Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Górnicka
Paulina Górnicka
|

Wyniki wyborów parlamentarnych. Grzegorz Schetyna ostrzega: ujawnimy każdą próbę korupcji

8
Podziel się:

Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna ostrzegł PiS, że wszelkie próby przekupstwa politycznego senatorów opozycji będą natychmiast ujawniane. Szef PO odniósł się w ten sposób do informacji, że partia Jarosława Kaczyńskiego mimo przegranej w Senacie liczy, że uda jej się "przeciągnąć" na swoją stronę opozycyjnych senatorów.

Grzegorz Schetyna ostrzega PiS
Grzegorz Schetyna ostrzega PiS (East News, PIOTR MOLECKI)

"Ostrzegam, każda próba korupcji politycznej ze strony PiS wobec wybranych w demokratycznych wyborach z woli suwerena senatorów opozycji będzie ujawniana i piętnowana" - napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna.

Wyniki wyborów parlamentarnych. Senat czyli PiS ma problem

Wybory do Senatu okazały się porażką Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła tam większość, wciąż jednak liczy, że uda jej się przejąć izbę, w której obecnie większość zdobyli polityczni rywale.

Opozycja ma 48 senatorów i trzech niezależnych, na których może polegać. PiS już bada, czy nie da się tego zmienić. Ugrupowaniu Kaczyńskiego zależy na "przeciągnięciu" na swoją stronę dwóch opozycyjnych senatorów. To umożliwiłoby wybór marszałka akceptowalnego dla PiS, jak również odsunęłoby zagrożenie, że Senat w rękach opozycji przestanie być maszynką do szybkiego uchwalana ustaw.

Rozmowy na temat nowego rządu

W ciągu dwóch-trzech tygodni mamy dowiedzieć się, jak będzie wyglądał skład nowej Rady Ministrów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatem na premiera będzie nadal Mateusz Morawiecki. To wstęp do rozmów z koalicjantami PiS o przyszłym gabinecie.

Zobacz także: Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Wicepremier Sasin deklaruje

"Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że rządowy układ sił pośrednio zależy od tego, kiedy zbierze się nowy Sejm. To natomiast zależy od sytuacji w Senacie.

- Parlament nie zostanie zwołany, dopóki nie będziemy mieli pewności, że mamy 51 senatorów – twierdzi rozmówca "DGP" zbliżony do Nowogrodzkiej. Dziennik przypomina, że nie da się tego odkładać w nieskończoność – ostatni możliwy termin to 12 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
PIol
3 lata temu
Psie głosy nie idą pod niebiosy!
Hula
3 lata temu
Mam nadzieję że o sobie także mówił..
gosc
3 lata temu
ostatnie podrygi w agoni. on sam juz.niewiele znaczy dlatego szczeka i chce gryzc gryzc .
Herman
3 lata temu
Super Ministerstwo Trolyzacji już działa ja widać na forum... a gdzie siedziba na Nowogrodzkiej w piwnicy? idzcie wszyscy w Pis......du
FR
3 lata temu
Bezpartyjni a już zawłaszczeni przez Patologie tfu Obywatelską.
max
3 lata temu
Przypominam, że to PIS wygrał w Senacie. Opozycja zachowuje się jak banda chuliganów w szkole ( choć jesteśmy mali to się skrzykniemy i dużemu wlejemy). Wstyd !!!!
Miromir
3 lata temu
Nawet jezeli senat nie moze zatrzymac pisu to jednak moze dac chwile refleksji i da mozliwosc opinii publicznej na zapoznanie sie z problemami.
Michal
3 lata temu
Schetyna Idz juz sobie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić