o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za

58
Podziel się

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się jesienią, znaczna część Polaków poszłaby do urn. Zmianę daty na bliższą uważają za dobre rozwiązanie. Okazuje się, że po podliczeniu ich głosów oddanych w najbliższą niedzielę, władza w Polsce by się nie zmieniła.

Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za
(PAP)
bEDWJvlx

Najwięcej pytanych chciałoby przyspieszonych wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pollser dla "Super Expressu" i Nowej TV. Ich odsetek wyniósł 43 proc.

Odmiennego zdania jest 36 proc. badanych. Zdania w sprawie nie ma z kolei 21 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Jarosław Gowin o kolejnych wyborach

bEDWJvlz

Kto zwyciężyłby w niedzielę

Jeśli wola znacznej części Polaków zostałaby spełniona i wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę zaskoczenia by nie było. Mimo kontrowersyjnych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości, to na to ugrupowanie zagłosowałoby najwięcej Polaków.

Jak wynika z sondażu, głos na tę partię oddałoby 33 proc. respondentów. Kolejne 26 proc. opowiedziałoby się za Platformą Obywatelską.

bEDWJvlF

*Zobacz też: "PiS partią wolności" *

Swoje poparcie dla Kukiz'15 wyraziłoby z kolei 11 proc. badanych, dla Nowoczesnej - 9 proc. 8 proc. Polaków wybrałoby natomiast SLD, które wróciłoby do Sejmu, a 5 proc. - PSL.

Źródło: "Super Express" i Nowa TV

bEDWJvma
KOMENTARZE
(58)
ed
4 lata temu
Hurraaa wywalić PSL z sejmu.Koniec przywilejów dla chłopów,Równy ZUS dla wszystkich
emeryt
4 lata temu
Piszecie o pieniądzach na wybory a ile naszych pieniędzy wydaje ta dwójka nie usuwalnych Kaczyński i Macierewicz.
jecky
4 lata temu
Dalej narod glupi!!! Niewiedza!! Brak edukacji. Ludzie nie wiedza czym objawia sie BRAK DEMOKRACJI. polecam poczytać historie albo definicje demokracji na wikipedi. Obudźcie sie!!☺
bEDWJvmb
jan
4 lata temu
what kto ten bzdurny artykul napisal ????? wreszcie w tym kraju cos sie dzieje
Ania
4 lata temu
Znowu kręcą kiedy oni wreszcie przestaną mieszać się w nasze sprawy i nasze państwo już się marzy PO władza śmiechu warte już nigdy nie dostaną się do rządzenia my już o to zadbamy Polacy
tor
4 lata temu
właśnie tak i podobnie zdobywa się opinie
ida
4 lata temu
Ciagle mnie dziwi ten procent nezdecydowanych. Czy oni nie widza co sie w Polsce dzieje? To nie sa obywatele skoro nie wiedza jakby zaglosowali.
hej
4 lata temu
po co robić wybory wcześniejsze jak wszystkim co głosowali na rządzącą partię odpowiada praca rządu i wprowadzane zmiany? widać totalna opozycja nie wie jak już mieszać i pomysły się skończyły a wyborcy twardo stoją przy PIS i przegranych szlak trafia -- a to akurat normalne, ja jeszcze nie widziałam zadowolonych przegranych -- było tak rządzić by naród był zadowolony -- bo właśnie mamy demokrację i naród wybiera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jorg............
4 lata temu
I proszę bardzo Panie Kaczyński,rozpiszcie wcześniejsze wybory,wtedy PiS będzie miał 45% poparcia,PO-10%,Nowoczesna 3%,PSL-3%.komuniści 0,5% poparcia !!!
Tor
4 lata temu
Jakie wybory po co? obywatele i tak nie mają na nic wpływu.
nicds
4 lata temu
nie!!!
maryjan
4 lata temu
Większość POlaków chce wyborów wcześniejszych.Czyli Wp ; wybiórcza ; TVN ; po , nowaczesna i oczywiście RYŻY Z ue.
3po3
4 lata temu
a ja nie chcę !! Niech dokończą reformy gospodarcze. Przynajmniej jedni nie boją się zmian, Komisji Europejskiej tylko gonią złodziei.
bEDWJvlT
Ziutek Wentyl...
4 lata temu
Sondażami można manipulować jak nie wiem co. Wystarczy o odpowiedniej godzinie go przeprowadzić, kiedy młodzi ludzie pracują i mamy wyniki takie, że obecna i poprzednia władza prowadzą. Jeśli przeprowadzi się sonde w kościele to partia rządząca wygra bezkonkurencyjnie, w szkołach zaś prowadzi Wolność JKM. Więc zaufanie do sondaży trzeba mieć ograniczone i nie brać ich za prawdę absolutną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić