REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Paulina Górnicka08.10.19 (15:02)

Wybory parlamentarne 2019. Rekordowa liczba osób dopisuje się do spisu i rejestru wyborców w Warszawie

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Radio ZET informuje o rekordowej liczbie osób, które dopisały się do spisu i do rejestru wyborców w Warszawie. To już prawie 40 tys. obywateli.
PAP

Do spisu wyborców, który umożliwia zagłosowanie w wyborach 13 października, dopisały się w stołecznych urzędach dzielnic 10 192 osoby, a przez platformę ePUAP aż 22 566 osób - podaje Radio ZET.

Do rejestru wyborców dopisały się (czyli zmieniły miejsce głosowania na stałe) w sumie 7 222 osoby, z czego ponad 5000 za pomocą ePUAP.

REKLAMA

Rzecznik prezydenta stolicy Kamil Dąbrowa przyznał w rozmowie z Radiem ZET, że jest to rekordowa liczba jak na tydzień przedwyborczy.

Wybory parlamentarne już w niedzielę

Już w niedzielę 13 października w całej Polsce zostaną przeprowadzone wybory do Sejmu i Senatu. W ich trakcie wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą sprawować władzę w naszym imieniu.

Prawo głosu w wyborach parlamentarnych 2019 przysługuje każdemu obywatelowi Polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18. rok życia. Głosować nie będą mogły osoby ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych.

Żeby wziąć udział w głosowaniu, należy w dniu wyborów w godzinach 7-21 udać się do lokalu wyborczego odpowiedniego dla miejsca zameldowania. Po okazaniu dokumentu tożsamości (np. legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) otrzymamy kartę do głosowania. Głos oddajemy poprzez wstawienie znaku "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij