o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wybory parlamentarne 2019. Głosowaliśmy nie tylko w Polsce. Rekordowa kolejka do urny w Barcelonie

3
Podziel się

W wyborach parlamentarnych 2019 oddawaliśmy głosy nie tylko w Polsce. We Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii - Polacy mieszkający za granicą i turyści z Polski ustawiali się w kolejkach, by oddać głos w wyborach parlamentarnych.

Wybory 2019. Polacy, którzy chcieli głosować w Barcelonie utknęli w wielogodzinnej kolejce
Wybory 2019. Polacy, którzy chcieli głosować w Barcelonie utknęli w wielogodzinnej kolejce (PAP, Tomasz Gzell)
bDYOCtsR

Rekordowa kolejka do urny ustawiła się między innymi w polskim Konsulacie Generalnym w Barcelonie. Z relacji świadków wynika, że trzeba było odczekać nawet trzy - cztery godziny, by oddać głos.

Skąd takie tłumy? Okazuje się, że w tym roku w Hiszpanii zarejestrowało się blisko 9 tysięcy Polaków, którzy zamierzali głosować w wyborach do Sejmu i Senatu.

bDYOCtsT

Ambasador RP w Hiszpanii Marzenna Adamczyk wskazała, że w porównaniu z wyborami z 2015 roku na terenie Hiszpanii głosuje w niedzielę kilka razy więcej Polaków.

Zobacz także: Zobacz też: Internetowe komentarze po sondażu exit poll IPSOS

13 października wyborcy udali się do urn, aby wybrać 100 senatorów i 460 posłów, którzy będą sprawować władzę w naszym imieniu przez najbliższe 4 lata.

bDYOCtsZ

Jak wynika z sondażowych wyników wybory wygrało PiS z wynikiem 43,6 . Na drugim miejscu z wynikiem 27,4 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Na miejsce w Sejmie może liczyć również Lewica, Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) i Konfederacja.

Źródło: tvn24.pl

bDYOCttu
KOMENTARZE
(3)
Kara
2 lata temu
Nie tylko w Barcelonie, ja w Lizbonie stałam w kolejce 4 godziny :/
wole emigracj...
2 lata temu
skoro wyjechali na stałe za granice bo żyło im się źle w ostatnich latach, to kiego głosują i decydują moim losie skoro nie chcą wracać, tacy nie powinni mieć prawa do głosowania
Acha
2 lata temu
szanowni państwo emigranci... skoro głosujecie na pisland to wracajcie i żyjcie w tej komunie.
bDYOCttv
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić