o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Wybierasz się do Rzymu? Przygotuj się na problemy z wodą

6
Podziel się

Miejski dostawca zadecydował o racjonowaniu wody. Problemy mieszkańców Rzymu zaczną się już od 1 września.

Wybierasz się do Rzymu? Przygotuj się na problemy z wodą
(iStock.com)
bEShgRcl

Zapadła decyzja o zmniejszeniu ciśnienia wody w całym mieście. Ludzie mieszkający na wyższych piętrach mogą w związku z tym w ogóle nie mieć dostępu do "kranówki". Na szczęście zmiany wprowadzane będą tylko w godzinach nocnych, od 22 do 6 rano przez cały wrzesień.

Stolicę Włoch nawiedziła ogromna fala suszy. Dodatkowo tylko od maja w miejskim systemie wodno-kanalizacyjnym znaleziono aż 1300 wycieków, powodujących ciągłe uszczuplenie zapasów magazynowanej wody. Jej ilość jest o 30 proc. mniejsza od normy - donosi The Local.

Miasto zmaga się z przestarzałą technologią. Sieć wodociągów nie była modernizowana i remontowana od ok. 80 lat. Już wcześniej w tym roku Rzymianom groziło racjonowanie wody, jednak wtedy zrezygnowano z tego pomysłu. Teraz władze twierdzą, że nie ma innego wyjścia.

bEShgRcn

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEShgRcO
KOMENTARZE
(6)
Gringo
4 lata temu
Czyżby uchodźcy zużywali jej tak dużo?
Piotr34
4 lata temu
W polsce wkrotce moze byc podobnie poniewaz polska ma najmniejsze zasoby wodne na mieszkanca w Europie.Niczyja to wina-po prostu tak juz jest ale nalezaloby obecnie inwestowac w infrastrukture wodno-kanalizacyjna itp.
Zuzia
4 lata temu
A jak w czasie upałów, "uchodźcy" odkrecali hydranty i marnowali mnóstwo wody, nie ponieśli za to żadnej kary, jak zwykle zresztą za swoje zachowanie
bEShgRcP
M. B.
4 lata temu
Wkrótce Wody będzie w Rzymie, aż nadto.!!!
gosc
4 lata temu
swieconej nie zabraknie,
IPP
4 lata temu
..............Dlatego niektóre nacje inwestują tylko w wybrane produkty ....woda jest na czele stawki !!!!!! do niedawna były nieruchomości w centrum .....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić