o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wybory parlamentarne 2019. SN rozpatruje protesty wyborcze

7
Podziel się

- Wyniki wyborów są na dzisiaj ważne - powiedział rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Zapewnił jednak, że składy sędziowskie zajmują się złożonymi przez PiS i KO protestami wyborczymi.

Michał Laskowski przypomniał, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
Michał Laskowski przypomniał, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (East News, Agnieszka Sniezko)
bECFbKlN

- Trójkowe składy robią to niezwłocznie, tak szybko jak tylko można - powiedział we wtorek rzecznik SN Michał Laskowski, odnosząc się do rozpatrywania protestów wyborczych.

PiS żąda zweryfikowania przebiegu wyborów do Senatu w sześciu okręgach. Chce m.in., by ponownie przeliczono głosy. Protesty wyborcze dotyczące trzech innych okręgów senackich złożyła Koalicja Obywatelska.

Mimo to Laskowski zapewnił, że "wyniki wyborów są na dzisiaj ważne". - Senatorowie podejmują swoje obowiązki, zbierają się i robią to, co do nich należy (...) jeśli ta ostateczna uchwała podjęta w terminie maksymalnie 90 dni stwierdzi nieważność wyborów w jakimś okręgu czy w odniesieniu do kogoś konkretnego, to może także stwierdzić, że mandat tej osoby, posła czy senatora, wygasł - dodał.

bECFbKlP
Zobacz także: PiS kombinuje ws. Piotrowicza? Stanowcza reakcja rzecznika rządu

Przypomniał też, że ważność wyborów parlamentarnych stwierdza nowa izba Sądu Najwyższego - Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, którą powołano na mocy nowej ustawy o SN.

bECFbKlV

- I teraz jest pytanie, na ile taki sąd będzie uznawany za w pełni bezstronny, bo to jest pytanie, które pewnie sobie wiele osób w tej chwili zadaje - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECFbKmq
KOMENTARZE
(7)
Maraa
2 lata temu
Pis nie chce pogodzić się z porażką. Trudno im uwierzyć, że oszukiwali a jednak polegli.
Sonia
2 lata temu
Jeszcze jeden dowód na to jak patologiczne i zepsute jest środowisko POKO ,które świat mierzy przez pryzmat swoich POkrętnych ,oszukańczych standardów.
VDFSR
2 lata temu
Posłowie POKO i lewicy chcą swoją nieudolność i głupotę polityczną wesprzeć siłą UE. W tym celu szczują na Polaków i szkalują Polskę na forum międzynarodowym, zamiast stanąć naprzeciw PiS i prowadzić dialog. Są to działania haniebne i zdradzieckie wobec naszego kraju.
bECFbKmr
VN
2 lata temu
Brawo PiS ! Patologię Obywatelską trzeba sprawdzać ,bo cały system totalnych oparty jest na kłamstwie i oszustwach.
Kac moralny
2 lata temu
No i mamy wolność ,równość i demokrację.>>>>>
Batalion Chło...
2 lata temu
Zakłamany cynik o niezdiagnozowanej orientacji seksualnej zdemolował Polskę, polskie prawo i skłócił Naród, a umożliwili mu to w całej rozciągłości katopatole, przekupieni podatkami ludzi pracy.
1650
2 lata temu
Dintojra polskęzbawa zadecyduje tak jak on chce , po to została powołana
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić