o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Za granicą wciąż nie wiedzą, gdzie leży Polska. Fatalna wpadka

62
Podziel się

Miał być miłym gestem, a okazał się zupełną kompromitacją. Brytyjski wydawca oznaczył Polskę holenderską flagą, a w legendzie – mimo dobrych chęci - faktycznie opisał indonezyjską lub, wyglądającą identycznie, Księstwa Monako.

Za granicą wciąż nie wiedzą, gdzie leży Polska. Fatalna wpadka
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)
bDgGHCDF

*Sprawa wyszła na jaw w Glounceseter w Anglii. *Polka ucząca się w tamtejszej szkole dostała dzienniczek ucznia, gdzie na mapie Europy oznaczono państwa członkowskie Unii Europejskiej. Jakie musiało być jej zdziwienie, kiedy nie mogła odnaleźć ojczystego kraju.

Okazało się, że wydawca dzienniczka (Boomerang Education) aż dwukrotnie pomylił się w swojej ignorancji flagę Polski, która na mapie kolorystycznie bardziej przypomina flagę Rosji (jest czerwono-biało-niebieska), a w legendzie do mapki jest tak naprawdę flagą Monako – informuje Tygodnik Polish Express.

Błędu nie zauważył nawet żaden z nauczycieli.

bDgGHCEi
KOMENTARZE
(62)
GGG
5 lata temu
Co tu komentować, Brytole jak będą uciekać z Brytyjskiego Kalifatu to się nauczą gdzie jest Polska. Jeden z ostatnich krajów nie dotkniętych islamską zarazą..
bogoc7
5 lata temu
Nic nowego. Jak Polacy podczas II Wojny Światowej walczyli za Anglię, to też o nas angole zapomnieli. Nic nowego.
fs
5 lata temu
To jest nic. W USA przeciętny uczeń to gamoń, nie mający pojęcia, że Europa dzieli się na państwa. Kiedy im się to mówi, to nie chcą wierzyć. Jakie państwa? Europa to Europa.
bDgGHCEj
adam
5 lata temu
Znajoma pojechała do Austrii i była zła bo nie widziała kangurów .
swetru
5 lata temu
A jak myślicie kim jest łatwiej sterować , ludźmi dobrze wyedukowanymi czy takimi ignorantami , którzy interesują się tylko sobą ? . Myślę , że odpowiedz jest oczywista !!!
Najnowsze komentarze (62)
SYJONISTA
5 lata temu
A wiedza gdzie Izrael i jaka ma flage
89898
5 lata temu
holand/poland mała różnica
Ad123
5 lata temu
Wiedzą jak zrabiać pieniądze.
Kajka
5 lata temu
To nie tylko ignorancja, to przede wszystkim AROGANCJA typowa dla Anglików, którzy uważają się za "elitę światową" z racji niegdysiejszego władania imperium. Niektórzy z nich jakby nie zauważyli, że Imperium baaardzo skarlało, a czasy się baaardzo zmieniły.
dron
5 lata temu
szansa ze spotkasz inteligentnego brytola jest jak 1:28 więc to nawet logiczne ...
załamany
5 lata temu
Tę mapkę w ogóle jakiś gamoń zrobił. Rozumiem, że są tam tylko państwa Unii, ale woda nie różni się od lądu dzięki czemu nie ma na mapie Norwegii. W miejscu Ukrainy, Białorusi i Rosji też żegluga jest możliwa. A najbardziej zastanawia, że Obwód Kaliningradzki jest w Unii Europejskiej. Ogólnie z tą mapą jest dramat na całego! Zwłaszcza, że każdy głąb ma obecnie w kieszeni smartfona i może sobie sprawdzić w necie różne rzeczy, no ale autor mapki na to nie wpadł bo smartfona używa zapewne tylko do wrzucania głupich komentarzy i zdjęć na fejsa. No a dzięki temu gamoniowi będzie w necie krążyć ta błędna mapka i szerzyć głupotę wśród ludzi.
Twoj nick
5 lata temu
Na tej mapie nie ma Rosji, Brakuje krajow skandynawskich , a my mamy taka sama flage jak Holandia.Wiec nie tylko nie wiedzieli czegos na temat Polski, ale oglupianie dzieci to pewien plan, bo durna latwiej rzadzic.
kATRINKA
5 lata temu
FATALNIE ! A TYLU POLAKÓW W CIEMNO TAM JEDZIE, MOŻE CZAS SIĘ ZASTANOWIĆ, CZY WARTO ?
bDgGHCEb
Trunio
5 lata temu
Moje gratulacje składam jełopowi pismakowi.
minioni
5 lata temu
Ciekawe zjawisko jak można sterować motłochem. Każdy widzi jaką flagą na mapie oznaczono Polskę. Wystarczyło dodać że to flaga Rosji i wybuchła fala histerii. Rosja ma flagę biało niebiesko czerwoną. Flaga na mapce to flaga holenderska.
Mat
5 lata temu
ja tam widzę flagę "Pepsi" ;-)
Jo
5 lata temu
Nikt nie zauważył ze nawet Słowacja ma flagę!!! Tyle znaczy ten kraj o którym nikt nic nie wie
do
5 lata temu
to tylko bardzo wysoko wykrztalceni Anglicy??!!przeciez u nich jest bardzo wysoki poziom we wszystkich szkolach i uczelniach,co niekturzy szczyca sie ze tam studiowali,a teraz sie okazuje jak jest naprawde!!!!
gość
5 lata temu
Kiedyś jak chodzilem w Anglii do szkoły i powiedzialem ze jestem z Polski nauczycielka zaniemowila. Potem okazało się ze ona wie że za kanalem jest Francja i Belgia i na tym się jej wiedza geograficzna konczyla. Tacy sa prosci Anglicy .Ich nic nie obchodzi tylko nasi agitatorzy z Gazety wyborczej wypisują ze Anglicy jak patrzą na sytuację w Polsce to co sobie pomyslą ? Nic Anglikow nic nie interesuje
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić