Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Współzałożyciel Apple radzi: Usuwajcie konta na Facebooku

443
Podziel się:

Współzałożyciel firmy Apple, Steve Wozniak, zachęca do usuwania kont na Facebooku. Wozniak, który założył Apple’a wraz ze Steve’em Jobsem i Ronaldem Wayne’em tłumaczy, że ma na względzie ochronę prywatności użytkowników serwisu Marka Zuckerberga.

Mark Zuckerberg Facebook
Mark Zuckerberg Facebook (East News, BERTRAND GUAY)

Jeden z twórców Apple’a jest zaniepokojony. Twierdzi, że na Facebooku ludzie prowadzą rozmowy, "o których myślą, że są prywatne". W rzeczywistości jednak, przekonuje Steve Wozniak, na Facebooku nie ma mowy o prywatności.

Nie ma szans, żeby to zatrzymać. Moja rada dla większości ludzi jest taka, żeby znaleźć jakiś sposób na odejście z Facebooka – powiedział Wozniak w rozmowie z TMZ, którą cytuje The Hill.

Współtwórca Apple’a mówi, że "martwi go wszystko". Szczególnie niepokoi go to, że dane użytkowników Facebooka trafiają do reklamodawców. W ubiegłym roku serwis Marka Zuckerberga przyznał, że firma Cambridge Analytica zdobyła dostęp do danych milionów użytkowników Facebooka.

Zobacz także: Zobacz też: Trzy tysiące skarg na naruszenie ochrony danych osobowych

Problem jest w tym, że moje lajki nie idą do ciebie. W mojej głowie tak jest, ale prawda jest taka, że one wędrują prosto do reklamodawców – oświadczył Steve Wozniak.

Współzałożyciel Apple’a ma rozwiązanie. Proponuje, żeby Facebook wprowadził opłaty dla osób, którym zależy na ochronie prywatności i które nie chcą, aby reklamodawcy mieli dostęp do ich kont.

Dlaczego nie dacie mi wyboru? Pozwólcie mi trochę zapłacić, a w zamian zróbcie tak, żeby moje dane były bezpieczniejsze i miały bardziej prywatny charakter – zaproponował Steve Wozniak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(443)
Jakub Strzelc...
3 lata temu
Bezpieczeństwo darmowych aplikacji niestety nie istnieje. Jak widać ludzie dzielą się na tych, którym zależy i szukają dobrych rozwiązań oraz na tych którzy patrzą jedynie portfelem
Daniel Gonera
3 lata temu
Niestety społeczeństwo chce wszystko za darmo, a potem płacz, że sprzedali dane albo wyciekły
Weronika Fort...
3 lata temu
Ludzie otwórzcie oczy i zacznijcie patrzeć szerzej. Nikt w życiu niczego wam nie daje za darmo a nagle w internecie jest to możliwe. Co oni robią z waszymi danymi???
Maciej Wojnar...
3 lata temu
Wycieki, sprzedaż danych albo nie działa.. czy naprawdę jeszcze ktoś chce z tego korzystać?
Bartosz Wojci...
3 lata temu
Używam i polecam UseCrypt Messenger - zero wycieków, dobrze wyglądająca apka, z której się przyjemnie korzysta oraz pewność, że twoje dane nie są sprzedawane nikomu.
Tomasz Szydzi...
3 lata temu
Najlepiej w ogóle usunąć wszystkie aplikacje należące do facebooka i przerzucić się na bezpieczne aplikacje #bringingprivacyback
Jola Błasiak
3 lata temu
Po ostatnich wyciekach już nigdy nie zaufam żadnej działalności należącej do Facebooka. Znalazłam UseCrypt Messenger i cieszę się, że z niego korzystam.
Janek Taczała
3 lata temu
Testowałem UseCrypta i zostałem z nim… 2 zł dziennie to niewiele jak za pewność, że nikt nie czyta moich wiadomości :)
Adrian Chylew...
3 lata temu
Niestety wiele osób nie ma pojęcia o bezpieczeństwie. Ile to jest przypadków, gdy użytkownik nie wykonuje update systemu lub aplikacji… a tym bardziej nie wie jak bardzo jest narażona na atak na Whatsappa czy inne komunikatory Zuckerberga.
Jarek Konopsk...
3 lata temu
Szkoda, że bezpieczeństwo użytkowników nie jest priorytetem dla zachodnich korporacji co pokazują wszystkie ostatnie wycieki.
Aleksander Bu...
3 lata temu
Co jak co, ale o własne bezpieczeństwo warto zadbać. Zaufałem polskiemu programowi UseCrypt kilka miesięcy temu i jestem z niego zadowolony.
Marek Głowack...
3 lata temu
Używamy UseCrypt Messenger u mnie w firmie. Wszyscy korzystający chwalą go za przyjazny interfejs, a ja cieszę się, że moja firma nie jest narażona na atak.
Konrad Pokuty...
3 lata temu
Nie jest możliwe, żeby aplikacja była darmowa i dbała o nasze bezpieczeństwo. Zawsze coś kosztem czegoś. Wolę zapłacić i mieć pewność, że moje dane nie są przetwarzane. Korzystam z UseCrypt Messenger i szczerze go polecam.
ooo
3 lata temu
Czyli to jest nowy sposób na zarobek przez FB? By „zapewnić” prywatność będą ściągać haracz?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić