o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Zaskakująca prośba niepełnosprawnych do Lecha Wałęsy. Wymijająca reakcja b. prezydenta

46
Podziel się

Lech Wałęsa przyjechał do Sejmu, by spotkać się z protestującymi od ponad miesiąca osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Ci zaproponowali, by były prezydent został z nimi na sejmowym korytarzu. - Na godz. 18 muszę być w Puławach - odpowiedział były prezydent.

bDmUEoUl

- Wezwaliście mnie, więc jestem (...) Chciałbym wnieść jakiś wkład do waszej walki - oznajmił Wałęsa. Podkreślił, że nie należy do żadnej partii i nie chciałby, żeby jego wizyta w Sejmie była "wykorzystywana politycznie".

- Mówią, że należało załatwiać te sprawy wtedy, kiedy byłem prezydentem. Otóż oświadczam tym mądralom, że w tamtym czasie ja więcej nie mogłem zrobić - stwierdził.

Wałęsa ostro o PiS

Nie zabrakło gorzkich słów pod adresem partii rządzącej. - Próbują was rozgrywać, wymanewrować (...) Nie mieści mi się w głowie, jak niszczą nasz dorobek. Specjalnie nas kłócą, bo tylko tak mogą zostać u władzy (...) Są perfidni, gdzieś mają wasze męki - przekonywał Wałęsa.

bDmUEoUn

Później stwierdził, że "wolałby komunę niż tych ludzi", bo - jak mówił - "komuna mordowała, ale nie niszczyła ducha".

- Nas się nie da ograć, nas się nie da wykiwać - ripostowała Iwona Hartwich, jedna z protestujących. "Rząd nas poniżył", "Stało się coś niewiarygodnego. Tu jest mur, który ktoś postawił" - przekonywały kolejne osoby.

Protestujący do Wałęsy: mamy wolny materac

W pewnym momencie padła prośba. - Prosimy, by pan został z nami, mamy wolny materac - powiedziała jedna z protestujących. - Ja na godz. 18 muszę być w Puławach - odpowiedział Wałęsa. - Będę o was mówił, będę nawoływał do solidarności - zapewnił.

bDmUEoUt

- Wam się należy i trzeba wam dać - podkreślił były prezydent. Poradził protestującym, by poszukali "dużych grup społecznych", które pomogą im zrealizować ich postulaty.

Protestujący z kolei zaapelowali do społeczeństwa, by poparło ich żądania.

"Cały Wałęsa". Internet komentuje

Wizyta byłego prezydenta w Sejmie jest gorąco komentowana w mediach społecznościowych. "Wygląda na to, że Lech Wałęsa przyjechał do protestujących do Sejmu po to, aby poopowiadać o sobie i jego pomyśle na zwyciężenie PiS-u" - pisze dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski.

bDmUEoUu

"Wałęsa o rządach PiS: 'Są gorsze niż komuna'. I głupie, i podłe, i niszczące. Cały Wałęsa" - dodaje były europoseł PiS Marek Migalski.

"Wałęsa mówi jak rząd PiS (...) Komedia" - krytykuje dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz.

bDmUEoUv

Chcą walczyć do skutku

Rodzice osób niepełnosprawnych domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS, na co władza wyraziła już zgodę, oraz przyznania świadczenia w wysokości 500 zł. W tej kwestii rząd odmawia.

W ostatnich dniach do Sejmu nie wpuszczono m.in. szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej i 91-letniej kombatantki Wandy Traczyk-Stawskiej.

Lech Wałęsa, jako były prezydent, musiał zostać wpuszczony do Sejmu. I to bez okazania dokumentów.

bDmUEoUw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Posłowie boją się obywateli
bDmUEoUO
KOMENTARZE
(46)
mały jan
3 lata temu
Protestujący zapraszając i spotykając się z różnymi politykami i działaczami strzelają sobie w kolano. Dla mnie to już jest protest polityczny i nie popieram go!!!
wtf
3 lata temu
bolek udaje że mu zależy, typowe dla bolka zachowanie... bolek NIGDY prawdy ci NIE powie
efe
3 lata temu
Chociaż powiedział to co czuje czyli że wolałby komunę i to że zlikwidowano mu stocznie tylko akurat pretensje o to powinien mieć do swoich sprzymierzeńców z PO ....jeszcze to zwalanie winy na swojego martwego przyjaciela Jaruzelskiego że on gdy został prezydentem nie mógł pomóc ponieważ dostał władzę po Jaruzelskim
bDmUEoUP
Dron
3 lata temu
Lechu bez trzymanki i po bandzie. "Jak bym wiedział jak, to bym pomógł". Do tego spektaklu niepełnosprawnych powinni zaprosić jeszcze Kononowicza, Niesiołowskiego, Petru, Komorowskiego i tych co zawsze dawali powód do zabawy.
Ekolog
3 lata temu
Wałęsa przywiózł obiecaną kasę , każdemu po 100milionów. i POzdrowienia od Totalnej Opozycji - otumanionej gdańskimi fekaliami.
Najnowsze komentarze (46)
R
2 lata temu
Bolus nie osmieszaj Sie
CNNN
2 lata temu
Do Bolka taka prosba . Bolek jest zainteresowany tylko soba .
PO--piół i pi...
2 lata temu
Nie zabrakło gorzkich słów pod adresem partii rządzącej. - Próbują was rozgrywać, wymanewrować (...) Nie mieści mi się w głowie, jak niszczą nasz dorobek. Specjalnie nas kłócą, bo tylko tak mogą zostać u władzy (...) Są perfidni, gdzieś mają wasze męki - przekonywał Wałęsa.///////////Od siebie że wygląda tak,że pan Walesa nie wie co mówi,że nie tych puścił w skarpetach,że w ogóle jest z natury fałszywym egoistą i szkodnikiem.
Ania w
2 lata temu
To jest cyrk. dyzurny KLAUN kraju pojawil sie na wystep
czcznki
2 lata temu
bolek -- cacanki to już obiecałeś .
chcahacac
3 lata temu
A to było dobre. One myślały,że Wałęsa im pomoże, a Wałęsa ich ośmieszył i sam się ośmieszył, bo oni go obchodzą jak zeszłoroczny śnieg. On musiał jechać na "bardzo ważne spotkanie z PO, napewno na wykład.
Staszek
3 lata temu
Staszek bolek taki sam pedały niepełnosprawnych sprawny umysłowo
KKKKKKKK
3 lata temu
pOWINNI OTWORZYĆ OKNO I TE PANIE RYCZĄCE WYWALIĆ PRZEZ OKNO.NAJWYZSZY CZAS JECHAC DO DOMU BO W POLSCE JEST 40 MILIONÓW POLAKÓW Z CZEGO 70 % POTRZEBUJACYCH A NIE TYLKO TE WYBRANE MAMUSIE BĘDA CHODZIĆ DO KINA . NA ROZRYWKI " PINIĘDZY" " NIE MA
bDmUEoUH
axel
3 lata temu
Wypowiedź o komunie obnaża do głębi bezdenną głupotę tego indywiduum. Straciłem już całkowicie resztki jakiegoś czegoś, szacunku nie, bo już od dawna go nie miałem dla niego. To zwykły kabotyn wystrugany z banana na P.O. prezydenta przez odpowiednie służby.
axel
3 lata temu
Nie chcem, ale muszem. No bo chcem, ale nie mogiem... To już jest tylko kupa mięsa, sznycel... niestety...
smw
3 lata temu
Uwaga tu piszą niepełnosprawni umysłowo PiSowcy.
crv
3 lata temu
no i co on im tam doradził ciekawego ? z tego co słyszałem to się wyżył publicznie kolejny raz na pisie no i jeszcze im chciał opowiedzieć jak sam obalył komune ale nie zdążył bo musiał jechac do puław
Dudis
3 lata temu
Błazenada jak zwykle, nic dodać nic ująć
Endi Kraków
3 lata temu
Wałęsa niepełnosprawny umysłowo faktycznie pasuje do tego protestu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić