o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jarosław Kociszewski
Jarosław Kociszewski
|
aktualizacja

Zamachy na Sri Lance. Świat potępia masakrę wielkanocną

14
Podziel się

Liczba ofiar serii ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance wzrosła do 207. Wydłuża się też lista krajów, z których pochodzą ofiary. Lokalna gazeta mów też o Polsce. Przywódcy z całego świata potępiają zamachy.

Żołnierz w jednym z kościołów zaatakowanych na Sri Lance
Żołnierz w jednym z kościołów zaatakowanych na Sri Lance (PAP/EPA)
bEBXYuJh

Dziennikarz wydawanej na Sri Lance gazety "Daily Mirror" rozmawiał z dr Anilem Jasinghe, dyrektorem Szpitala Narodowego w Colombo. Lekarz twierdzi, że do jego placówki przywieziono zwłoki 104 ofiar terrorystów. Wśród nich jest 11 cudzoziemców z Polski, Danii, Chin, Japonii, Pakistanu, USA, Indii, Maroka i Bangladeszu. Władze szacują, że w zamachach zginąć mogło ponad 30 obcokrajowców. MSZ w Warszawie sprawdza informacje o losie Polaków na Sri Lance.

W odpowiedzi na informacje o krwawych zamachach z całego świata na Sri Lankę napływają kondolencje i słowa potępienia dla terrorystów.

bEBXYuJj
Tragiczna Wielkanoc na Sri Lance. Moje myśli są z rodzinami zabitych w atakach na kościoły i hotele oraz z tymi, którzy nadal walczą o życie
-Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, Twitter
Zobacz także: Zamachy na Sri Lance. Zbacz nagranie

O przerażeniu i smutku mówi też Jean-Claude Juncker, który złożył kondolencje bliskim ofiar i złożył obietnicę pomocy. W podobnym duchu wypowiedział się prezydent USA Donald Trump, który także przy okazji wyrazów współczucia zadeklarował gotowość wsparcia.

bEBXYuJp

Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną na ręce prezydenta Sri Lanki z nadzieją, że "sprawcy i organizatorzy tych okrutnych i cynicznych zbrodni w czasie Świąt Wielkanocy zostaną należycie ukarani".

Szczególna modlitwa papieża Franciszka

Kondolencje złożył także papież Franciszek podczas niedzielnych uroczystości wielkanocnego błogosławieństwa "Urbi et Orbi", Miastu i Światu, w Rzymie.

- Pragnę pokazać moją emocjonalną bliskość ze wspólnotą chrześcijan zaatakowaną podczas zgromadzenie modlitewnego i ze wszystkimi ofiarami tej okrutnej przemocy – powiedział Franciszek.

bEBXYuJq

Podczas uroczystości papież w szczególności modlił się za rozwiązanie konfliktów na świecie wymieniając Syrię, Jemen, Izrael i Palestynę, Libię, Burkina Faso, Mali, Niger, Nigerię, Sudan i Sudan Południowy, wschodnią Ukrainę, Wenezuelę oraz Nikaraguę. Franciszek apelował o "budowanie mostów, nie murów" i przerwanie "huku armat".

bEBXYuJK
KOMENTARZE
(14)
ooooooooooo
2 lata temu
A franek będzie za to całował koran życzył udanego ramadanu całował po nogach i zapraszał do europy nie do watykanu bo by się bał z nimi mieszkać.
ooooo
2 lata temu
A franek będzie ich za to całował koran życzył udanego ramadanu całował po nogach i zapraszał do europy nie do watykanu bo by się bał z nimi mieszkać.
ccc
2 lata temu
a ije pejsów padło?
bEBXYuJL
marko
2 lata temu
czy czasami niebyła to prowokacja mosadu
Jan lat 71
2 lata temu
Gdyby tak w Watykanie..., albo ua każdego innego fioleta, to zrozumiałbym.
iga
2 lata temu
Awantura w Płocku z jakimś nieznanym księdzem na pierwszej stronie - wielka afera. ZAMORDOWANI Katolicy na Sri Lance - wciśnięte gdzieś z boku. Tyle na temat tego portalu.... Jak zabili 6 osób w meczecie to tutaj setka artykułów była, dane zamachowca psychopaty. Jak zabili ponad 200 CHRZEŚCIJAN to jakis artykulik i zakopywanie sprawy pod dywan.
Wyprawa Krzyz...
2 lata temu
Bilans musi wyjść na zero.
żurek
2 lata temu
Tun i tusek chce , aby tak było w Polsce.
yyy
2 lata temu
zrownac z ziemia kraje islamskie !!!
Ultraantykomu...
2 lata temu
I znowu ci biali narodowcy i faszysci.... ile mozna ?!?!
pl
2 lata temu
Rosja , Usa , Chiny , Japonia powinny teraz z całej siły uderzyć w kraje terrorystyczne
ff
2 lata temu
należy sie domyślać czy to nie zaplanowane przez watykan i trampa
Zzz
2 lata temu
Mord na bezbronnych i niewinnych cywilach"tak postepuja TCHORZE A NIE BOJOWNICY
bEBXYuJD
😎🏏
2 lata temu
Malujcie kredeczkami,świat potępił !!!!!🤣 zaorać tych Co to zrobili ( religia.przynalerzność etc.)I orać do ostatniego wysyłając ich z europy do swoich krajòw to WTEDY bedzie EUROPA ocalona.!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić