Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Do sieci wyciekło zdjęcie zatrzymanego 22-latka. Prokuratura: to przestępstwo

25
Podziel się

Na jednym z profili na Facebooku opublikowano w poniedziałek zdjęcie 22-latka z Wrocławia, podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Katriny z Mrowin. Fotografia została prawdopodobnie wykonana w niedzielę, tuż po zatrzymaniu mężczyzny. Widać na niej twarz 22-latka. - To przestępstwo - ocenia prokuratura.

Zdjęcie zatrzymanego 22-latka wyciekło do sieci
Zdjęcie zatrzymanego 22-latka wyciekło do sieci (PAP, Maciej Kulczyński)
bELzXLOZ

W poniedziałek na kilku profilach na Facebooku opublikowano zdjęcie 22-letniego Jakuba A., podejrzewanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Wykonano je po zatrzymaniu mężczyzny, prawdopodobnie w budynku dolnośląskiej policji we Wrocławiu. Mężczyzna nie ma zasłoniętej twarzy.

Na zdjęciu widać młodego mężczyznę, skutego kajdankami, siedzącego boso, w koszulce moro i czarnych bokserkach na krześle w pokoju przesłuchań. Tym samym, który widać na filmie opublikowanym w poniedziałek na stronie dolnośląskiej policji.

bELzXLPb
Zobacz także: Zobacz też: Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Policja pokazała moment zatrzymania

Zdjęcie podpisano "Niech każdy go zobaczy…”. Jak łatwo się domyślić, w ciągu zaledwie godziny zostało udostępione kilka tysięcy razy. W komentarzach ktoś podał pełne dane 22-latka, link do jego konta na Facebooku. Pojawiło się też mnóstwo wpisów, w których życzono mu śmierci i nawoływano do linczu.

Posty ze zdjęciem podejrzanego o zabójstwo Kristiny już zniknęły z sieci. Sprawą wycieku danych zajmuje się już policja.

bELzXLPh

- Będziemy wyjaśniać, skąd pochodzi te zdjęcie i kto je umieścił w sieci. Sprawdzamy wszystkie okoliczności tej sytuacji - powiedziała portalowi wyborcza.pl st. asp. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Mamy informację o tym wycieku i będziemy podejmowali działania. W tym zakresie odbędzie się osobne postępowanie. Doszło do przestępstwa, bo to jest ujawnienie informacji z postępowania przygotowawczego - ocenił sprawę w rozmowie z Onetem prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. jego zdaniem to skandal.

O tym, która jednostka zajmie się sprawą wycieku zdecyduje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że 10-letnia Kristina zaginęła w czwartek w drodze ze szkoły do domu. Natychmiast ruszyły poszukiwania dziewczynki. Jeszcze tego samego dnia wieczorem w pobliskim lesie znaleziono jej ciało.

bELzXLPi

W piątek przeprowadzono sekcję zwłok dziewczynki. Badanie trwało blisko 12 godzin. - To były także oględziny zewnętrzne ciała, zabezpieczano dowody - tłumaczył prokurator Marek Rusin. Jak dodał oficjalną przyczyną zgonu były "liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi". Wskazano, że zabójstwo miało podłoże seksualne.

Jak ustalił dziennikarz WP Sylwester Ruszkiewicz, przyczyną okrutnego mordu na 10-letniej Kristinie była zazdrość. Podejrzany był bowiem zakochany w jej matce, a dziewczynka miała stać na drodze do związku. Mężczyzna wykorzystał, że ofiara go znała i dlatego wsiadła z nim do samochodu. 22-latek, jak wynika z ustaleń śledczych, wywiózł ją 5 kilometrów od domu i zadał jej 32 ciosy nożem.

bELzXLPj

Według reporterów RMF FM sprawca porzucił ciało dziewczynki w taki sposób, by upozorować napad pedofila. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że dziewczynka nie została zgwałcona.

Źródło: wyborcza.pl, facebook.com

bELzXLPC
KOMENTARZE
(25)
Polak
2 lata temu
Może w drodze do policyjnego auta Ainsztainie
gość
2 lata temu
za komuny słusznie minionej pokazywali całą twarz łącznie z pełnymi danymi osobowymi i tam pan rpo jakoś nie protestował
Tt
2 lata temu
Pokazać, powiesić, zakopać
bELzXLPD
Sprawiedliwoś...
2 lata temu
Zbiórka pod aresztem i ukamieniowac reszta się nauczy za dziecko bezbronne Śmierc!
Marcin
2 lata temu
Bardzo dobrze, że ktoś się odważył pokazać twarz mordercy. SZACUN !!!
Tomi
2 lata temu
W USA nie ma żadnego ukrywania twarzy czy danych osobowych. Podaje się też imię i pełne nazwisko. Jeśli w Polsce też by tak było, możliwe że przyczyniłoby się to do spadku przestępstw. Nawet dla uratowania jednego życia warto to wziąć pod uwagę. Chociaż troszkę myślący by się 3 razy zastanowił że oprócz kary więzienia będzie też rozpoznawany w otoczeniu. Zlodziejom powinno się tatuować napis na czole" uwaga jestem złodziejem"
real
2 lata temu
zdjęcie nadal można zobaczyć pod hasłem w wyszukiwarce "niech każdy go zobaczy..." i w opcji "grafika"
Diabeł
2 lata temu
Powinni pokazywać zdjęcia tych zwyrodnialców niech nie zasłaniają się RODO !!!
kuba
2 lata temu
wielki szum powinien być że morderce mamy utrzymywać w pokoiku z telewizorem przez 25 lat
Pytanie do pr...
2 lata temu
Do jakiej trafi celi ten bandzior? Może do izolatki żeby mu krzywdy nie zrobili.
Tomasz
2 lata temu
Kara smierci dlaczego jej Nie ma w Polsce takich odmieńców powinno się zabijać pokazując całemu kraju co ich czeka za dany czyn ..
Jak to jest
2 lata temu
Jeśli chodzi o głupie, prześmiewcze, nękające zdjęcia, chociażby jak dzieciaki prześladyją inne dziecko, to policja mówi, że nic ie nie da ,zrobić, bo raz wrzucone do sieci nie ginie. A jeśli chodzi o psychola to nagle się da usunąć?
BALLERMAN
2 lata temu
WYCIEKI NALEZY TAMOWAC,WINNYCH KARAC. OBOWIAZUJE TAJEMNICA SLUZBOWA
bELzXLPv
Prawo Zemsty!
2 lata temu
gdyby zabił moją córkę, to nawet święte Boże by go nie uratowało od mojej zemsty!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić