Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Założył na pomnik Kaczyńskiego baner. Przesłuchanie o 6 rano, płacz dziecka. Brudziński komentuje

142
Podziel się

67-latek z Białej Podlaskiej jest podejrzewany o powieszenie koszulki z napisem "Konstytucja" na pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich. Został już przesłuchany przez policję, a jego mieszkanie przeszukane. Okolicznościami sprawy zbulwersowani są posłowie PO, a szef MSWiA mówi o "nieadekwatnej reakcji".

67-latek, który przyozdobił pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich banerem z napisem "Konstytucja" usłyszał zarzut znieważenia pomnika.
67-latek, który przyozdobił pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich banerem z napisem "Konstytucja" usłyszał zarzut znieważenia pomnika. (Twitter)
bCYeQkBN

Pierwszy przypadek "ubrania" Kaczyńskiego w koszulkę z napisem "Konstytucja" miał miejsce w Szczecinie. Odpowiedzialność za to wziął KOD. Potem doszło do podobnych akcji w całej Polsce, m.in. w Białej Podlaskiej. Po analizie monitoringu policjanci wytypowali sprawcę happeningu. To 67-letni emeryt Ryszard Filipiuk. W rozmowie z TOKfm.pl opowiedział o szczegółach przesłuchania.

Mężczyzna koszulkę miał zawiesić o 4 rano w czwartek. Tuż po godz. 6.30 w piątek policjanci przyszli do jego domu z zamiarem przeszukania mieszkania. Nakazu nie dostarczyli do dziś. Przy okazji obudzili 6-letnie dziecko, które nie wiedząc co się dzieje zaczęło płakać. 67-latek usłyszał zarzut znieważenia pomnika. Nie przyznał się do winy. - Nie jestem wandalem, zadymiarzem czy przestępcą. To kuriozum - mówi emeryt.

bCYeQkBP

Sprawę skomentowali też posłowie PO. Michał Szczerba pisze o "wstydzie", Jan Grabiec o "tradycji SB" a Stanisław Żmijan mówi o "niewspółmiernej reakcji do sytuacji". Tomasz Siemoniak pyta ostro czy "ktoś w PiS upadł na głowę". Do sprawy odniósł się też szef MSWiA Joachim Brudziński, który został zaczepiony na Twitterze przez Joannę Augustynowską. "W mojej ocenie Pani Poseł w tym przypadku to działanie nie było adekwatne" - odpowiedział.

bCYeQkBV

Zobacz także: Wassermann o sytuacji z 2015 roku: "Wtedy im to nie przeszkadzało"

Źródło: tokfm.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYeQkCq
KOMENTARZE
(142)
Pl
2 lata temu
PiS to dziś oprawcy demokracji
Obserwator
2 lata temu
Znieważenie pomnika? Chyba ktoś upadł na głowę. Takie zarzuty stawiano w hitlerowskich Niemczech, stalinowskim ZSRR czy Polsce Bieruta. Teraz to możliwe jest chyba tylko w Korei Płn. i Turcji. Do tego, jak można znieważać chwaląc konstytucję? Do czego doszliśmy? Do kultu jednostki, no może dwójki (bliźniaków), i do dyktatury. Brakuje tylko, aby zorganizować obozy "reedukacyjne", bo areszty wydobywcze już są.
BULLTERIER
2 lata temu
POMNIKI RADZIECKICH PRZYJACIELI LIKWIDUJĄ, A POLSKICH NIEPRZYJACIELI STAWIAJĄ.
bCYeQkCr
Powrót do prz...
2 lata temu
No i wróci dawna piosenka: "O północy się zjawili Jacyś dwaj cywili, Mordy podrapane, Włosy jak badyli. Nic nikomu nie mówili, Ino w mordy bili l bal zakończyli, Ta już, ta joj. ..."
No more Pis
2 lata temu
Za sprowadzanie Ukraińców i ograniczenie wzrostu pensji Polaków mówimy w wyborach mocne NIE
Najnowsze komentarze (142)
Ewka
2 lata temu
Wiecej stawiajcie pomników będzie gdzie zawieszać różne rzeczy co takiego zrobili dla nas Ci ludzie żeby stali w każdym mieście nie mam nic przeciwko nim szanowałam prezydenta i jego żonę ale żeby stawiać im tyle pomników to byli skromni ludzie i napewno by nie chcieli tyłu pomników
qwerty
2 lata temu
Zlodzieju jojo!! Bedziesz siedział !!
człowiek
2 lata temu
Bez sądowego nakazu..........to zwykłe bandyctwo. Już dawno przełożony tych policjantów winien być zawieszony, jego przełożony...zwolniony...a Pan Brudziński winien podać się do dymisji.
agragar
2 lata temu
a kogo to pomnik?kogoś ważnego?
Brat
2 lata temu
Bracie Polaku! Chciałeś dobrej zmiany? Masz ją! I pamiętaj, to było Twoje życzenie.
D S
2 lata temu
Czytam takie np. wpisy :cyt." Kwk,kwik,kwik,chrum,chrum,chrum. W kojcu totalnej podniósł się wielki kwik, dlatego,że zaczęto odrywać ich od koryta". i zastanawiam się nad granicami absurdu.Pewnie tylko lekarz mógłby stwierdzić co ma koryto do pomnika i kiwczenie do koszulki, ale cóż robić. Jaki elektorat takie i ludzi zachowanie.
gdfs
2 lata temu
Chcieliśta? Głosowaliśta? No to mata.
ass
2 lata temu
Zdejmowacze koszulek ,taka fucha mi by odpowiadała, tylko ile będą płacić ? Jak się zgodzę.Nowa fucha, jestem na tak bez pomocy Urzędasów Pracy.
bCYeQkCj
privat
2 lata temu
Strach pomyśleć co by było jakby ktoś pierwszemu kotu zabrał kłębek z włóczki
Ewa
2 lata temu
Jak można znieważyć pomnik?
i tyle
2 lata temu
pachołki PRL -elowskie
????????????
2 lata temu
znieważają to gołębie ... na co je skazać?
odp
2 lata temu
Jak gestapo lato okupacji wkracza bez nakazu dobrze że nie strzelają albo pod ścianę stawać czasy niestety wracają oby nie.
Aga
2 lata temu
PRL bis
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić