o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wybory parlamentarne 2019. Marek Suski pozwał Pawła Kukiza

5
Podziel się

Wybory parlamentarne. Będzie kolejny proces w trybie wyborczym. Marek Suski pozwał Pawła Kukiza. Lider Kukiz'15 mówił, że polityk PiS korzystał z telefonu od Chińczyków i mógł paść ofiarą podsłuchów.

Wybory parlamentarne 2019. Kolejny proces w trybie wyborczym
Wybory parlamentarne 2019. Kolejny proces w trybie wyborczym (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bDYABpBx

- Czy używał pan telefonu wręczonego przez chińską delegację? - zapytał Marka Suskiego dziennikarz Onetu. Polityk PiS zaprzeczył. Dodał, że złożył wniosek do sądu przeciwko Pawłowi Kukizowi w trybie wyborczym.

Przypomnijmy, że szef gabinetu premiera otrzymał telefon Huawei P9 podczas wizyty w Chinach w 2017 roku. Już wcześniej zapewniał, że nigdy z niego nie korzystał, więc nie mógł paść ofiarą ewentualnych podsłuchów.

Odniósł się też do swojego wpisu, który wywołał spore kontrowersje. Suski napisał, że "nie ma zaufania do służb". "Ani wtedy, ani dzisiaj. Dlatego, że tam jest jeszcze mnóstwo ludzi z poprzedniej ekipy" - dodał, odnosząc się do afery z szefem NIK Markiem Banasiem.

bDYABpBz
Zobacz także: Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu PO-KO. Czarzasty: dziwna decyzja

Nie wycofał się ze swoich słów. Podkreślił, że "najwyższą formą zaufania jest kontrola". - Ktoś, kto mówi, że ma pełne zaufanie, nie powinien być w komisji, która nadzoruje cokolwiek. Jak się we wszystko wierzy to jaki sens ma kontrola? - wyjaśnił.

bDYABpBF

Źródło: Onet

bDYABpCa
KOMENTARZE
(5)
Tważ/morda up...
2 lata temu
w
Nikt nic nie ...
2 lata temu
Tusk miał zaufanie do wszystkich i jak się to skończyło , fatalnie.
Katarzyna
2 lata temu
Zastanawia mnie kto głosuje na to indywiduum?
bDYABpCb
Lolek
2 lata temu
Pewnie dostal ten telefon od carycy Katarzyny :)
lili
2 lata temu
FRYZJER ZNAWCA PERUCZEK CO MOZE WIEDZIEC O POLITYCE ???ALE KAPOWAC I WYSMIEWAC SIE Z LUDZI TO POKAZAL ZE POTRAFI NIE CIERPIE TEGO PROSTAKA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić