o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zabójstwo prezydenta Adamowicza: połowę pracowników ochrony stanowili uczniowie gdańskich liceów?

103
Podziel się

Nowe doniesienia w sprawie ochrony finału WOŚP w Gdańsku, podczas którego Stefan W. zamordował prezydenta Pawła Adamowicza. Okazuje się, że nawet połowę członków ekipy ochrony mogli stanowić uczniowie gdańskich liceów. Byli wśród nich nieletni.

Połowę ochroniarzy podczas finału WOŚP stanowili uczniowie gdańskich szkół?
Połowę ochroniarzy podczas finału WOŚP stanowili uczniowie gdańskich szkół? (Forum, Łukasz Dejnarowicz)
bDTUyThh

Reporterzy programu „Alarm” z telewizyjnej Jedynki dotarli do informacji, że wśród ochroniarzy agencji „Tajfun”, którzy zabezpieczali Finał WOŚP byli uczniowie trzech gdańskich liceów. Niektórzy z nich nie mieli nawet 18 lat. "Czy to przypadek, że dyrektorem jednej z tych szkół jest ojciec aresztowanego szefa ochrony tragicznie zakończonej imprezy?" - pytają autorzy najnowszego odcinka programu.

Reporterzy "Alarmu" starali się dociec w jaki sposób wybrano do ochrony tej imprezy agencję "Tajfun". Okazuje się, że Regionalne Centrum Wolontariatu, które organizowało imprezę, wysłało zapytanie cenowe do trzech koncesjonowanych agencji ochrony. - Decydujące są trzy czynniki, cena, doświadczenie, gwarancja prawidłowego wykonania umowy - powiedział pełnomocnik Centrum.

bDTUyThj

- Ja podejrzewam, że tytułem tego, że Tajfun organizował ochronę Jarmarku Bożonarodzeniowego, zapytano go, czy by się nie podjął ochrony finału WOŚP - mówi "Alarmowi" Mariusz Burdak, szef agencji ochrony WENA, która przez kilka lat ochraniała finały WOŚP w Gdańsku. - To przecież fajna, lajtowa impreza, gdzie wszyscy się bawią. I tak to popłynęło, zabrakło wyobraźni... - dodaje.

- Jeśli chodzi o zabezpieczenie sceny i zaplecza to było to około 15 osób. Nie mam wiedzy o wieku tych osób. Nie mam wiedzy o związkach szkoły Spartakus z agencją "Tajfun" - mówi "Alarmowi" Łukasz Isenko, pełnomocnik Tajfun.

"Powiązania jednak są, to powiązania rodzinne" - twierdzą autorzy programu. Małgorzata Waguca-Jączek, dyrektor pedagogiczny liceum mundurowego "Spartakus", którego uczniowie byli wśród ochroniarzy tej imprezy, wyjawia reporterom, że dyrektor szkoły Tadeusz Sokołowski jest ojcem jednego z pracowników tej agencji. - Tego aresztowanego? - dopytuje się reporter "Alarmu". - Ja nie mam takiej wiedzy, ale skoro pan tak mówi, to pewnie ma pan taką wiedzę - odpowiada Waguca-Jączek.

bDTUyThp

Dyrektor informuje, że finał ochraniało 12 uczniów ze szkoły Spartakus. - Byli też uczniowie z innych szkół, bądź klas mundurowych - mówi reporterom "Alarmu" Małgorzata Waguca - Jączek, dyrektor pedagogiczny Liceum Spartakus. - Stąd wiem, że nie wszyscy byli pełnoletni - dodaje.

Czy fakt, że dyrektor szkoły jest ojcem jednego ojcem jednego z pracowników agencji "Tajfun" miał wpływ na to, że jej uczniowie znaleźli
zatrudnienie przy ochronie imprezy? - dopytywał się reporter programu. - To pytanie do uczniów. Z tego co wiem, nasi uczniowie pracują w dwóch innych firmach ochroniarskich - mówi dyr. Waguca-Jączek.

- W usługach ochrony potrzebna jest jedna podstawowa rzecz, ona się nazywa kompetencje: to jest wiedza i doświadczenie. Jeśli się posiada wiedzę i doświadczenie, jest się kompetentnym, to istnieje małe ryzyko zdarzenia się czegoś, czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć - komentuje szef agencji ochrony "Wena".

Źródło: TVP Info

bDTUyThK
KOMENTARZE
(103)
kibic
2 lata temu
taka wynajeli ochrone to taka mieli,to nie byla zgloszona impreza masowa ,pokombinowane w urzedzie miasta ze hej
KOD i kondom
2 lata temu
A gdzie hamski farmazon super rambo kod
Artaxerxes
2 lata temu
Jeśli ktokolwiek robi masową imprezę to odpowiada za jej zabezpieczenie. Tu mieliśmy do czynienia z częstym w Polsce zjawiskiem. Skoro ileś tam takich imprez organizowano i nic złego się nie stało to znaczy że będzie tak zawsze. Dopiero jak stanie się tragedia to szuka się winnych, przerzucając się odpowiedzialnością
bDTUyThL
................
2 lata temu
Tygodnik "wSieci" w 2016 r. przyjrzał się pochodzeniu ogromnego majątku prezydenta Gdańska, P. A. Ten były polityk PO (zawiesił swoje członkostwo) od pięciu kadencji pełni tę funkcję, nie miał on do tej pory żadnych problemów z organami ścigania, pomimo "setek tysięcy złotych z niewyjaśnionych źródeł, notorycznego podawania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, kupowanych z tajemniczymi rabatami luksusowych mieszkań w najlepszych punktach miasta (i zapomnaniu o nich przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych) oraz wewnętrznie sprzecznych wyjaśnień". Sąd w marcu umorzył postępowanie względem prezydenta, pomimo wielu szokujących wątków w tej sprawie. Tajemniczy majątek prezydenta Gdańska P. A. Dziennikarze przytaczają ogromne rabaty przy zakupie mieszkań na osiedlu "Neptun Park" od firmy Pomeranka Sp. z o.o. Razem z małżonką otrzymał on rabat 273 326 zł, zaś jego teściowa 170 942 zł. Dawało to ceny ok. 6 tyś. zł za m2, gdzie ceny te kształtują się na poziomie 14-18 tyś za metr !!!!
oko
2 lata temu
Tygodnik "wSieci" w 2016 r. przyjrzał się pochodzeniu ogromnego majątku prezydenta Gdańska, P. A. Ten były polityk PO (zawiesił swoje członkostwo) od pięciu kadencji pełni tę funkcję, nie miał on do tej pory żadnych problemów z organami ścigania, pomimo "setek tysięcy złotych z niewyjaśnionych źródeł, notorycznego podawania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, kupowanych z tajemniczymi rabatami luksusowych mieszkań w najlepszych punktach miasta (i zapomnaniu o nich przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych) oraz wewnętrznie sprzecznych wyjaśnień". Sąd w marcu umorzył postępowanie względem prezydenta, pomimo wielu szokujących wątków w tej sprawie. Tajemniczy majątek prezydenta Gdańska P. A. Dziennikarze przytaczają ogromne rabaty przy zakupie mieszkań na osiedlu "Neptun Park" od firmy Pomeranka Sp. z o.o. Razem z małżonką otrzymał on rabat 273 326 zł, zaś jego teściowa 170 942 zł. Dawało to ceny ok. 6 000 zł za m2, gdzie obecnie ceny te kształtują się na poziomie 14-18 tyś za metr !!!!
Najnowsze komentarze (103)
roma
2 lata temu
Najpierw Adamowicz opowiadał, że czul się zagrożony (przez wszystkich), a potem bierze udział w imprezie, która zabezpieczana jest przez niepelnoletnich uczniów. On sam też nie ma własnej ochrony i tak to się kończy...
Piłsudczyk
2 lata temu
czy to ten Tadeusz Sokołowski, który był Komendantem Miejskiej Policji w Gdańsku i jest obecnie w Zwiazku Piłsudczyków w Gd, szefem oddziału? Pan Adamowicz lubił z nimi sie pokazywać na imprezach patriotycznych. W gdańsku to sie wszystko "łonczy"
BOLO
2 lata temu
Róbta co chceta - także w ochronie
444
2 lata temu
Niektórzy piszą że to była impreza charytatywna. Nieprawda. to była impreza szemrana, miała przynieść zysk Owsikowi i popularność Adamowiczowi. Owsiak napełnił sobie kabzę, a Adamowicz, niezasłużenie, spoczął w Bazylice - ale tylko doczesne szczątki bo duszyczka nie wiadomo gdzie
ejjj
2 lata temu
Wydaje mi się, że nie ma co robić szału z tą ochroną. Komandosa z GROMU mieli tam postawić? Na szaleńca nie ma środków.
Bo
2 lata temu
"Jazda bez trzymanki" i "Róbta co chceta" to w Gdańsku zafunkcjonowało!
gość
2 lata temu
No i powoli wychodzi szydło z worka a to chyba Owsiak twierdził, że ochrona w Gdańsku była bez zarzutu!
mmm
2 lata temu
tak jest w całym kraju - dzieci, menele i stare trupy od to cała ochrona Przeciesz to MSWiA daje koncesje - a kto to ma kontrolowac ? Boze chron nasze dzieci przed taka ochrona .
bDTUyThD
444
2 lata temu
Jeszcze trochę dociekań i wyjdzie że to pan Adamowicz nie dopełnił swoich obowiązków pozwalając urzędnikom ratusza dowolnie interpretować obowiązujące przepisy. Wszystkich obciążających rząd za zbrodnię dokonaną przez chorego umysłowo człowieka należy pozwać z urzędu przed sąd. To pomoże przerwać sianie nienawiści przez dotkniętą obłędem opozycję. Dobrze by było żeby sądy zaczęły wydawać wyroki sprawiedliwe niebudzące niczyich wątpliwości.
Bruce Lee
2 lata temu
Dajcie juz spokój z Tym gościem kogo on tak naprawdę interesuję? Jaki byl to każdy wie!!!!!
Bruce Lee
2 lata temu
Dajcie juz spokój z Tym gościem kogo on tak naprawdę interesuję? Jaki byl to każdy wie!!!!!
analityk
2 lata temu
Zanim zaczniecie mówić że to kombinacja to wymieńcie konkretne przepisy, które zostały złamane, jeśli ich nie potraficie podać, to jednoznacznie wskazujecie, że nie macie szacunku do samych siebie, czyli "plecących trzy po trzy para piętnaście"
pioter
2 lata temu
to już jest nudne.
Pawel
2 lata temu
Typowe dla Polski:prowizorka,ukladziki a na koniec nikt za nic nie odpowiada(choc kazdy bierze pieniazki).
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić