o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wybory 2019. Viktor Orban pogratulował PiS zwycięstwa

2
Podziel się

Wybory parlamentarne 2019, według sondażu exit poll, wygrał PiS. Gratulacje zwycięskiemu ugrupowaniu złożył już premier Węgier Viktor Orban. Powiedział o tym w wystąpieniu telewizyjnym po węgierskich wyborach samorządowych, które odbyły się tego samego dnia, co wybory parlamentarne w Polsce.

Premier Węgier pogratulował PiS zwycięstwa
Premier Węgier pogratulował PiS zwycięstwa (PAP)
bDYwkSQB

- Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rząd. Gratuluję polskim przyjaciołom - stwierdził premier Węgier.

Na Węgrzech odbywały się dzisiaj wybory samorządowe. Z wstępnych danych z każdego z komitatów (województw) wynika, że zwycięża rządząca koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP). Jedynie w Budapeszcie prowadzi wspólny kandydat opozycji Gergely Karácsony.

bDYwkSQD

Z sondażu exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsat wynika, że wybory parlamentarne wygrał PiS z poparciem 43,6 proc. Kolejne miejsca zajęły KO – 27,4 proc.; SLD – 11,9 proc.; PSL – 9,6 proc.; Konfederacja – 6,4 proc.

Gdyby wyniki te potwierdziły się, to PiS otrzymałby 239 mandatów w Sejmie. KO miałaby 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13.

Według sondażu IPSOS frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc.

bDYwkSQJ

W wyborach wybraliśmy 460 posłów i 100 senatorów, którzy będą sprawować władzę przez najbliższe cztery lata. Według zapowiedzi PKW oficjalne wyniki wyborów poznamy we wtorek.

bDYwkSRe
KOMENTARZE
(2)
op
2 lata temu
Bez komentarza
Demokrata
2 lata temu
Brawo Węgrzy. Chociaż Ktoś potrafi się zachować. Makrela gra na gitarze a Makaron obywateli w kamizelkach okłada .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić