o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Beata Czuma
|

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Jurek Owsiak skrytykował Polaków: "To wstyd, obciach"

259
Podziel się

- Trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść - nawołuje Jurek Owsiak. Bardzo krytycznie odnosi się też do Polaków, którzy nie wzięli udziału w wyborach. Chociaż frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego była rekordowa i wynosiła ok. 46 proc., ponad połowa uprawnionych do głosowania nie skorzystała z tej możliwości.

Jerzy Owsiak skomentował wyniki wyborów do Europarlamentu
Jerzy Owsiak skomentował wyniki wyborów do Europarlamentu (East News, Jan Bielecki)
bDIyNJAR

Jurek Owsiak opublikował na Facebooku wideo z przesłaniem do Polaków. Powiedział, że dzisiejszy poniedziałek kojarzy mu się z tym sprzed 27 lat. - Po pierwszym finale WOŚP rano było - 17 st. C i wydawało się, że wszystko runie. Ale nie runęło - stwierdził.

- Panowie i panie, trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść. Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory, miała to gdzieś. To nieprawdopodobne rzecz niebywała, że wolny naród w większość swojej mocy i siły rezygnuje z tej możliwości - powiedział szef Orkiestry. - To wstyd, obciach, coś niepojętego. Wstydźcie się ci wszyscy, którzy nie poszliście na wybory. Nie ma tu żadnej wymówki - dodał.

bDIyNJAT

"Wybrała mniejszość"

Owsiak nie przyjmuje wytłumaczenia, że "nie ma na kogo głosować". Podkreśla, że wybory były demokratyczne i ich wynik jest wolą narodu, chociaż zagłosowała mniej niż połowa Polaków.

W wyborach do Europarlamentu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając ponad 45 proc. głosów. Na Koalicję Europejską głosowało 38 proc. wyborców. Trzecie miejsce na podium zajęła Wiosna Roberta Biedronia z ponad 6 proc. poparcia. Zarówno Konfederacja, Kukiz'15, jak i Lewica Razem nie przekroczyły progu wyborczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIyNJAZ
bDIyNJBu
KOMENTARZE
(259)
li
2 lata temu
Nie tylko Jurek ma nadzieje, że gdyby była wyższa frekwencje, to wygrałaby KE. A tak znowu się nie udało, 7 czy 8 raz.
Polak
2 lata temu
Kolejny spoleczny wynalazek bedzie dyltowal polakom jak maja glosowac i co maja robic. Zlodziejskie uklady sie skonczyly. Brawo PIS.
Lolo
2 lata temu
Maska opadła z milicjanta.
bDIyNJBv
Lukas F.
2 lata temu
Panie Jurku. Bardzo źle że upolitycznia Pan swoimi wypowiedziami WOŚP !!! Trzeba było być neutralnym i swoje robić! Wielki Błąd! Teraz naprawdę musi Pan opuścić WOŚP !!!
POLAK
2 lata temu
Panie Jurku : czy wstyd jest że POLACY wybrali, czy to że mało nas było przy urnach? Bo z jednym możemy się zgodzić. Nie było nas wielu przy urnach , ale było nas trochę. A to kogo POLACY wybrali oznacza jakie nastroje są w Polsce. Ani modłami, ani żalem tego się nie zmieni. Musi być partia, która ma program, a nie antypis. Wstyd, że mamy taką opozycję, na którą nie ma co głosować, bo .... (tutaj każdy sobie sam resztę dopowie).
Najnowsze komentarze (259)
gucio
2 lata temu
"Podkreśla, że wybory były demokratyczne i ich wynik jest wolą narodu, chociaż zagłosowała mniej niż połowa Polaków." A w tej mniej niż połowie głosujących dużo mniej niż połowa głosowała na Koalicję Geriatryczną...
mk115
2 lata temu
Są ludzie apolityczni polityka ich nie interesuje i olewają wszystkie wybory. To tak trudno zrozumieć?
antyunia
2 lata temu
Bo społeczeństwo nie żyje z nazbieranych pieniędzy jak ty chamie
stefan
2 lata temu
smieszny się robisz jak twoi kolesje co umoczyli
gość
2 lata temu
Starsze pokolenie pamięta hasło o zestawach dobrej śmierci dla dziadziusia i babusi ,oczywiście pieniądze zbierać miały wnusie .
gość
2 lata temu
Jurek ty się wstydź człowieku swojego cwaniactwa i wykorzystywania małych dzieci ,aby zbierały pieniądze na rozpustę dla starszych kolegów i koleżanek .
Bdb
2 lata temu
Panie Owsiak proszę o trochę więcej pokory. Gdyby nie Polacy którzy szczodrze wpłacają pieniążki na WOŚP to cała akcja była by tylko pustym sloganem. Nic nie uda się zrobić bez ludzi. Proszę o tym pamiętać zanim znowu stanie Pan w roli policjanta. Bez względu na nasze poglądy możemy się szanować.
Anka
2 lata temu
Wstyd to kraść.
bDIyNJBn
Sb
2 lata temu
Jurek a tobie nie jest wstyd
Rodacy
2 lata temu
Wstydzimy się za ciebie tępy melonie !!!
Dobrze
2 lata temu
Kac weekendowy róbta co chceta rozłożył na sofce, a Ci co mają 👪 poszli na spacer i wybrali
Noo
2 lata temu
Róbta co chceta, kaca leczyli, a Ci poszli na mszę i po drodze na głosowanie, proste
Jumboll
2 lata temu
Czy w końcu KE zrozumie że nikt ich nie chce że Polacy wolą PIS
d
2 lata temu
Któż nie zna tych słów? Są Tak słynne w kraju nad Wisłą, jak słynny jest pan J. O. Ciekawostką jest jednak to, iż pan J. O. nie zaczerpnął tych słów z własnej głowy, lecz wszystko wskazuje na to, iż słowa te pochodzą z publikacji p.t. "Księga Prawa" autorstwa Aleistera Crowleya. Kim jest Aleister Crowley? W 1934 roku pewien sędzia powiedział podczas procesu przegranego przez A. C."Nigdy nie słuchałem rzeczy równie przerażających, odrażających i bluźnierczych jak słowa tego człowieka, który usiłuje się zaprezentować przed nami jako największy żyjący poeta". A. Crowley w swojej publikacji "Księga Prawa" jasno wyłuszcza istotę satanizmu - czyli -"Rób Co Chcesz" - lub - "Rób Co Ci Się Podoba".
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić