REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki19.08.19 (10:51)

Wybory parlamentarne 2019. Ojciec Andrzeja Dudy wyjaśnia swój start. Decyzję konsultował z synem

Jan Duda zdradził, dlaczego zdecydował się kandydować do Senatu z list PiS w wyborach parlamentarnych. - Przechodzę na emeryturę z uczelni. Będę miał więcej czasu, jeden etat mi się zwalnia - tłumaczy ojciec prezydenta.
Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

PiS zaprezentował w piątek swoje listy do parlamentu. O miejsce w Senacie powalczy też Jan Duda. Ojciec prezydenta wystartuje z okręgu numer 33 obejmującym województwo małopolskie. Duda senior to radny sejmiku wojewódzkiego z ostatnich wyborów samorządowych. Jest również profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Ojciec prezydenta w rozmowie "Super Expressem" ujawnił, że rezygnuje z etatu w Krakowie i przechodzi na emeryturę. Przyznaje, że będzie miał teraz więcej czasu. Zdradził również, że decyzję konsultował ze swoim synem. - Uważa, że jestem samodzielnym człowiekiem, nie próbował na mnie wpływać. Na pewno moja decyzja jest również efektem naszych dyskusji - tłumaczył.

REKLAMA

Jan Duda, jeśli dostanie się do Senatu, chce zajmować się tematami dotyczącymi edukacji wczesnoszkolnej, innowacyjności, czy polityki społecznej. Już wcześniej otrzymał propozycję startu w wyborach parlamentarnych, jednak wówczas ofertę odrzucił. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Byli politycy PiS na listach KO. Radosław Fogiel lekceważąco o rywalach

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij