Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Wybory w Niemczech. Chadecy obiecują wyższe świadczenia na dzieci

2
Podziel się

Partie chadeckie CDU/CSU obiecują w swoim programie na wrześniowe wybory do Bundestagu podwyższenie dodatku na każde dziecko (Kindergeld) o 25 euro miesięcznie. Zapowiedział to w poniedziałek w rozmowie z telewizją ARD szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.

Czworo małych dzieci siedzi
Czworo małych dzieci siedzi (123RF.COM)

- Każde dziecko dostanie rocznie 300 euro więcej. Jesteśmy zdeterminowani, by poprawić sytuację dzieci i rodzin - zaznaczył Herrmann. Zapowiedział ponadto podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla rodziców z 7356 euro do 8820 euro.

Obecnie na pierwsze i drugie dziecko przysługuje po 192 euro miesięcznie, na trzecie - 198 euro, a od czwartego świadczenie wzrasta do 223 euro miesięcznie.

Kindergeld pobiera także 185 tys. obywateli UE niebędących Niemcami, których dzieci pozostały w kraju pochodzenia. Najliczniejszą grupę - 87 tys. - stanowią Polacy. Niemieckie ministerstwo finansów chciało obniżyć tej grupie świadczenia do poziomu obowiązującego w krajach pochodzenia, jednak ze względu na sprzeciw Komisji Europejskiej resort na razie zarzucił te plany.

Chrześcijańscy demokraci ogłoszą w południe oficjalnie swój program na wybory parlamentarne, które odbędą się 24 września.

Zobacz także: Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają?
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Otaku
5 lata temu
Kolejni socjaliści kopią własny grób w który zrzuci ich kozia dzicz :\
Nachodźca
5 lata temu
ale tylko dla arabów :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić