Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas13.10.19 (21:58)

Wybory 2019. Janusz Korwin-Mikke może zostać marszałkiem seniorem

Znane są już pierwsze wyniki sondażu exit poll IPSOS. Do Sejmu oprócz PiS, Koalicji Obywatelskiej, SLD i PSL dostała się też Konfederacja. Jeśli te informacje się potwierdzą, startujący z list partii Janusz Korwin-Mikke, będąc najstarszym posłem w całej izbie, może zostać mianowany na marszałka seniora.
Tomasz Gzell / PAP

Konfederacja wchodzi do sejmu z wynikiem 6,4 proc. Dostanie się prawicowej koalicji do parlamentu oznaczałoby, że wśród posłów znaleźć mógłby się jeden z jej założycieli, Janusz Korwin-Mikke. Gdyby tak się stało, 76-letni polityk z miejsca mógłby liczyć na otrzymanie specjalnej funkcji.

Janusz Korwin-Mikke może zostać marszałkiem seniorem. Na stanowisko to wybierana jest osoba, która znajduje się w grupie najstarszych wiekiem posłów, obecnych w Sejmie. Ostatnim marszałkiem seniorem był zmarły 30 września 2019 roku Kornel Morawiecki.

REKLAMA

Znane są pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Według ankiety exit poll IPSOS wybory sejmowe 2019 wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość, która zdobyła 43,6 procent głosów. O wiele mniejszy wynik uzyskała Koalicja Obywatelska - 27,4 procent. SLD może liczyć na 11,9 procent, PSL na 9,6 procent, a Konfederacja 6,4 procent. Frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.

Zobacz także: Wstępne wyniki wyborów 2019 exit poll IPSOS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij