o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Współzałożyciel Apple radzi: Usuwajcie konta na Facebooku

443
Podziel się

Współzałożyciel firmy Apple, Steve Wozniak, zachęca do usuwania kont na Facebooku. Wozniak, który założył Apple’a wraz ze Steve’em Jobsem i Ronaldem Wayne’em tłumaczy, że ma na względzie ochronę prywatności użytkowników serwisu Marka Zuckerberga.

Mark Zuckerberg Facebook
Mark Zuckerberg Facebook (East News, BERTRAND GUAY)
bDzKYjvp

Jeden z twórców Apple’a jest zaniepokojony. Twierdzi, że na Facebooku ludzie prowadzą rozmowy, "o których myślą, że są prywatne". W rzeczywistości jednak, przekonuje Steve Wozniak, na Facebooku nie ma mowy o prywatności.

Nie ma szans, żeby to zatrzymać. Moja rada dla większości ludzi jest taka, żeby znaleźć jakiś sposób na odejście z Facebooka – powiedział Wozniak w rozmowie z TMZ, którą cytuje The Hill.

Współtwórca Apple’a mówi, że "martwi go wszystko". Szczególnie niepokoi go to, że dane użytkowników Facebooka trafiają do reklamodawców. W ubiegłym roku serwis Marka Zuckerberga przyznał, że firma Cambridge Analytica zdobyła dostęp do danych milionów użytkowników Facebooka.

bDzKYjvr
Zobacz także: Zobacz też: Trzy tysiące skarg na naruszenie ochrony danych osobowych

Problem jest w tym, że moje lajki nie idą do ciebie. W mojej głowie tak jest, ale prawda jest taka, że one wędrują prosto do reklamodawców – oświadczył Steve Wozniak.

Współzałożyciel Apple’a ma rozwiązanie. Proponuje, żeby Facebook wprowadził opłaty dla osób, którym zależy na ochronie prywatności i które nie chcą, aby reklamodawcy mieli dostęp do ich kont.

bDzKYjvx

Dlaczego nie dacie mi wyboru? Pozwólcie mi trochę zapłacić, a w zamian zróbcie tak, żeby moje dane były bezpieczniejsze i miały bardziej prywatny charakter – zaproponował Steve Wozniak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzKYjvy
bDzKYjvS
KOMENTARZE
(443)
jAM
2 lata temu
A ja w ogóle nie mam kont na forach społecznościowych a na święta wysyłam tradycyjne kartki. Z rodzina jak chcę pogadać to po prostu jadę do nich. Polecam. Spróbujcie.
Bosman
2 lata temu
Ja tam jestem za tym żeby szajsbuk był. Przynajmniej mam jasność kto ma nie pokolei w głowie.
Bilbo
2 lata temu
Dlaczego ja mam placic.""to reklamodawcy powinni mi placic za moje dane osobowe
bDzKYjvT
Testo
2 lata temu
Spokojnie są jeszcze duzo gorsze glupoty jak np instagram ktory juz kompletnie do niczego sie nie przydaje, serwis typowo dla niedowartosciowanych cieniasków
Wezyr
2 lata temu
Mądremu nie trzeba tego tłumaczyć. Głupi i tak nie zrozumie.
Najnowsze komentarze (443)
Jakub Strzelc...
rok temu
Bezpieczeństwo darmowych aplikacji niestety nie istnieje. Jak widać ludzie dzielą się na tych, którym zależy i szukają dobrych rozwiązań oraz na tych którzy patrzą jedynie portfelem
Daniel Gonera
rok temu
Niestety społeczeństwo chce wszystko za darmo, a potem płacz, że sprzedali dane albo wyciekły
Weronika Fort...
rok temu
Ludzie otwórzcie oczy i zacznijcie patrzeć szerzej. Nikt w życiu niczego wam nie daje za darmo a nagle w internecie jest to możliwe. Co oni robią z waszymi danymi???
Maciej Wojnar...
rok temu
Wycieki, sprzedaż danych albo nie działa.. czy naprawdę jeszcze ktoś chce z tego korzystać?
Bartosz Wojci...
rok temu
Używam i polecam UseCrypt Messenger - zero wycieków, dobrze wyglądająca apka, z której się przyjemnie korzysta oraz pewność, że twoje dane nie są sprzedawane nikomu.
Tomasz Szydzi...
rok temu
Najlepiej w ogóle usunąć wszystkie aplikacje należące do facebooka i przerzucić się na bezpieczne aplikacje #bringingprivacyback
Jola Błasiak
rok temu
Po ostatnich wyciekach już nigdy nie zaufam żadnej działalności należącej do Facebooka. Znalazłam UseCrypt Messenger i cieszę się, że z niego korzystam.
Janek Taczała
rok temu
Testowałem UseCrypta i zostałem z nim… 2 zł dziennie to niewiele jak za pewność, że nikt nie czyta moich wiadomości :)
bDzKYjvL
Adrian Chylew...
rok temu
Niestety wiele osób nie ma pojęcia o bezpieczeństwie. Ile to jest przypadków, gdy użytkownik nie wykonuje update systemu lub aplikacji… a tym bardziej nie wie jak bardzo jest narażona na atak na Whatsappa czy inne komunikatory Zuckerberga.
Jarek Konopsk...
rok temu
Szkoda, że bezpieczeństwo użytkowników nie jest priorytetem dla zachodnich korporacji co pokazują wszystkie ostatnie wycieki.
Aleksander Bu...
rok temu
Co jak co, ale o własne bezpieczeństwo warto zadbać. Zaufałem polskiemu programowi UseCrypt kilka miesięcy temu i jestem z niego zadowolony.
Marek Głowack...
rok temu
Używamy UseCrypt Messenger u mnie w firmie. Wszyscy korzystający chwalą go za przyjazny interfejs, a ja cieszę się, że moja firma nie jest narażona na atak.
Konrad Pokuty...
rok temu
Nie jest możliwe, żeby aplikacja była darmowa i dbała o nasze bezpieczeństwo. Zawsze coś kosztem czegoś. Wolę zapłacić i mieć pewność, że moje dane nie są przetwarzane. Korzystam z UseCrypt Messenger i szczerze go polecam.
ooo
2 lata temu
Czyli to jest nowy sposób na zarobek przez FB? By „zapewnić” prywatność będą ściągać haracz?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić