o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Konfederacja wyłoniła kandydata na prezydenta

26
Podziel się

Konfederacja podjęła decyzję - ugrupowanie w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie reprezentował Krzysztof Bosak. Taką decyzję podjął Zjazd elektorów Konfederacji.

Wybory prezydenckie. Konfederacja przeprowadziła prawybory (od lewej: Artur Dziambor, Krzysztof Bosak)
Wybory prezydenckie. Konfederacja przeprowadziła prawybory (od lewej: Artur Dziambor, Krzysztof Bosak) (PAP, PAP/Tomasz Gzell)
bDJCTkNx

- W pierwszej kolejności chcę podziękować naszym wyborcom i sympatykom, bo bez was nie byłoby tak wielkiego sukcesu Konfederacji - przyznał Krzysztof Bosak. - To był dla mnie zaszczyt konkurować z takimi kandydatami w tych prawyborach. Jesteśmy jedną drużyną - dodał.

Przed kandydatem na prezydenta Konfederacji, scenę zajął Grzegorz Braun. - Historyczny moment, bierzemy udział w czymś nadzwyczajnym - przyznał Braun, który pogratulował swojemu konkurentowi zdobycia nominacji. - To nasze przedbiegi (...) i to zażarło medialnie. Udało się i niech się dzieje dalej - dodał polityk.

bDJCTkNz

Organizatorzy prawyborów od początku podkreślali, że formuła została zaczerpnięta ze Stanów Zjednoczonych. Zasada była prosta - ten z kandydatów, który uzyska ponad 50 proc. głosów elektorskich, otrzyma nominację na kandydata Konfederacji na prezydenta.

Niedzielny zjazd elektorów był podzielony na kilka tur, podczas których 314 elektorów drogą eliminacji wybierała kandydata na prezydenta. Spotkanie w Warszawie było poprzedzone 16 konwencjami w każdym województwie. Wtedy większość głosów zdobył Krzysztof Bosak (115). Na podium uplasował się także Grzegorz Braun (77) oraz Artur Dziambor (51).

Z racji tego, że żaden z nich nie uzyskał ponad połowy głosów elektorskich, konieczne było przeprowadzenie prawyborów, aby odebrać głosy elektorskie rywalom.

bDJCTkNF

Zgodnie z Konstytucją wybory prezydenckie mogą się odbyć nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania głowy państwa, w dzień wolny od pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Zbigniew Ziobro bronił ustawy w Senacie. Śmiszek komentuje
bDJCTkNG
bDJCTkOa
KOMENTARZE
(26)
Racjonalista
rok temu
Jedynie Grzegorz Braun jest w tym ugrupowaniu najmądrzejszy i były najlepszy dla Polski. W tym głosowaniu pachnie mi tu sowieckim szwindlem. Wybierając Bosaka rozsadzili Konfederację od środka i teraz jest już bez szans.
gagatek_11
rok temu
Mydłek, który w życiu nie zarobił samodzielnie ani złotówki. Populistczny, natchniony gawędziarz. Ten kraj jest staczany w przepaść.
facio
rok temu
Boże! Niech ktoś to zatrzyma!
bDJCTkOb
*ss
rok temu
Jaka partia taki kandydat.
Gośka
rok temu
Czy wygra? Oczywiście, że nie. Pytanie retoryczne.
Najnowsze komentarze (26)
Ken
rok temu
Podłącze cie pod podobezpievzniki na dwa sezony bez znie albo ci wyjdzie albo nie... będę wszystkie zaczepial tak samo tylko szybciej
MMM
rok temu
Zero to też człowiek, tylko trzeba mieć prawdziwe praktyki zawodowe... co mnie interesuję samopoczucie moje jest takie jak je wypracowLem..
Koleżanko
rok temu
Słuchaj po prostu tak powiedział że tak późno pisze
Bbc
rok temu
Jeden jest dentysta drugi psychiatra każdy widzi w tym dziurę
Logik
rok temu
Brak jedności w opozycji zatriumfuje wygraną szaleńca co nawet rąk przy ciele nie jest stanie utrzumać.
Krakus
rok temu
Bosak nie ale Marzec tak
Świadomy
rok temu
Widzę, że oczernianie konfederacji się rozpoczęło. Panie Bosak powodzenia w wyborach, ma Pan mój głos.
Joanna
rok temu
Popieram go !!!
bDJCTkNT
Polak
rok temu
Słabo to widzę tych pseudo kandydatów Duda wygra wybory prezydenckie
Racjonalista
rok temu
Jedynie Grzegorz Braun jest w tym ugrupowaniu najmądrzejszy i były najlepszy dla Polski. W tym głosowaniu pachnie mi tu sowieckim szwindlem. Wybierając Bosaka rozsadzili Konfederację od środka i teraz jest już bez szans.
Czesiek
rok temu
Szkoda ze nie Grzegorz Braun.
Jan
rok temu
W Konfederacji jest tylko dwoch Polakow. W PiS 0, w PO 0, itd. Szkoda gadac............................
wwd
rok temu
Krzysztof Bosak- pochodzenie żydowskie . Nic nie znaczący facet, a już się rwie do "rządzenia". Skąd my to znamy.
marc
rok temu
targowica konfederacja i komuna pzdr banda złodziei i oszustów
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić