o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zamach w Nowej Zelandii. Służby zbadają polski wątek

47
Podziel się

Polskie służby specjalne zajmą się sprawą zamachu w Nowej Zelandii. Zbadają, czy napastnik przebywał kiedykolwiek w naszym kraju oraz czy utrzymywał jakieś kontakty z Polakami.

Po zamachu w Christchurch nasze służby badają polski wątek w sprawie
Po zamachu w Christchurch nasze służby badają polski wątek w sprawie (PAP/EPA, Martin Hunter)
bDZSJwzp

Informację o tym, że służby specjalne zajmą się polskim wątkiem zamachu w Nowej Zelandii, podał portal rmf24.pl. Przypomnijmy, że na magazynkach broni, której użył zamachowiec, znaleziono różne napisy: polityczne hasła i nazwiska konkretnych osób oraz postaci historycznych. Było wśród nich nazwisko polskiego hetmana koronnego, który pod wodzą Jana III Sobieskiego walczył pod Wiedniem - Feliksa Kazimierza Potockiego.

To nie wszystko. Zamachowiec opublikował w sieci tuż przed zamachem kilkudziesięciostronicowy manifest, w którym wymienił nazwę naszego kraju.

bDZSJwzr

Informacje rmf24.pl potwierdził rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W zamachu na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch w Nowej Zelandii zginęło co najmniej 49 osób, 48 zostało rannych - w tym 25 ciężko. Policja zatrzymała po atakach cztery osoby - w tym jedna kobietę. Jednemu z mężczyzn postawiono już zarzuty morderstwa. W sobotę ma stanąć przed sądem.

Źródło: rmf24.pl

bDZSJwzS
KOMENTARZE
(47)
hehe
2 lata temu
u nas same głaby w służbach ,to co takie półgłowki mogą ustalić?
321
2 lata temu
"W zamachu na dwa pełne wiernych meczety ..." - pisze się - W zamachu na dwa meczety pełne wiernych ... - z tego "redaktorka" to taki "uczony" polak jakich pełno było w piątej kolumnie; albo nie zdążył jeszcze gimnazjum skończyć i wziął się do pisania artykułów dla niemieckiego o2 ł!!!
Murat Pasha
2 lata temu
No to jak się wezmą za Potockkic i Branickich to dotrą do zdrajców neofitów z Targowicy.
bDZSJwzT
Niedźwiedź
2 lata temu
Zamachowiec nawet nie wie gdzie lezy Polska...
myslik
2 lata temu
to bochater jak P.Breavik, islam trzeba wypedzic tam skad sie ta sekta szatana sciagla do krajow chszescijanskich zeby je niszczyc
gość
2 lata temu
Co zdziwieni ? w zachodniej "jeuropie"nie pamietają i nie chcą pamietać o roli j,Sobieskiego i jego hetmanów pod Wiedniem .Jakoś nie pasuje do współczesnej orientacji.W książkach niemieckich uczą że pod Wiedniem kilku możnych z Austri i Niemiec zorganizowali obronę przed hordami Mustafy no i obronil i!!!! A tu za na drugiej półkuli odrobili lekcję z historii.Nie popieram zamachów i nie ma się z czego cieszyć giną niewinni ludzie !!
romwaw
2 lata temu
Znów szukacie drugiego dna ?
Siergiej
2 lata temu
A może zbadać arabski lub żydowski wontek takich ludzi jak ten Australijczyk czy brewik Andreas będzie coraz więcej
Rem
2 lata temu
Oooooo, to już jak Amen w pacierzu. W świat pójdzie info, że to Polacy są sprawcami zamachu, a nie broń Boże ktokolwiek inny. "Nasze" służby już POmogą ich zidentyfikować.
Trwasz
2 lata temu
A nazwiska dziedzica Komora nie było vel szogun
perła
2 lata temu
sami sie pchaja do gipsu-ichni allach głosi ze oko za oko,ząb za zab -no to im wybili zeby
Pontonowy lek...
2 lata temu
Jaki tam znowu zamach. Zwykły incydent. Niech sobie bisurmani urządzą marsz milczenia i trochę kredek na na chodnikach zużyją. Tak właśnie czyni "postępowa" Europa.
Do
2 lata temu
Może zamachowcy to jacyś zrozpaczeni ludzie, którym muzułmanie zamordowali dziecko, żonę lub dziewczynę w imię swojej chorej ideologii
bDZSJwzL
Oh Karol
2 lata temu
A mógł na spluwie napisać Jorge Mario Bergoglio KOD ASCII 666
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić