jordańskiego ......Adolf się w grobie przewraca...taka to teraz czysta rasa aryjska !
Scania
5 lata temu
Ciezarowka byla Szwedzka pochodzenia Polskiego
bEKTOkLD
Tylko
5 lata temu
Mozolnie wam to wszystko przychodzi.
tyle
5 lata temu
Nie mogliście ich zastrzelić-próbowali uciec i otworzyli ogień.Raport krótki i zwięzły.
hans
5 lata temu
Ty w to wierzysz tym kłamczuchon feszystowskim......Naiwniak/czka
Otaku
5 lata temu
19 grudnia...DLACZEGO to zajęło TYLE czasu? I nie było likwidacji na miejscu?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić