REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Anna Kozińska04.02.19 (09:56)

Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 13 osób. Są one podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. To kobiety, które nadzorowały agencje towarzyskie.
STANISLAW KOWALCZUK / East News

"Zamknięty damski biznes" - chwali się CBŚP, które wspólnie z Prokuraturą Krajową z Rzeszowa zlikwidowało trzy agencje towarzyskie. Zatrzymanych zostało 13 kobiet w wieku od 23 do 53 lat. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

W ręce służb trafiła kobieta, która usłyszała już zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Zatrzymane zostały też osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. telefonistki, czyli osoby odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z klientami. Im również postawiono zarzuty - udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób.

REKLAMA

"Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą 'zatrudniała' kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji" - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Według informacji CBŚP, to było dla nich stałe źródło dochodu, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł. Grupa miała działać od dwóch lat między innymi we Wrocławiu, w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie. W trakcie zatrzymań zabezpieczono między innymi kilkadziesiąt telefonów komórkowych i pieniądze.
Zobacz też:
Zmuszali do seksu i prowadzili agencje. Koniec "biznesu" rodziny z Krakowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij