REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Magda Mieśnik18.05.19 (11:00)

Wybory do Europarlamentu 2019. PiS traci poparcie

Na tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego PiS jest na czele badania poparcia. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego traci jednak w stosunku do poprzedniego badania – wynika z danych pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.
Radek Pietruszka / PAP

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, PiS mógłby liczyć na 40,3 proc. głosów (w poprzednim badaniu 42,1 proc.), Koalicja Europejska na 38,5 proc. głosów (wcześniej 36,9 proc.).

Kolejne ugrupowania tracą poparcie. Partia Roberta Biedronia może liczyć na 7,6 proc. głosów (w poprzednim sondażu 7,7 proc.), ruch Pawła Kukiza na 5,1 proc. głosów (wcześniej 6 proc.). Konfederacja uzyskała poparcie sięgające 4,9 proc. głosów (w poprzednim badaniu 3,8 proc.), a Lewica Razem – 3,1 proc. głosów (wcześniej 2,9 proc.).

REKLAMA

W przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS mógłby liczyć na 23 miejsca w Parlamencie Europejskim, Koalicja Europejska na 22, Wiosna Biedronia na 4, a Kukiz'15 na 2 (3 jeśli dojdzie do brexitu).

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij