Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wybory parlamentarne. Były wiceszef Wiosny rezygnuje ze startu do Sejmu

3
Podziel się

Wybory parlamentarnej zbliżają się wielkimi krokami, tymczasem były wiceszef Wiosny Marcin Anaszewicz wycofuje się ze startu do Sejmu. Według niego, jest to "przedsięwzięcie niezgodne z jego wartościami".

Marcin Anaszewicz był wiceszefem Wiosny
Marcin Anaszewicz był wiceszefem Wiosny (PAP)
bEKQejAl

- W Wiośnie jest bardzo wiele osób, które bardzo cenię, ale moje stanowisko dotyczące startu w wyborach do Sejmu było oczywiste od kiedy Robert podjął decyzję o rezygnacji z samodzielnego startu Wiosny i kiedy było jasne, że Robert nie rezygnuje z mandatu w Parlamencie Europejskim i nie wystartuje w jesiennych wyborach - przyznał w rozmowie z polsatnews.pl Marcin Anaszewicz.

Polityk dodał, że zaraz po wyborach do europarlamentu lider Wiosny Robert Biedroń namawiał go do startu do Sejmu. Anaszewicz odmówił, bo - jak sam tłumaczy - "nie taki był plan i nie takie cele miała Wiosna".

- Prawda jest taka, że od tygodni nie uczestniczę w żadnych decyzjach Wiosny i od tygodni nie rozmawiałem z Robertem o przyszłości naszej partii. To były dla mnie trudne decyzje, bo Wiosna jest moim politycznym dzieckiem, przy wsparciu wielu wspaniałych osób tworzyłem od zera zaplecze programowe, organizacyjne i strategię - tłumaczył w rozmowie z portalem.

bEKQejAn
Zobacz także: Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

Przypomnijmy: Anaszewicz zrezygnował z funkcji zastępcy szefa Wiosny pod koniec czerwca. Wcześniej kierował także sztabem wyborczym partii.

bEKQejAt

To jednak nie wszystko. Niedawno bliska współpracownica Roberta Biedronia, Monika Gotlibowska zapowiedziała, że jeszcze w piątek może złożyć pisemną rezygnację z zasiadania w zarządzie Wiosny. To efekt sojuszu patii z innymi ugrupowaniami lewicowymi. Wcześniej Gotlibowska poinformowała, że nie wystartuje do Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

bEKQejAO
KOMENTARZE
(3)
max1
2 lata temu
I tak jak zwykle będe głosował na lewicę w takim czy innym składzie !
Rav
2 lata temu
Jestem zaskoczony. Tam są ludzie mający jakieś zasady poza parciem "na żłób". Szacun choć to nie moja bajka.
HA HA
2 lata temu
No i Biedroń "wystosunkował" całe tęczowe towarzystwo :-)
bEKQejAP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić