Wróć na
Magda Mieśnik, Tomasz Molga
|
aktualizacja

Zakaz handlu w niedzielę, a żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego sprzedaje alkohol

82
Podziel się

PiS świętuje drugą niedzielę z zakazem handlu. Większość sklepów jest zamknięta. Ale nawet w partii Jarosława Kaczyńskiego nie wszyscy popierają nowe prawo. Wirtualna Polska odwiedziła otwarty sklep monopolowy, który prowadzi żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego.

Otwarty sklep żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego
Otwarty sklep żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego (WP.PL)
bCPjqdph

Niedziela, po ósmej rano. Ulice Ełku, mimo słonecznej pogody, są niemal puste. Wszystkie sklepy zamknięte. W centrum miasta przemyka tylko kilku mężczyzn. Kierują się w jedną stronę. Cel: pobliski sklep monopolowy "Promil". Jedyny w okolicy otwarty lokal. Wchodzimy do środka. Za ladą blondynka uwija się przy kasie. – Jeszcze reszta. Proszę – mówi do klienta i podaje zakupy w reklamówce. Kupujemy dwa napoje. Na paragonie data: 18.03.2018 r. Ekspedientka nie chce rozmawiać o tym, dlaczego sklep jest otwarty. Wchodzą kolejni klienci.

Sklep prowadzi żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego - Luiza.
- Dlaczego zdecydowała się pani otworzyć sklep mimo zakazu handlu? – dzwonimy do właścicielki sklepu.
- Jeszcze 26 groszy reszty – mówi do klienta i odpowiada: – Halo? Przyszłam tylko dokumenty zrobić. Proszę zadzwonić za 15 minut – odpowiada Luiza Kossakowska.

bCPjqdpj

Po 15 minutach:
- Dlaczego zdecydowała się pani otworzyć sklep mimo zakazu handlu? – pytamy ponownie.
- Nie otworzyłam. Jest zamknięty – mówi Luiza Kossakowska.
- Zrobiliśmy właśnie u pani zakupy.
- Jest zamknięte. Proszę sprawdzić.
- Byliśmy w sklepie. Mamy paragon.
- Otworzyłam sklep, bo była awaria. Jest zamknięte.
- Zrobiliśmy u pani dzisiaj zakupy.
- Była awaria. Przyszedł akurat stały klient, to mu sprzedałam. Pięć minut to trwało.
- My nie jesteśmy stałymi klientami. Było więcej osób.
- Może 15 minut to trwało, ale jest zamknięte.
- Pani mąż głosował za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę, a pani otwiera sklep.
- Nie otwieram, tydzień temu też było zamknięte. Nie będę otwierać w niedzielę.

Poseł PiS zagłosował za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Publicznie przekonywał też, że to bardzo ważna ustawa, ponieważ pozwoli rodzinom wspólnie spędzać czas. - Propozycja wprowadzenia zakazu lub ograniczenia handlu w niedziele zawsze wzbudza ogromne emocje. Należy skupić się na aspekcie z jednej strony społecznym, z drugiej zaś ekonomicznym. Jednak pamiętajmy, że zakaz lub ograniczenie handlu przede wszystkim wpłynie korzystnie na życie rodzinne, bo czas spędzony z rodziną nie powinien być luksusem, a prawem każdego z nas – mówił Kossakowski w rozmowie z "Rozmaitościami Ełckimi". Z Wirtualną Polską nie chciał rozmawiać.

Zgodnie z ustawą wprowadzającą zakaz handlu w niedzielę, swoje sklepy mogą otworzyć m.in. właściciele, ale pod warunkiem, że sami staną za ladą. Wprowadzając ograniczenie politycy PiS tłumaczyli, że dzięki temu pracownicy takich placówek będą wreszcie mogli spędzić czas z rodziną. - Trzeba dążyć do tego, by niedziela odzyskała swój charakter, ale jednocześnie trzeba się liczyć z potrzebami społecznymi - mówil w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński.

bCPjqdpp
bCPjqdpK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(82)
Freak
2 lata temu
mąż zagłosował, sklepy pozamykali a oni handlują dalej i zarabiają pieniążki już bez konkurencji :-)
das
2 lata temu
Hipokryci
lucek
2 lata temu
zglosic to gdzie trzeba i utrzec nosa !
bCPjqdpL
Demos Kratos
2 lata temu
Glosuje sie za zakazem by odniesc korzysci niewymierne (poliyczne) otwiera sie sklep by odniesc korzysci wymierne (pieniadze)
zbych
2 lata temu
I co na to SZYRYF ZIOBRO ?
Najnowsze komentarze (82)
cccp
2 lata temu
Przecież małe sklepy mogą handlować pod warunkiem że pracuje właściciel. Gdyby był to sklep żyda to żyd byłby pracowity.Szanowna Pani nie Pani nie tłumaczy się żydom. Ta ustawa jest niekonstytucyjna i bolszewicka a Pani jest Ordanem.
kris
2 lata temu
Przecież ma prawo sprzedawać jeśli to jej sklep, w czym problem kundelki ?
Tu i teraz
2 lata temu
"zakłamane mordy "...z ePISkopatu...co innego mówią co innego robią...
miro
2 lata temu
ukarac szmate 100000 zl
Ana
2 lata temu
To jest promocja Miasta Ełk, jestem wdzięczna Pani Luizie, dzięki jej zmysłowości o Ełku mówią wszystkie media, tak trzymać!!!!!. Pani Luiza Kossakowska na Prezydenta Ełku, ma spore szanse w nadchodzących wyborach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
leszcz
2 lata temu
Same pomówienia. "ktoś poinformował, że sklep był otwarty całą wielką niedzielę" ! przecież Wlk Niedziela dopiero będzie. A poza tym właściciel może sam obsługiwać sklep ! - Czy pismakom coś z nienawiści zamgliło rozum ? Zwykli PROWOKATORZY.
Tom
2 lata temu
Żałosna prowokacja bo małe sklepy prowadzone przez właściciela mogą być otwarte w niedziele wiec darujcie sobie gownoburze trolle peowskie 😂😂😂
ja
2 lata temu
Lepszy sort ma swoje przepisy
bCPjqdpD
ddf
2 lata temu
PISowi chodziło tylko o to żeby wyeliminować konkurencję ;D teraz rydzyk i żony posłów pisu bez problemu będą miały klientelę :D
Max
2 lata temu
Bo co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie! PIS realizuje w całej rozciągłości jedną ze swych katolickich zasad.
pies na baby
2 lata temu
Fejk
fac
2 lata temu
I o tym, że niedziela to czas dla rodziny decydowali: stary kawaler, posłowie każący zonom pracować, a do tego przyłożyli rękę faceci w sukienkach...
lok
2 lata temu
Właściciel sklepu może stać za kasą w tym dniu tu chodzi głównie o pracowników kasowych w marketach... już nie płaczcie tak o te wolne niedziele
sfs
2 lata temu
hipokryzja to mało powiedziane
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić