o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|
aktualizacja

Wybory do Europarlamentu 2019. Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Europejskiej... w więzieniach

143
Podziel się

Wybory do Europarlamentu 2019. "PO kolejny raz zmiażdżyła konkurencję w aresztach i zakładach karnych" - poinformował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Dane z komisji wyborczych, gdzie głosowały osoby mające problemy z prawem, wskazują na zdecydowaną przewagę Koalicji Europejskiej nad Wiosną, PiS i Kukiz'15.

Wybory do Europarlamentu 2019. Tak głosowali więźniowie.
Wybory do Europarlamentu 2019. Tak głosowali więźniowie. (East News)
bESHtLUB

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek ostateczne wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Zwyciężyło w nich PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała poparcie 45,38 proc. Polaków. Na kolejnych miejscach znaleźli się: KE - 38,47 proc. i Wiosna - 6,06 proc.

"Jako osoba odpowiedzialna za polski system penitencjarny uprzejmie informuję, że Platforma Obywatelska kolejny raz zmiażdżyła konkurencję w aresztach i zakładach karnych" - napisał w sieci Patryk Jaki.

Doniesienia polityka związanego z PiS natychmiast podchwycili interanuci. W sieci zaczęło się dokładne analizowanie danych PKW i informowanie o rezultatach z poszczególnych więzień i aresztów.

bESHtLUD

Okazuje się, że np. w znanym warszawskim Areszcie Śledczym Białołęka, Koalicja Europejska zdobyła aż 67.9 proc. głosów. Daleko za komitetem ugrupowań opozycyjnych znalazła się Wiosna Roberta Biedronia (7.7 proc.). Prawo i Sprawiedliwość zajęło dopiero 3 miejsce (7,4 proc.). Na czwartym był Kukiz'15 (5,7 proc.), a na piątym Konfederacja (5,6 proc.).

Zobacz także: Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Co ciekawe, wśród poszczególnych kandydatów zdecydowanym liderem okazał się Włodzimierz Cimoszewicz. Lider list Koalicji Europejskiej w Warszawie otrzymał od osadzonych aż 227 głosów. Co ciekawe, "jedynka" list PiS Jacek Saryusz-Wolski uzyskał poparcie jedynie 10 głosujących z tego zakładu karnego.

bESHtLUJ

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak było w Gdańsku i w Poznaniu?

W Areszcie Śledczym w Gdańsku przewaga zjednoczonych sił opozycji była jeszcze większa. Koalicja Europejska rozbiła tam bank i zgarnęła aż 72,9 proc. głosów. Drugie było PiS (9,5 proc.), a trzeci Kukiz'15 (5,8 proc.).

Tutaj liderką wśród polityków okazała się Magdalena Adamowicz. Na Kandydatkę KE - mimo, że startowała dopiero z drugiego miejsca na liście - głos oddało aż 161 osadzonych. Liderka PiS Anna Fotyga otrzymała dziesięciokrotnie mniej głosów (16), a lokalnego lidera Kukiz'15 Andrzeja Kobylarza wskazało tylko 8 więźniów.

"W dwóch wrocławskich zakładach karnych (przy Kleczkowskiej i Fiołkowej) najlepszy wynik osiągnęła Koalicja Europejska, na którą głosowało ponad 58 proc. osadzonych" - informuje portal tuwroclaw.com. Drugie miejsce z wynikiem 12 proc. zajęła Konfederacja. 10-procentowym poparciem cieszyło się tu Prawo i Sprawiedliwość.

bESHtLUK

Kandydaci pozostałych ugrupowań zostali zepchnięci przez Koalicję Europejską do defensywy również w Poznaniu. W tamtejszym Areszcie Śledczym przy ulicy Młyńskiej Ewa Kopacz zdobyła aż 118 głosów. Lidera listy Kukiz'15 Piotra Liroya Marca poparło 25 więźniów, a kandydata PiS z "jedyną" Zdzisława Krasnodębskiego tylko 19 osadzonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESHtLVe
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(143)
Hubert
2 lata temu
To akurat jest oczywiste, że bandyciizłodzieje głosują na bandytówizłodziei.
Obywatel
2 lata temu
Ostatnio pacjenci niepełnosprawni intelektualnie głosowali na PiS w jednej z komisji wyborczej. Pisali o tym w internecie. Wyjaśnia to policja. PiS powinien się obawiać jeżeli głosowania przegrywa w więzieniach. Po zmianie władzy.
Baca Wladek
2 lata temu
Z żelaznym elektoratem za kratami POKO daleko zajdzie........... hy hy hy. Hej !
bESHtLVf
ddd
3 lata temu
swoi głosowali na swoich
arpus
3 lata temu
złodziej głosuje na złodzieja
pol
3 lata temu
swój popiera swego! normalne!
Obserwator
3 lata temu
Po prostu im zapomnieli dać 500+, to głosują normalnie, bo nie są przekupieni.
asiakow
3 lata temu
nie ma się co podniecać. jak PO było u władzy, to w zakładach karnych królował PiS. Po prostu będąc tam i będąc traktowanym poniżej wszelkiej godności ludzie zawsze głosują przeciwko panującej władzy
baca
3 lata temu
Znamienne:)))
oddp
3 lata temu
To ci niespodzianka. :)
Tomi
3 lata temu
Oto cała prawda o elektoracie PO. Mówią że to ludzie z wyższym wykształceniem a wyborcy PiS - z podstawowym. Fakty jednak nie kłamią. Tylko pogratulować
ak001
3 lata temu
Szlag by to trafił. Kryminaliści mądrzejsi od tzw. "porządnych ludzi". Świat stanął na głowie...
marek
3 lata temu
więźniowie polityczni głosowali :-)
bESHtLUX
Rawicz
3 lata temu
Jak zwykle. Swój swojego zawsze POprze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić