Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zaskakujący zwrot ws. Magdy Żuk? Jest pierwszy zatrzymany?

57
Podziel się:

Gdy w maju media w całej Polsce obiegła historia tajemniczego zachowania Magdaleny Żuk, internauci szybko skojarzyli to ze sprawą śmierci polskiej modelki Karoliny Kaczorowskiej. Prokuratura wstępnie wykluczyła takie powiązanie i nie potwierdza najnowszych informacji biura detektywistycznego o zatrzymaniu pierwszego podejrzanego.

Zaskakujący zwrot ws. Magdy Żuk? Jest pierwszy zatrzymany?
(Facebook.com)

30-letnia Karolina Kaczorowska została znaleziona 18 stycznia 2016 roku w swoim pokoju w hotelu w Karpaczu. Ponieważ nie znaleziono dowodów na to, że do jej śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie, śledztwo umorzono.

"Lampart": zatrzymania dokonano na lotnisku

- W związku z wielokrotnymi próbami nawiązania kontaktu z rodziną Magdaleny Ż., które po poinformowaniu o materiałach jakie posiadamy i które chcemy skonsultować - gdzie zaprosiliśmy do naszego biura centralnego całą rodzinę w towarzystwie uzbrojonej ochrony i pełnej eskorty w obie strony do ich całkowitej dyspozycji - kończyły się odmowami współpracy. Obraliśmy więc strategię, iż skoro sprawa ta wedle naszych ustaleń łączy się z tajemniczą śmiercią Karoliny K., to rozwiązując jedną z nich uda się rozwiązać obie, a być może nawet i więcej zagadek oscylujących wokół tych samych osób przewijających się w owych sprawach. Skoncentrowaliśmy się więc na rzetelnym wyjaśnianiu sprawy Karoliny K., gdzie dziś możemy mówić o pierwszych zatrzymaniach – zdradza w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z pracowników biura detektywistycznego "Lampart Group SA".

Ponieważ śledztwem zajmują się już m.in. Policja, CBŚP i Prokuratura Krajowa, biuro nie mogło ujawnić nam więcej szczegółów. - Jedyna informacja jaką mogę w tej chwili przekazać jest taka, że zatrzymania dokonano na jednym z lotnisk. Nie jesteśmy organem kompetentnym do udzielania szerszych informacji, mogących potencjalnie zaszkodzić prowadzonym postępowaniom – takim organem są organy i instytucje państwowe i tylko te mogą takich informacji udzielić lub nie - mówi detektyw.

Nowi świadkowie i informatorzy

16 maja biuro "Lampart" przekazało prokuraturze zaskakujące materiały. Miały one zawierać informacje o sieci powiązań osób i organizacji związanych bezpośrednio lub pośrednio z handlem kobietami. Według detektywów znajdowały się tam m.in. nazwiska 72 osób powiązanych ze śmiercią Magdaleny Żuk.

Czy nazwisko zatrzymanej teraz osoby znajdowało się na liście, którą ponad miesiąc temu biuro przekazało organom ścigania?

– Lista osób od dnia złożenia pierwszego zawiadomienia z naszej strony 16 maja była stale aktualizowana i uzupełniania o nowe nazwiska, których ustalenie przyniosły nam kolejne działania i rozmowy z nowymi świadkami. Osoba zatrzymana znajdowała się na niej i mamy nadzieję na kolejne zdecydowane kroki. Główne decyzje leżą jednak zawsze po stronie organów państwowych takich jak policja czy prokuratura i robiąc wszystko, aby pomóc, nie możemy jednocześnie dopuścić do przeszkodzenia owym organom w jakichkolwiek czynnościach – informuje detektyw.

Zobacz także: Polacy z hotelu w Marsa Alam o rezydencie i kurorcie

Prokuratura wznowi śledztwo ws. śmierci w Karpaczu?

15 stycznia 2016 roku Karolina Kaczorowska wyjechała z grupą znajomych z Wrocławia do Karpacza, by świętować tam swoje 30. urodziny. Ponieważ od lat pracowała za granicą jako modelka i sporo zarabiała, było ją stać, aby zafundować przyjaciołom wyjazd w góry. W hotelu w Karpaczu doszło do tragedii. Ciało dziewczyny wiszące na prostownicy do włosów odkryła pokojówka zaniepokojona głośnym szczekaniem psa.

Ponieważ nie znaleziono dowodów na to, że do jej śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie, śledztwo umorzono. Teraz jego wznowienia domagają się również detektywi biura "Lampart", którzy podkreślają, że zdobyli "nowe informacje i materiały dowodowe". Wszystkie trafiły już do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- Uważamy za zasadne wznowienie postępowania karnego w trybie art. 148, czyli o zabójstwo – oceniają.

Zobacz także: Egipska wersja śmierci Magdaleny Żuk. Relacja personelu szpitala w Port Ghalib dla WP

Sprawa Magdaleny Żuk

W kurorcie dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Została przewieziona do szpitala, gdzie jednak nie chciała się poddać badaniom. Wróciła do hotelu, została wymeldowana przez rezydenta. Odwiózł ją na lotnisko, ale ze względu na stan zdrowia nie wpuszczono jej do samolotu. Wtedy nagrano opublikowaną w internecie rozmowę. Widać, że dziewczyna nie chce odpowiadać na pytania swojego chłopaka Markusa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(57)
Sromak
5 lata temu
A co na to Pan Rutkowski..?? On już dawno stwierdził że to samobójstwo. Profeska i ta jego lala i zaręczyny na wizji nie mogę w to uwierzyć! !
Caber
5 lata temu
Niestety nasza policja jest dość słaba w rozwiązywaniu takich zagadek no a nasi prokuratorzy są jeszcze gorsi od policjantów. Do pracy zatrudnia się tylko rodzinę lub kolegów i efekty są czyli ich nie ma
brak znamion ...
5 lata temu
seryjny samobójca szaleje i zawsze wybiera atrakcyjne..
Magda
5 lata temu
Pieniądz uderza do głowy Karolina miała ich mnóstwo nie chciała utrzymywać kontaktu z matką patrząc na to jak ona wmawia głupoty światu bez uzasadnienia się za nią po prostu wstydziła ,była gwiazda w swoim świecie nie potrzebowała niczyjej pomocy finansowej bo miała dużo kasy i to bardzo łatwo dzięki urodzie . Dla mnie to śmieszne łączyć te sprawy jak czytam stare artykuły o Karolinie i matka mówi że nie miała kontaktu a teraz wie imiona itd taaa wie jedna ksywe i miasto. Miała kasę ,faceta za którym się wsciekala a on jej nie chciał po co jej rodzina . Chore wiem ale niestety taka prawda . Zabiła się bo chłopak ją zostawił może liczyła że się nie uda ktoś uratuje a z litości do niej wróci , w końcu w grę wchodził alkohol oraz narkotyki. No nie oszukujmy się nie dosypie się takiej dawki do jednego drinka . ze wiła się na nogach ha dziwne jakby kobitka tak szczupła z 1,2 ' chodziła normalnie musiałaby mieć max wprawę . zaszaleli przedawkowanie i odwalalilo.
Polak
5 lata temu
Rutek zbadał i nic nie stwierdził. Przecież nie ma lepszej agencji. A jeszcze ile wziął kasy za matactwo.
sternik
5 lata temu
Prokuratora wstępnie wyklucza i nie potwierdza, bo głupio jej jest, że to detektywi "Lampart" doszli do pewnych wniosków...
Thug life
5 lata temu
Mam nadzieję że to wszystkim otworzy oczy, a takiego Rutkowskiego mam głębokie przekonanie że już nikt nigdy go nie zatrudni bo to thebill co sobie koniaki na głowę przeszczepił, a detektyw z niego jak z koziej dupy trąba
czytelnik
5 lata temu
Jednak Rutkowski to jest gość . On już na pewno wszytko wie a policja wciąż kluczy .
ziknik
5 lata temu
Markus, Markus, Markus, 😁 dlaczego często w filmach polskich o tematyce kryminalnej powiązanej z zachodnią europą , imię to nosi typ z pod ciemnej gwiazdy, jednym słowem główny bandyta ???? Dziwny przypadek losu 😁!!!
wowka
5 lata temu
już o dawna mamy nowy rodzaj.....samomorderstwo
dghj
5 lata temu
czyli nadal nic nie wiadomo.
Polka
5 lata temu
To już lekka przesada zrobili z lali sensacje,tyle tragedii do okoła a tu o jedna panienkę ,ja się tylko pytam pi co tam pojechała ???? Wszyscy wiedzą jak sytuacja wyglada a i tak tam się pchają !!! Zygac sie chce już od tego !!!!
man
5 lata temu
A kogo to obchodzi ,rozdmuchana sensacja............. zmieńcie płyte
kris
5 lata temu
Prokuratora twierdziła, że obie sprawy nie mają żadnego powiązania...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić