o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Wybory do europarlamentu 2019. Kandydat PiS odmówił spotkania z wyborcami, wybrał telewizję. "Byli wściekli"

13
Podziel się

Wybory do europarlamentu tak bardzo pochłaniają kandydatów na europosłów, że zdarza im się w ostatniej chwili odwoływać nawet... spotkania z wyborcami. Niektórzy wybierają występ w telewizji. Tak było w przypadku senatora Konstantego Radziwiłła, kandydata PiS w Warszawie.

Wybory do europarlamentu. Konstanty Radziwiłł jest kandydatem PiS na europosła z Warszawy.
Wybory do europarlamentu. Konstanty Radziwiłł jest kandydatem PiS na europosła z Warszawy. (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bEiFDWlh

Poniedziałek, przed godziną 19. W Pruszkowie organizowane jest spotkanie z wyborcami i debata kandydatów na europosłów z okręgu warszawskiego – Konstantego Radziwiłła i Władysława Teofila Bartoszewskiego.

Ten pierwszy – były minister zdrowia – jest numerem 3 na liście PiS w stolicy. Ten drugi – historyk i wykładowca akademicki, syn Władysława Bartoszewskiego – "dziesiątką" z listy Koalicji Europejskiej, kandydatem popieranym przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na spotkanie-debatę w Pruszkowie zaproszeni są wyborcy oraz działacze PiS i PSL. Wszyscy tłumnie zgromadzeni na sali. W końcu o Unię Europejską w starciu na poglądy spierać się mają nie byle jakie nazwiska.

bEiFDWlj

Tyle że w ostatniej chwili okazuje się, że... debata się nie odbędzie. Powód? W ostatniej chwili rezygnuje z niej Radziwiłł – bez osobistego poinformowania o tym organizatora spotkania.

Wybory do europarlamentu. Wizyta w telewizji ważniejsza
Wszyscy są zawiedzeni, niektórzy wręcz wściekli. Nikt nie zna powodu odwołania wizyty byłego ministra zdrowia w Pruszkwie. Co się okazuje po kilkunastu minutach? Że Konstanty Radziwiłł będzie... w "Gościu Wiadomości", głównym programie publicystycznym TVP, emitowanym tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

Aleksander Hebda, organizator spotkania w Pruszkowie z miejscowego stowarzyszenia: – O nieobecności senatora Radziwiłła poinformował nas chwilę przed debatą jego syn. Bez podania powodów rezygnacji z debaty. Spotkanie było umówione od trzech tygodni. Nie wskazano nawet zastępstwa.

bEiFDWlp

– Pan Radziwiłł zwyczajnie stchórzył. Wybrał lans w telewizji, zamiast merytorycznej debaty z Władysławem T. Bartoszewskim. Zlekceważył mieszkańców Pruszkowa, zamiast z nimi rozmawiać. Poszedł do "TVPiS", bo nikt nie zada mu tam niewygodnego pytania. Zwykły tchórz – mówi WP Jakub Stefaniak, rzecznik PSL, odpowiedzialny za kampanię Władysława T. Bartoszewskiego.

Próbowaliśmy skontaktować się z senatorem Radziwiłłem i zapytać o sytuację, ale nie odbierał od nas telefonów.

bEiFDWlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiFDWlK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(13)
E nde
2 lata temu
Przecierz ten pan to potomek szlachecki więc co się będzie bratał z plebsem wydawało mu się że zrobi reformę zdrowia a rozwalił coś co było całkiem dobre teraz jest dopiero syf
Omar
2 lata temu
Bo inaczej nie wygracie wyborow.
tadzio z toru...
2 lata temu
To nazwisko zawsze się będzie kojarzyć ze świństwem, zdradą , hańbą i to od wieków, co on tam jeszcze robi jazda z nim!
bEiFDWlL
DNA
2 lata temu
Sprawdzajcie kandydatów do EP po ich DNA a przekonacie się na kogo głosujecie.. Niektórzy mają zero ludzkiego DNA, przeważnie mają gadzie - wiadomo jakiej nacji.
wxx
2 lata temu
Glosujemy na Konfederacje.
fałsz
2 lata temu
No niezadowoleni byli ci z totalnej, biedaczki nie mogli POpluç na kandydata prawicy i to jest cała prawda ponie Wróblewski, Widzę że agentura totalnej w ostatnim tygodniu przed wyborami manipuluje
meryt
2 lata temu
Pycha i Szmal
yxyxyxyyx
2 lata temu
nagonka na kosciol i na PiS. Takie to tutaj wiadomosci. No i niekiedy o pogodzie...
Proste
2 lata temu
PiS nie wie co to Europa i ma być usunięty z Europy. Nie znasz i nie zachowujesz prawa Europy to won z tym pisem do chin
Adi
2 lata temu
Tak PiS szanuje swoich wyborcow! Ha ha
FestinaLente
2 lata temu
Dlaczego mnie to nie dziwi ...... Dobrze, że choć angielski zna , w przeciwieństwie do swoich koleżanek ...... Beat x 3 ;)
83
2 lata temu
No i taki''chce''do europarlamentu.Po co-po kasę jak większość,a ze Służbą Zdrowia nie poradził sobie tylko na gorsze.Następna Zalewska chce czmychnąć.Zostawić swój resort i na spokojnie doić.Tu już nie chodzi o partię i przekonania.Tak się nie powinni zachowywać ludzie na wysokich Państwowych stanowiskach.
ch%b
2 lata temu
Jakby niektórzy pisowcy mieli troszkę przyzwoitości to by zrezygnowali teraz z członkostwa w partii.
bEiFDWlD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić