o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Za co kocha Krzysia? Czy planują ślub? Biedroń zdradza intymne szczegóły związku

35
Podziel się

Zaczęło się od zdjęcia, które Krzysztof zobaczył w gazecie – niewyraźnego wizerunku Roberta Biedronia z krótką notką, że startuje na radnego Mokotowa. Dziś Robert i Krzyś mają za sobą 15 lat związku. Ale to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. – Gdybym dzisiaj miał decydować, w ogóle bym go nie wybrał. W życiu – mówi śmiertelnie poważnie Robert Biedroń.

Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń na wakacjach w ubiegłym roku.
Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń na wakacjach w ubiegłym roku. (Instagram.com)
bDJgnTpN

Są parą, jak wszystkie inne. Bardzo chcieliby się pobrać, ale na razie w Polsce to niemożliwe. W najnowszym wywiadzie dla "Vivy" Robert Biedroń i jego partner Krzysztof Śmiszek opowiedzieli o tym, jak wygląda ich dom, codzienność i wspólne życie.

– Za co kochasz Krzysia? – zapytał wprost dziennikarz "Vivy".

– Ja go kocham za wszystko. Miłość jest bezwarunkowa. Nie wybierasz sobie, że za coś kochasz. Po prostu kochasz – odpowiada Robert Biedroń. Są jak stare, dobre małżeństwo. Nawet do rocznicy związku, która przypada "kiczowato", bo 14 lutego, zaczęli podchodzić z pewną nonszalancją. – Pamiętamy, ale nie celebrujemy jakoś specjalnie. Ostatnio Robert bardzo się popisał i kupił mi… frytki. To był jego prezent – śmieje się Krzysztof. Obaj do wielu spraw starają się podchodzić z przymrużeniem oka.

bDJgnTpP

Panowie mają za sobą wiele zarówno radosnych, jak i trudnych chwil. Na przykład wówczas, gdy najpierw zmarł ojciec Krzysztofa, a potem, po ciężkiej chorobie, również ojciec Roberta. Mają za sobą też doświadczenie związku na odległość, gdy jeden z nich pracował w Brukseli. To była wielka próba, jednak z perspektywy czasu Biedroń komentuje, że "czasem warto potęsknić".

– Robert przyjeżdżał do mnie do Brukseli starym, rozklekotanym samochodem. Kiedyś jechał do mnie dwadzieścia kilka godzin w okropnej śnieżycy. To było strasznie romantyczne – wspomina ten czas Krzysztof.

Para ma kilka miejsc, w których mieszka w różnych momentach. Mieszkanie na Starej Ochocie w Warszawie, kolejne w Gdyni, na dodatek Robert pracuje w Słupsku, a Krzysztof zaczyna pracę w Krakowie. A jednak Biedroń nie ma wątpliwości, gdzie jest jego dom. – Prawdziwy dom mam tam, gdzie ty jesteś – mówi do partnera.

bDJgnTpV

Robert mówi o Krzysztofie "mega przystojny, ale kompletnie nie w moim typie". Kiedy zaczęli razem pracować, Krzysiek miał spore powodzenie, ale Robertowi nawet nie przyszło do głowy, by się z nim umówić. To Krzysztof wyszedł z inicjatywą. – Dzisiaj nie wyobrażam sobie (…) życia bez Krzysztofa. Wydaje mi się to kompletnie nierealne. Również dlatego, że nigdy nie rozstaliśmy się, nie przechodziliśmy kryzysu, nie mieliśmy momentu, że przez kłótnię coś się między nami wypaliło i przez kilka dni nie odzywaliśmy się do siebie – opowiada o swoim idealnym związku Robert Biedroń.

W ich domu, gdziekolwiek akurat się on znajduje, to Krzysztof gotuje i robi to podobno świetnie. – W znanym gejowskim przewodniku po Warszawie jest napisane, że najlepsze imprezy w Warszawie są u Biedroniów – śmieje się Robert. Jednak na imprezy domowe swojej przyjaciółki Magdy Gessler nie zapraszają. – Tylko dlatego, że nie wypadłbym perfekcyjnie – przyznaje Krzysztof.

Mimo że ich związek kwitnie, raczej nie zdecydują się, jak wielu ich znajomych, na ślub za granicą. Nie chcą umniejszać tego wydarzenia, ale są zdania, że jako obywatele Polscy mają prawo do ślubu w swoim własnym kraju. – Jestem Polakiem, płacę podatki, służę mojemu krajowi od wielu lat, więc oczekuję, że to państwo będzie mnie traktowało równo. Godnie. To jest obowiązek państwa – mówi Robert Biedroń. Wierzy, że zalegalizowanie małżeństw par jednopłciowych to kwestia czasu. – Naprawdę wierzę, że pewnego dnia wymówię słowa: "Świadomy praw i obowiązków…" – wspomina formułę, którą w urzędzie powtarzał tysiące razy, udzielając ślubów innym.

bDJgnTpW

Zauważają, że wiele w Polsce się zmienia na lepsze. Kiedyś spotykali się z agresją na ulicy, dziś nie pamiętają, kiedy ostatnio ktoś ich zaczepił. Biedroń wspomina, że jego matka, gdy dowiedziała się, że syn jest gejem, była zdruzgotana. – Miała wtedy poczucie, że straciła syna. Ale dzisiaj jest najbardziej dumną matką Polką w tym kraju – dodaje polityk.

Plany na przyszłość? Żaden z nich nie marzy o tym, by Biedroń został prezydentem Warszawy albo Polski. – Dla nas ważne jest to, żeby żyć godnie, szczęśliwie, robiąc fajne rzeczy – podkreśla prezydent Słupska. Niemniej polityka jest nieprzewidywalna, obaj są zgodni, że trudno o czymkolwiek przesądzać.

Zobacz także: Zobacz też: Gojdź wspiera Biedronia: "Mam nadzieję, że to przyszły prezydent Polski. UWIELBIAM GO"
bDJgnTpX
bDJgnTqq
KOMENTARZE
(35)
Walduś
3 lata temu
A fuj!
Anna
3 lata temu
Patologia !!!!
normalny
3 lata temu
haha..jaka lewacka cenzura :D precz z częściami rowerowymi...bezczelne promowanie tego czegoś....
bDJgnTqr
normalny
3 lata temu
haha..jaka lewacka cenzura :D precz z częściami rowerowymi...bezczelne promowanie tego czegoś....
normalny
3 lata temu
żenada...znowu promowanie dewiacji i patologii..żygać się chce...precz z tym czymś z zdrowego normalnego społeczeństwa...
Najnowsze komentarze (35)
JAGODA
3 lata temu
KAŻDY MA PRAWO DO SZCZĘŚCIA (WŁASNEGO). NASZE PRZYSZŁE DZIECI I WNUKI NIE WIADOMO JAKIE SIĘ NARODZĄ. PÓKI CO DAJMY ŻYĆ INNYM, BO JADEM ŚWIATA NIE ZMIENIMY. HITLER CHCIAŁ STWORZYĆ DOSKONAŁĄ RASĘ I DO CZEGO DOSZŁO. MIEJSCA NA ŚWIECIE WYSTARCZY DLA KAŻDEGO A ROZUM I WOLNĄ WOLĘ MAMY PO TO BY JEJ UŻYWAĆ
Ewa
3 lata temu
Patologia
Mm
3 lata temu
Piszcie dalej te przykre komentarze, przepelnione nienawiscia i brakiem elementarnego szacunku do drugiego CZLOWIEKA. Karma wraca.
Wstrętne
3 lata temu
Homo ślub to wymysł szatan a. Cieszył się na egzorcyzmacboisku.
Bodo
3 lata temu
Glupoty bredzi... matka zdruzgotana bedzie do smierci. Jezeli jemu zaprzeczanie temu przynosi ulge to niech zaprzecza. Fakt jest faktem Biedron.Pieknej synowej przy nadziei nigdyTwoja matka nie zobaczy.
Lawnik sadowy
3 lata temu
Pani Pustelnik - wie pani kim pani jest ?! Marna prowokatorka, a przy okazji smiem twierdzic - ze LESBIJKA !!! Dla pani tez szykuje POZEW !
Lawnik sadowy
3 lata temu
Ja chyba pozwe z pozwu prywatnego te cala WP do sadu ! Za propagowanie homoseksualizmu na stronach tego portalu !!! WP - to co robicie i o czym piszecie - jakoby bylo to calkiem normalne - jest wstretne i demoralizujace nasza mlodziez !!!
Gosc
3 lata temu
Może kiedyś i oni się wyleczą z tej choroby.
bDJgnTqj
kiepski
3 lata temu
Biedroń co ty pieprzysz !,idz do seksuologa i lecz się .Mam pytanie czy ty jesteś panem czy panią?....a bry co za wstrętne osobniki i coś mówi o miłości to tak samo jakbyś miał kosmitę
j.
3 lata temu
. Obrzydliwe.
sławek
3 lata temu
Ha ha dzięki takim ludziom świat będzie zawsze wesoły.
normalny
3 lata temu
haha..jaka lewacka cenzura :D precz z częściami rowerowymi...bezczelne promowanie tego czegoś....
normalny
3 lata temu
haha..jaka lewacka cenzura :D precz z częściami rowerowymi...bezczelne promowanie tego czegoś....
normalny
3 lata temu
haha..jaka lewacka cenzura :D precz z częściami rowerowymi...bezczelne promowanie tego czegoś....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić