o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zamarzł we własnym mieszkaniu. Policja odmówiła interwencji

22
Podziel się

Prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci 59-letniego mieszkańca Tczewa. Mężczyzna zmarł w mieszkaniu wskutek zamarznięcia. Zdaniem jego sąsiadów tragedii można byłoby uniknąć, gdyby wezwana przez nich policja przybyła na czas.

Śledczy sprawdzą, czy doszło do nieprawidłowości ze strony policji
Śledczy sprawdzą, czy doszło do nieprawidłowości ze strony policji (flickr.com)
bDIiCizV

W mieszkaniu, w którym mieszkał pan Józef z Tczewa, nie było ogrzewania ani dostępu do bieżącej wody. Często pomagali mu sąsiedzi, pożyczając drobne sumy pieniężne.

Ostatni raz mieli z nim kontakt w niedzielne popołudnie. Sąsiadka chciała dać 59-latkowi obiad, ale mieszkaniec odmówił pomocy. Wzbudziło to podejrzenie innej sąsiadki, która zdecydowała się wezwać służby. Jednak policja nie zdecydowała się wysłać patrolu. Dlaczego? Funkcjonariusze stwierdzili, że fakt, iż mężczyzna posiada dach nad głową, sprawia, że sytuacja nie wymaga natychmiastowej interwencji.

Następnego dnia grupa sąsiadów wspięła się na daszek przy oknie, żeby sprawdzić, co się dzieje z panem Józefem. To właśnie oni znaleźli jego ciało w mieszkaniu.

bDIiCizX

Sprawę śmierci badają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Tczewie. Sprawdzą, czy mogło dojść do nieprawidłowości ze strony policji, która nie zainterweniowała pomimo wezwań sąsiadów.

- Wątpliwości budzą wcześniejsze okoliczności dotyczące tego, że być może były sygnały, że mężczyzna potrzebuje pomocy, a nie podjęto stosownych działań - powiedział w rozmowie z Polsat News Ewa Ziębka, prokurator rejonowy w Tczewie.

- W czwartek o 7:00 rano przeprowadzono sekcję zwłok. Pobrano próbki do badań histopatologicznych. Myślę, że opinia powinna wpłynąć w ciągu 14 dni - oświadczył z kolei dziennikarzom jej zastępca prok. Jarosław Michalak.

bDIiCiAd
Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: W USA niewidomi mogą strzelać

Źródło: PolsatNews/RadioZET/Te-Tetka

bDIiCiAy
KOMENTARZE
(22)
neutralny
3 lata temu
To po co ta hipokryzja w telewizji gdzie policja niby prosi o sygnały jak ktoś widzi że jakaś osoba może zamarznąć,a jak naprawdę człowiek potrzebuje pomocy to policja olewa ,bo przecież kamer nie było
gnago
3 lata temu
dlaczego policja nie skontaktowała się z MOPS-em
mel
3 lata temu
Brawo dla policji, za swą nie udolność, i brak człowieczeństwa.
bDIiCiAz
tyle
3 lata temu
Policja jest po to aby niektórzy ludzie myśleli,że czują się bezpiecznie i komfortowo.
jAM
3 lata temu
Policja nie ma czasu na "pierdoły". Przygotowywali się do "ochrony" narodowców na 1 marca.
Najnowsze komentarze (22)
Ja
3 lata temu
No bo powinien skandować "Lech Wałęsa" to by wylądował w ciepłym areszcie.
takaprawda
3 lata temu
Chłam pseudo pismaka skąd wiadomo że zamarzł morze zatruł się dyktą?.
Sew
3 lata temu
A policja z węglem miała przyjechać czy przytulić i własnym ciałem ogrzać? Ludzie włączcie myślenie...
mil
3 lata temu
no cóż policja ma ciepło
Hanys
3 lata temu
59 lat, więc gościu powinien pracować. Nie piszą że był niepełnosprawny, więc prawdopodobnie menelstwo w czystej postaci. Zupka od sąsiadów, za mieszkanie pewnie MOPS płacił a gościu pewnie żył od wyżebranego jabola do jabola. Nie wyrażam zgody by moje pieniądze z podatków szły na takie cele a policja z podatków jest utrzymywana.
tips
3 lata temu
ale plecak ci sprawdzą dokładnie w zasadzie nawet bez powodu
Obywatel
3 lata temu
Dobra zmiana w policji - jaki pan taki kram
jaro żondzi
3 lata temu
Do ochraniania miesięcznic są pierwsi, ale żeby pomóc ludziom, to nie. Jaki PiS taka policja...
bDIiCiAr
jwp
3 lata temu
żyjemy w wolnym kraju ???? sam zainteresowany NIE CHCIAŁ POMOCY , w wolnym kraju WOLNI LUDZIE MAJĄ PRAWO DO SAMOSTANOWIENIA.
gorszy sort
3 lata temu
Nie zakrywał nowych tablic z nazwami ulic to go po prostu "olali". BRAWO PiS
rs
3 lata temu
Nie nazywajcie tego "POLICJA" tylko konkretna osoba-dyżurny Policji olał Pana Józefa tak? Policja wam pomoże kiedy czas przyjdzie
ADAN
3 lata temu
ALE TEZ NIE ROZUMIEM PO CO BYŁO CZEKAC NA STRAŻ NIE MOGLI SAMI WARSZYC TAK TO UCIEKAJA CENNE MINUTY MOZE AKURAT ZMARŁ CHWILE WCZESNIEJ A NIE CZEKAC NA STRAZ A POZNIEJ DOPIERO NA KARETKE
Dr dre
3 lata temu
Jeszcze nic nie wiadomo ale lemingi już o wszystko winią Policję, która na codzień podciera im osmarkane nosy hahahahaha.....
Gigi
3 lata temu
No to dzielnicowy będzie miał przekichane...juz sobie zrobia z niego kolza ofiarnego ...ps. od pomocy takim ludziom jest MOPR...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić