o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zamachowiec z Notre Dame to dziennikarz nagrodzony przez UE

38
Podziel się

Napastnik, który we wtorek zaatakował policjanta patrolującego plac przed katedrą Notre Dame w Paryżu, przyrzekł wierność dżihadystycznemu Państwu Islamskiemu w nagraniu wideo znalezionym podczas rewizji w jego mieszkaniu – poinformowało TVP. Jak z kolei donosi portal infowars.com, zamachowiec, zidentyfikowany jako Massip Farid Ikken, otrzymał nagrodę Komisji Europejskiej dla dziennikarzy za walkę z dyskryminacją.

Zamachowiec z Notre Dame to dziennikarz nagrodzony przez UE
(PAP/EPA, YOAN VALAT)
bErirQAB

Pochodzący z Algierii 41-letni napastnik został zatrzymany i przebywa w szpitalu po tym, jak jeden z funkcjonariuszy patrolu postrzelił go w trakcie wtorkowego ataku – informuje agencja AFP, nie podając więcej szczegółów.

Mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową. Był uzbrojony w młotek; miał przy sobie również noże kuchenne.

Jak donosi portal infowars.com, Massip Farid Ikken w 2009 roku otrzymał nagrodę Komisji Europejskiej dla dziennikarzy walczących z dyskryminacją. Zamachowiec wówczas mieszkał w Szwecji, gdzie uzyskał tytuł magistra i pracował jako dziennikarz. Artykuł, za który Ikken otrzymał nagrodę „Razem przeciw dyskryminacji!” (EU Commission’s National Journalist Prize Against Discrimination), dotyczył rasizmu wobec migrantów.

bErirQAD

Jak w uzasadnieniu stwierdziła komisja, artykuł podnosił problem „osób ubiegających się o azyl, które nie mają dostępu do opieki medycznej, przez co są zmuszone szukać jej u wolontariuszy wśród personelu medycznego i innych osób”.

Jak informował we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, zamachowiec podczas ataku krzyczał: „To za Syrię” (gdzie Francja interweniuje w koalicji przeciw Państwu Islamskiemu – dop. red.) i podał się za „żołnierza kalifatu”.

Określenie to używane jest w odniesieniu do samozwańczego kalifatu powołanego w czerwcu 2014 roku przez ekstremistyczną sunnicką organizację zbrojną tzw. Państwo Islamskie. Na razie ISIS nie wzięła na siebie odpowiedzialności za atak przed Notre Dame.

bErirQBe
KOMENTARZE
(38)
handel ludzmi...
4 lata temu
to jest handel ludzmi, mafia szantazuje uchodzcow , oni nie chca opuszczac swojego kraju ale jesli nie opuszcza zginą z rak mafi handlujacej ludzmi ktorzy zarabiaja OGROMNE pieniądze, przemytnicy to handlarze zywym towarem a politycy europejscy na to pozwalaja - tego beata powiedziec nie moze bo za prawde jest LINCZ POLITYCZNY
ted
4 lata temu
"Dostał nagrodę za walkę z dyskryminacją" Biedny chłop, wszędzie ta dyskryminacja, no i nie wytrzymał napięcia.
oj
4 lata temu
" walkę z dyskryminacją" przecież walczył z dyskryminacją. Przecież mordują tych co DYSKRYMINUJĄ morderców.
bErirQBf
xXx
4 lata temu
Oj tam, oj tam. To nie był atak tylko "perforems". Przecież mówimy nie tylko o wybitnym dziennikarzu ale także wrażliwym artyście.
CNNN
4 lata temu
Niemcy Szwedzi maja zaklepane miejsca w rezerwatach . Rezerwaty juz sie buduja w glowach politykow i w glowach ich nieszczesnych wyborcow
krystek
4 lata temu
Szczęście dla Polski że PIS doszedł do władzy..
Wolny Kurdyst...
4 lata temu
A może by tak pokonać wreszcie ISIS, wymóc zawieszenie broni w Syrii i Afryce północnej zatrzymując w ten sposób falę uchodźców. Ale widać że USA i inne kraje nie mają takiego interesu.
Nie dla islam...
4 lata temu
Europoseł wstań z kolan!!
nie dla Allah...
4 lata temu
Powinien go zastrzelić a nie postrzelony. Dano mu drugie życie...
ola
4 lata temu
no comment
Nji
4 lata temu
W ogóle nie powinni cichego dostawać za darmo, to demoralizuje. Myślą, że to naprawdę ZA DARMO albo, że Allah im to zesłał z nieba. Chcą więcej i więcej, bo przecież mają tak obiecane, a biedni, głupi niewolnicy, niech na nich tyrają
ad
4 lata temu
No i wiecej komentarzy nie trzeba . PRAWDA ?
Anty-Selekcja
4 lata temu
Dlaczego nie można głosować na posty, zgodnie ze swoim wyborem???
bErirQAX
Czy ja śnię?....
4 lata temu
Tylko patrzeć, jak postawią policjanta w stan oskarżenia, bo dowiodą, że młotek i noże kuchenne kupił sobie do domu i miał prawo mieć je przy sobie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić