Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Stabach
Klaudia Stabach
|

Wyprowadzili ją w trakcie mszy z kościoła. Wszystko przez transparent z cytatem słów papieża

122
Podziel się:

Gabriela Lazarek poszła w sobotę na mszę do jednego z kościołów w Warszawie i jak wynika z jej relacji została z niego siłą wyciągnięta. Powodem miał być rozłożony przez nią transparent, na którym były słowa Jana Pawła II odnoszące się do rasizmu.

Kobieta rozłożyła transparent z cytatem papież podczas mszy i została wyprowadzona z Kościoła
Kobieta rozłożyła transparent z cytatem papież podczas mszy i została wyprowadzona z Kościoła (Facebook.com, Gabriela Lazarek)

Zdarzenie miało miejsce w kościele św. Barbary w Warszawie, gdzie mszę przed Marszem Niepodległości koncelebrował ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy, znany z nacjonalistycznych poglądów. Podczas kazania ksiądz podkreślał m.in. jak ważna jest nauka Jana Pawła II i to, że nie wolno wstydzić się wiary. Zachęcona tymi słowami kobieta wyciągnęła transparent z napisem: "Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga" - są to słowa Jana Pawła II z 2001 roku.

To nie spodobało się niektórym wiernym. "Tam ten transparent rozwinęłam. Hasło na nim, tak jak na transparentach innych uczestników mszy było religijne. Nie planowałam wyciągać go w kościele, ale to co się tam działo, tak mną wstrząsnęło, że musiałam to zrobić. Najpierw zaczęto mi go wyrywać. A jak nie pozwoliłam sobie go wyrwać, kilka osób rzuciło się na mnie i zaczęli mnie ciągnąć za ubrania przez kościół w kierunku wyjścia. Nie ukrywam, że krzyczałam, bo to nie było przyjemne" - powiedziała Lazarek w rozmowie z portalem oko.press.

Do zdarzenia odniósł się Krzysztof Bosak, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, który uznał wydarzenie za prowokację. "Właśnie jakaś idiotka z transparentem o rasizmie próbowała zakłócić trwającą Mszę świętą przed #MarszNiedpoległości. Została wyprowadzona z kościoła" - napisał na Twitterze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(122)
Saszka
5 lata temu
I miał rację. Kosciol nie jest miejscem do demonstrowania poglądow. Bo raczej nie miała na celu ewangelizacji wiernych
Anka
5 lata temu
I bardzo dobrze
sqira
5 lata temu
...zachciało jej się "afroamerykanina"-zamiast rozkładać transparent,mogła rozłożyć "giczały".
...
5 lata temu
Zastanawiam się dlaczego nie uzbiera pieniędzy na bilet do Dubaju. Niech poszuka jakiegoś Ahmeda. W czym problem? Zdejmie krzyżyk, to nie będzie wzbudzać kontrowersji na miejscu. Parę słów po English i wymarzony partner ją przygarnie. Nie wiem po co robi transparenty skoro zna rozwiązanie swojego prywatnego problemu. Białasy jej nie chcą, bo jest w ich oczach za przeciętna, to się kobiecina bulwersuje. Jest jeszcze Londyn ale tam się pogubi. Polecam jej Dubaj. Tam się przynajmniej opali.
Jonasz
5 lata temu
Powinna odpowiedzieć za zakłócenie przestrzeni modlitwy
olo
5 lata temu
Czy może ktoś wie który Bóg jest ważniejszy?
nok
5 lata temu
Niech najlepiej poszuka sobie męża z Afryki i nie w Polsce z nim zamieszka tylko w jego kraju i tam zobaczy jak oni kochają białych ludzi!
Chłodne spojr...
5 lata temu
Przypomina mi się film Miś - z tragarzami. Ta pani też przyszła przez przypadek z fotoreporterami. I proszę nie nazywać wyczynu tej pani happeningiem, bo z artyzmem to nie ma nic wspólnego, za to z rozróbą i szopką. Ryszard: No ale… A ty skąd wiedziałaś, że mnie zastaniesz… przecież wiedziałaś, że wyjeżdżam. Była żona Ryszarda: Przechodziliśmy, po prostu i wpadliśmy. Ryszard: Jak to – przechodziłaś?!!! Z tragarzami? Minister: Taa!! Przechodziliśmy. Z tragarzami. Bardzo cię polubiłem, chłopie.
gościnność
5 lata temu
Bliski Wschód w czasie II wojny światowej przyjął ~ 120 tys. polskich uchodźców. Pięknie się za to odwdzięczamy w czasie kiedy u nich trwa wojna.
Mirek
5 lata temu
Polskie chamstwo na codzien
Marek
5 lata temu
Pisowcy to chamy I rasisci . Kazdy o tym wie. Cala Europa smieje sie z udawanego chrzescijanstwa . Kradna I modla sie.
www.
5 lata temu
Kosciol katolicki w Polsce to siedlisko zla i nalezy go omijac szerokim lukiem.
gosc
5 lata temu
I to jest właśnie ten zakłamany lud katolicki bo tu niby słuchają papieża a za chwile robią mu na przekór czyli chwiejni ci ludzie jak chorągiewka na wietrze!Ta kobieta pokazala to co papierz powiedzie a ten ciemny lud wyrzucając ta kobiete pokazali kim sa bo na pewno nie chrześcijanie!!!
san
5 lata temu
Gabriela Lazarek aktywistka obywateli rp z Cieszyna nastawiona na zadymę. Polecam jej wejście do meczetu z tym samym transparentem i wtedy zobaczy co to jest rasizm i fanatyzm religijny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić