o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Filip Skowronek
|

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wyrazili opinię o 500+

104
Podziel się

Mija niemal rok od wprowadzenia programu "Rodzina 500+". Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło pochwalić się tym, co Polacy sądzą o dofinansowaniu.

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wyrazili opinię o 500+
(Forum)
bEiVKREB

500 zł na drugie i kolejne dziecko miało być przepijane i marnowane na bezproduktywne przyjemności. Wielokrotnie pojawiały się takie właśnie zarzuty pod adresem potencjalnych beneficjentów programu. Okazuje się jednak, że większość Polaków nie podziela tak krytycznej opinii. Wynikami sondażu podzieliło się właśnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Aż 77 proc. Polaków popiera program 500+ (w tym 37 proc. - zdecydowanie). Zdecydowanymi przeciwnikami dofinansowania dla rodzin wielodzietnych było zaledwie 8 proc. respondentów.

bEiVKRED

W związku z wprowadzeniem programu poprawiła się także opinia o działaniach państwa na rzecz rodzin. W tym przypadku ponad połowa badanych (52 proc.) ocenia politykę rządu dobrze (z czego 10 proc. - b. dobrze). Ocenę niedostateczną wystawiło zaledwie 10% respondentów.

Zmianie uległa ocena wpływu programu na dzietność Polaków. Zestawiono wyniki z lutego 2016 i marca 2017 roku. Na istotny wpływ wskazało 24 proc. pytanych (zaledwie 16 proc. rok wcześniej), na niewielki stopień - 55 proc. (49 proc. w 2016 r.).

bEiVKRFe
KOMENTARZE
(104)
jacekgafa
4 lata temu
ja nie popieram tego rządu z pięciu powodów chorego macierewicza którego wprowadzili bocznymi drzwiami oszukując wszystkich polaków ,przez Misiewiczów ,i Smoleńsk no może czepiłbym się szkolnictwa bo po co zmieniać coś co funkcjonuje i trybunał z polityką zagraniczną ,ale czepianie się do 500 powinni go otrzymywać niektórym rodzinom nadał to sens życia uratowało ich godność bardzo mądry ruch i za to jedno wielki plus
miesie
4 lata temu
Dla kogo ten sondaż, myslicie że ludzie sa ciemni pewnie pytaliście tych co za nic biorą kasę z 500 plusz oni bedą chwalic bo za nic kasa, a Kowalski musi sie napierdzielić i jeszcze mu pissss zabierze na darmozjadów!!!
Kondziu
4 lata temu
To wina PISu, że nieuczciwi obywatele okradają własne dzieci??? Umawiamy się, że ten co szczeka na 500+ jest trolem, który sam by to robił bo ocenia kogoś wg. siebie. Pozdrawiamy!!!
bEiVKRFf
phi
4 lata temu
Może by tak pomyśleli o normalnych zarobkach.Bo jak na razie najniższa krajowa w Polsce jest w ogóle najniższą krajową w Unii Europejskiej.
phi
4 lata temu
Nie wiem po jaki gwizdek ten program.W takim państwie jak nasz nie ma szans na powodzenie. System socjalny ma rację bytu w zamożnych państwach. Na naszym podwórku, wygląda to tak, że PIS kombinuje skąd te pieniądze ściągnąć, żeby obietnice wyborcze wypełnić. Obietnica która była rzucona by przyciągnąć elektorat, ale nie pochwalono się czy nasz budżet wytrzyma takie rozdawnictwo.W praktyce pieniądze z programu 500+ dostają bogaci, których i tak stać na kolejne dzieci. Ale co tam, przecież bogatemu nigdy kasy za wiele.Rodziny które żyją na granicy ubóstwa, oraz patologia-tym ten program zrobi najlepiej, bo za darmo hajs, jak spłodzi ze 3, jeszcze za kadencji pisowskiej, to impra w domu codziennie, nieważne że dzieci dalej w biedzie będą żyły. To slogan wyborczy rzucony dla tępej masy, która lubi wierzyć w cuda, że za darmo trzeba coś dostać i że pieniądz biorą się znikąd. Problem polega na tym że biorą się z konkretnych źródeł, już za to słono płacimy a i zapłacimy w przyszłości.
della
4 lata temu
500+, to patologia rządzących. Ustawa ta jest anty wychowawcza, dzieci wychowuje się przez pracę a one będą czekać na darmowe pieniądze od państwa.
Wyborca
4 lata temu
Gdyby to miała być walka z niżem demograficznym , to by było 500 zł miesięcznie na każde nowo narodzone dziecko , wypłacane 9 miesięcy po wejściu w życie programu , a teraz to jest zwykłe przekupstwo wyborcze .
Finansowanie ...
4 lata temu
Czym są pieniądze ? to zamiennik towaru lub usługi , pieniądze są skondensowaną formą zamienną , więc każda złotówka musi mieć pokrycie w naturze , pobierając pieniądze z 500+ pobierasz czyjąś pracę w formie skondensowanej , Pis nie ma pokrycia w naturze na pieniądze które wypłaca , źródła finansowania które miały pokryć ten program okazały się fikcyjne , Pis zabiera więc z budżetu pieniądze które miały służyć innym ale bardzo ważnym celom , a brakującą sumę dokłada zwiększając dług publiczny , nasza gospodarka na dłuższą metę nie uciągnie tego programu , to tak jak z pijawkami czy kleszczami uczepionymi do żywiciela , najpierw powodują wychudnięcie i osłabienie , aż w końcu zabijają żywiciela , niestety nie mamy tak silnej gospodarki jak Wielka Brytania czy Niemcy abyśmy mogli temu podołać .
DjE
4 lata temu
Ta cała nagonka że każdy przepije i przepali to jakaś pomyłka. Jest przekonanie w społeczeństwie że jak biedny to przez nałogi. Nie każdy może zarabiać duzo pieniędzy tak samo jak nie każdy może sobie pozwolić na zmianę pracy. Od tego jest państwo żeby wspierac i pomagać a nie tylko podatkami wykańczać.
dbm
4 lata temu
Idiotyczny sondaz! Wiadomo, ze ci co biora pieniadze beda za (zachwyceni) a ci musz pracowac wiecej o odprowadzac wieksze podatki nie beda zadowoleni. Ile kosztowal ten sondaz?
aha
4 lata temu
tylko mamusie niech nie przychodzą po emerytury 500+
nauczyciel
4 lata temu
A dzieci jak przychodziły do szkoły głodne i brudne tak przychodzą nadal.
Misiek
4 lata temu
Pomijając temat patologii, przepijania itp. Ludzie, zrozumcie. To nie Państwo wam daje, tylko My sami sobie dajemy. Państwo nie ma swoich pieniędzy. To są wszystko nasze pieniądze, które wpłacamy w podatkach. I mnie osobiście irytuje, że muszę ciężko pracować, żeby zarobić na życie, a ktoś rzuca pracę, bo dostaje 2000 na (+500) i sobie siedzi w domu. +500 zabiło chęć pracy u takich ludzi i są na utrzymaniu Państwa. Ciekawe co powiedzą, za 30 lat jak nie dostaną emerytury, bo nie będą mieli odłożonych składek. co zrobią za 15 lat, jak będą musieli wrócić do pracy a Pracodawca popatrzy na nich z politowaniem, bo przerwa w pracy 15 lat.
bEiVKREX
mark
4 lata temu
Tylko zastanówcie się nad jednym,czy te dzieci na które dostajecie teraz 500+będą miały w przyszłości pracę,a wy emeryturę.Przez takie dodatki rujnują i zadłużają kraj,podnoszą podatki,akcyzy,zwiększają ceny w sklepach itd kosztem czego i kogo właśnie was ludzi.A wy się cieszycie z czego?że wasze dzieci nie będą miały pracy,a jak już by dostały to za ile za grosze,tak jak wy teraz zarabiacie.Biedna Grecja ma lepiej jak my,a wy się cieszycie,z czego że będziecie kiedyś spłacać ten dług,a panu ministrowi jak się żyje dobrze tak i będzie żył dobrze później,ale na łzy będzie już wtedy za późno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić