o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zamieszki w Paryżu. "Gaz łzawiący i latające kamienie"

28
Podziel się

Do groźnych starć doszło w sobotę w Paryżu, gdzie manifestanci starli się z oddziałami policji. By zapanować nad agresywnym tłumem, funkcjonariusze musieli użyć siły. Wstrzymano też ruch w pobliżu Pól Elizejskich.

"Żółte kamizelki" protestują od 17 listopada
"Żółte kamizelki" protestują od 17 listopada (PAP/EPA)
bDzPWfCd

To już dziewiąty weekend z rzędu, gdy Francuzi niezadowoleni z polityki prezydenta Emmanuela Macrona wyszli wyrazić swój sprzeciw.

Co najmniej 40 zatrzymanych

Największe antyrządowe protesty "żołtych kamizelek" miały miejsce w Bourges, ale tłumy demonstrantów zebrały się też w kilku innych miastach.

W Paryżu w okolicach Łuku Triumfalnego doszło do starć manifestantów z policją. Protestujący zaatakowali funkcjonariuszy kamieniami. W odpowiedzi użyto przeciwko nim gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano co najmniej 40 osób.

bDzPWfCf

Regularne starcia w stolicy Francji trwają od 2 miesięcy. Służby porządkowe apelują do mieszkańców, by szczególnie w weekendy unikać przebywania w okolicach centralnych paryskich bulwarów i zostawiania tam swoich aut.

W sobotę tradycyjnie już w sieci pojawiało się wiele wpisów Polaków, którzy wydarzenia na francuskich ulicach obserwowali na własne oczy.

"Jeżeli rzeczywiście Unia jest zatroskana stanem demokracji w Polsce, to po tym co widzę w Paryżu, Francja to krwawa dyktatura" - piszą.

Zdecydowane żądania

"Żółte kamizelki" protestują od 17 listopada. Akcja trwa pomimo ustępstw rządu w kwestii podatku od paliw, która była zarzewiem protestu.

bDzPWfCl

Teraz demonstranci wysuwają żądania gospodarcze i polityczne – w tym zwiększenia praw obywatelskich i ustąpienia prezydenta Emmanuela Macrona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzPWfCm
bDzPWfCG
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(28)
Doea
2 lata temu
Niech Unia tam interweniuje. U nas usunięcie protestującego to łamanie prawa. Według Kodomitów i PO. To co jest we Francji???
Gej Verheugen
2 lata temu
Oblicze zachodnioeuropejskiej dojrzałej demokracji. Musimy się długo uczyć.
victoria
2 lata temu
Lud Paryża pnie na barykady
bDzPWfCH
Polak
2 lata temu
"Zamieszki w Paryżu. Gaz łzawiący i latające kamienie" - minęło 9 tygodni upokorzeń Francuzów, a portal "łaskawie dojrzał problem". Takie "powody do radości" stworzył Fracuzom Macaron wspaniały". Takie warunki chce nam stworzyć Tusk i PO.
ffe
2 lata temu
niech obala makarona... czas skończyć z lewacka władza.
Najnowsze komentarze (28)
Dzik
2 lata temu
Polacy patrzcie i się uczcie jak walczyć o swoje, co się z nami stało? Rząd patrzy nam w oczy i się śmieje że takie baranki jesteśmy. Wstydzmy się
Merde
2 lata temu
Kurcze!, No przydałaby się we Francji jakaś wojna domowa czy cóś?!
No właśnie
2 lata temu
Francuzi to jednak tchórze. Dlaczego Macroba do tej pory nie posłali na...szafot, tak przecież popularny w czasach ich rewolucji?!
koko
2 lata temu
kiedy u nas kamizelki wyjda na ulice czy tam sie nie lamie prawa do demonstracji i itp
tik tak
2 lata temu
Wszystkie unie opadały, upadnie i ta.
dsaae
2 lata temu
Jak Francuzi mają nie protestować ,jeśli wsadzili im drogie Euro zamiast franka, obłożyli wysokimi kosztami,tak jak wszędzie , a sami komisarze "zarabiają" po 400 tys. to o czym tu mowa. Ktoś myśli,że wszędzie ciemnota i "głupie" uciskane narody będą chciały na nich robić.Teraz nacisk ,żeby brać Afrykanerów ,to będą na innych robić, a oni nie dosyć,że nie skorzy do pracy, to jeszcze każą sobie wypłacać socjal i żądają wszystkiego za darmo.
saas
2 lata temu
Obrońcy demokracji powinny już dawno jechać do Brukseli z obroną demokracji we Francji zamiast siedzieć cicho. Nakładać koszule Konstytucja, Demokracja i do Brukseli.^^^
truck
2 lata temu
niedlugo polacy zarobia na produkcji gilotyn do francji
bDzPWfCz
TrupDiduszki
2 lata temu
Co na to Timermans?,nie kocha Francji?.
afrykaner
2 lata temu
ocenzurowano przez Mossad.
Fgg
2 lata temu
Ciekawe czemu nie da się otworzyć artykułu o ciężarnej Polce zaatakowanej nożem w Niemczech... Może na z narodowością sprawcy ma to związek?
rodak
2 lata temu
Poziom francuskiej hipokryzji siega niebios,brak wartosci,zadnych pomyslow na jutro..
ZIBI
2 lata temu
za to TV ...cisza...jakby Kaczynski i POPIS podkulilI ogon i nie komentuje
Polak
2 lata temu
"Zamieszki w Paryżu. Gaz łzawiący i latające kamienie" - minęło 9 tygodni upokorzeń Francuzów, a portal "łaskawie dojrzał problem". Takie "powody do radości" stworzył Fracuzom Macaron wspaniały". Takie warunki chce nam stworzyć Tusk i PO.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić