Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Za 30 lat ludzie przestaną uprawiać seks w celu prokreacji

59
Podziel się

Profesor Hank Greely z Uniwersytetu Stanforda twierdzi, że trzy dekady dzielą nas od całkowitego odejścia od tradycyjnej formy poczęcia na rzecz "produkcji" dzieci w laboratoriach.

Za 30 lat ludzie przestaną uprawiać seks w celu prokreacji
(iStock.com, vchal)
bEUqDOFx

Rodzice będą decydować się na projektowanie embrionów. Naukowiec przewiduje, że technologia będzie coraz bardziej dostępna, a pary częściej będą wybierały metody zapobiegające urodzeniu się dziecka z wadą genetyczną. W konsekwencji genetycznej puryfikacji obniżą się też koszty opieki medycznej.

DNA pobierane może być ze skóry kobiety. Na podstawie próbki tworzone są komórki macierzyste, później wykorzystywane do tworzenia komórek jajowych. Te są następnie zapładniane przez plemniki.

Tworzenie dziecka przypominać będzie wybór postaci w grze komputerowej. Możliwy będzie wybór chociażby koloru oczu czy włosów. Naukowiec uważa, że prowadzić to może wręcz do konfliktów między przyszłymi rodzicami, pragnącymi różnego wyglądu dla przyszłego potomka.

bEUqDOFz

Myślę, że jedną z najtrudniejszych rzeczy będą wszystkie spory, kiedy ona będzie chciała embrion numer 15, a on embrion numer 64 - mówi prof. Greely.

Profesor Greely broni selekcji embrionów. Uważa, że mylą się ci, którzy traktują to jako eugeniczną praktykę. Naukowiec uważa, że jest to jedyna możliwa forma poradzenia sobie z cywilizacyjnym problemem bezpłodności.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUqDOFF
bEUqDOGa
KOMENTARZE
(59)
Radek
2 lata temu
Ale technologia wowo
tyle
4 lata temu
tylko nie powiedza tym kobietom ze to ma potem skutki uboczne i konsekwencje pobranie jajeczek to zabieg inwazyjny który niesie skutki na przyszlosc a faszerowanie sie hormonami też niesie skutki na przyszłośc
Buahahaha
4 lata temu
Może postępowe tęczowe społeczeństwo tak, reszta normalnych ludzi raczej nigdy tego nie zrobi!!!!
bEUqDOGb
Komentator
4 lata temu
Wygląda na to że jedna ze słynnych polskich komedii "Seksmisja" ma szansę zakwalifikować się w przyszłości do innego gatunku kina, będzie to thriller, dramat, albo film obyczajowy lub dokument 😉
Piotrek
4 lata temu
Jego pomysł to Patologia !!!
Sandra_12
4 lata temu
Ja nie wyobrażam sobie świata bez seksu
Ziutek
4 lata temu
No to teraz powinniście już wiedzieć dlaczego wcześniejsze cywilizacje tak niespodziewanie wyginęły? Bo przestało im się chcieć.:)
Tosiek
4 lata temu
No i gitara. Niebawem ludzie będą się rozmnażać poprzez,te no... partenogenezę ,ewentualnie poprzez trzymanie się za ręce.:)
edi
4 lata temu
No i słusznie.Bo kto to widział aby pięknego długiego i prężystego Waclawa wpychać w jakiś silnie owłosiony,ciemny,wilgotny i śmierdzący zgniłą ryba otwór?
hm
4 lata temu
To wydaje się być szokujące, ale taka jest kolej rzeczy. Musicie wiedzieć, że zmiany genotypu zachodzą ciągle. Nawet stosując antybiotyki czy szczepionki, odchodzimy od klasycznej ewolucji nie zdając sobie z tego sprawy. Medycyna paliatywna i neonatologiczna jest już tak rozwinięta, że produkuje się zbędne jednostki dla ewolucji. Droga do selekcji o której mowa w artykule to niezbędny skok cywilizacji dla ludzkości.
Gość
4 lata temu
Może już wtedy będą kobiety sztuczne i dzieci też a mu będziemy tylko niewolnikami komputerów.
zenek
4 lata temu
A tymczasem wyznawcy Allaha będą się rozmnażać jak króliki i zaleją ten nasz cały "cywilizowany" świat.
df
4 lata temu
"Tworzenie dziecka przypominać będzie wybór postaci w grze komputerowej. Możliwy będzie wybór chociażby koloru oczu czy włosów." - Jakieś 20-25 lat temu właśnie czymś takim straszyli i chcieli to powstrzymać. Z czasem konsekwencją będzie uprzywilejowanie tych "udoskonalonych". Lepsza szkoła, lepsza praca, lepsze perspektywy, lepsze życie. Dzieci poczęte tradycyjnie będą zwykłymi robolami.
bEUqDOFT
inka
4 lata temu
Od wielu lat trwa na masową skalę sterylizacja dzieci i młodzieży.... no i teraz wiadomo dlaczego....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić