o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Apel biskupów: głosujcie zgodnie z "właściwie ukształtowanym sumieniem"

230
Podziel się

Polscy biskupi w liście skierowanym do wiernych zachęcają do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zaapelowali o głosowanie zgodne z "właściwie ukształtowanym sumieniem".

Biskupi apelują do wiernych o udział w wyborach
Biskupi apelują do wiernych o udział w wyborach (PAP, Waldemar Deska)
bErxLKUl

Polscy biskupi przypominają w liście do wiernych, że w niedzielę 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. "Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej" - czytamy w dokumencie zatytułowanym "Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego".

W dokumencie, przygotowanym prawie trzy tygodnie temu (2 maja na Jasnej Górze), przypomniano, że Polska jest członkiem UE od 15 lat. "Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to - jak często głosił to Papież - możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach" - czytamy w dokumencie.

bErxLKUn

Hierarchowie przypomnieli słowa Jana Pawła II z 3 czerwca 1997 roku, które wypowiedział w Gnieźnie, w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej: "Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie 'wspólnego domu' dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

"Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem" - piszą hierarchowie.

bErxLKUO
KOMENTARZE
(230)
czerwone bagn...
2 lata temu
im bardziej atakujecie kościół tym bardziej toniecie
in
2 lata temu
glosujcie za pedofilami i zboczencami jako i my nimi jestesmy
in
2 lata temu
glosujcie za pedofilami i zboczencami jako i my jestesmy nimi
bErxLKUP
gość
2 lata temu
Zgodnie ze sumieniem to agitacja ? lub wskazówki ?
mocy
2 lata temu
kofederacja a nowe czasy dosc klamcow
Poznaniak
2 lata temu
Najpierw ręce w majtki teraz agituja na kogo głosować szczyt bezczelności to nie JEST JESZCZE państwo KOŚCIELNE wara Polska jest dla wierzących jakiegokolwiek Boga oraz dla niewierzących gwarantuje to konstytucja i nie majstrowac na kolanie i po nocy
j22
2 lata temu
Księża też maja prawo do głosowania i wypowiadania się na temat Polski. Tuskowi wszystko wolny a księżą mają siedzieć cicho
Wonnnnnn
2 lata temu
Wypasione wieprze do ostatniej chwili będą trwać przy korytach. Udają chojraków ale już w poprzednim tygodniu zaczęli dobra spieniężać i pakować graty. Jak pójdzie hasło WON! wyjdą pozornie z jedną walizką.
mkcoffe
2 lata temu
A jakie jest to "właściwie ukształtowane sumienie"? I co maja zrobić ci z "niewłaściwie ukształtowanym"jeśli o tym ukształtowaniu (niewłaściwym) nie wiedzą?
słowo boze
2 lata temu
Pan Bóg za darmo nie będzie się modlić za Was i Wam pomagać, bo niby dlaczego? W Niebie też są dziewuchy na Maladiwach i w Tajlandii.
kosa na bosa
2 lata temu
A o sobie, kto z " woza" nic nie powiedzieli.
Fff
2 lata temu
Niech politycy nie wracają się do Kościoła, jeżeli tak
emeryt
2 lata temu
Zajmijcie się swoimi sprawami purpurowi a wybory zostawcie ludziom ... wara wam od polityki .
bErxLKUH
arek
2 lata temu
jak pis zniesie konkordat i pogoni kapelanów z wojska ,policji,straży požarnej straży granicznej ,ze szpitali ,ze szkół,urzędu skarbowego i pozostałej budrzetówki to ma mój głos do 2050r a za zaoszczędzoną kasę podwoi +500 na +1500 i jeszcze zostanie szmalu kupa....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić