o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Dziecko w szpitalu

2
Podziel się

Matka z dzieckiem podtruli się tlenkiem węgla w mieszkaniu przy Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Gaz, który ulatniał się w mieszkaniu przedostał się także do sąsiedniego mieszkania, na szczęście nikogo tam nie było.

Strażacy dokładnie sprawdzili budynek
Strażacy dokładnie sprawdzili budynek (East News)
bEsfBTxh

Około godz. 21 na miejsce przyjechali strażacy. Dokładnie sprawdzili budynek wielorodzinny, w którym doszło do ulotnienia się tlenku węgla, podaje portal jeleniagora998.pl.

W mieszkaniu znajdowała się matka z dzieckiem, z podejrzeniem zatrucia gazem. Szybko zostali przetransportowani do szpitala.

Razem ze strażą pożarną na miejscu działało również pogotowie gazowe, które naprawiło usterkę.

bEsfBTxj

Źródło: rmf24.pl / jeleniagora998.pl

bEsfBTxK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(2)
maxio
3 lata temu
Ten gaz to się ulatniał czy wyciekał? Co za nieuki w tych portalach piszą
kuba18
3 lata temu
Tytuł "Wyciek gazu" głupi, ale często używany przez niedouczonych żurnalistów, którzy zaadoptowali żargonowe określenie niedouczonych gazowników. Gaz jest gazem a nie cieczą, więc nie może wyciekać. Może się ulatniać. Nawet gaz upłynniony, po wydobyciu się z butli, czy przewodu natychmiast staje się gazem i ulatnia. Lepszy byłby tytuł, np. "ulot gazu" lub "zatrucie gazem". Treść notatki jest dość niejasna. Chyba chodzi o tlenek węgla, czyli czad, który wydobywa się przy niepełnym spalaniu różnych paliw z nieszczelnych pieców lub kominów. Czad jest śmiertelnie trujący. Kiedyś wchodził w skład tzw. gazu świetlnego, używanego do oświetlania ulic, w kuchenkach, piekarnikach gazowych i piecykach łazienkowych. Gaz świetlny używany był często do popełniania samobójstw z powodu zawodów miłosnych: wystarczyło odkręcić kurek i wsadzić łeb do niezapalonego piekarnika. Obecnie nie jest to praktycznie, bowiem w przewodach gazowych jest silnie wybuchowy metan, który wysadzi dom w powietrze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić