o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik zamierza ścigać sędziów przeciwnych reformie

27
Podziel się

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych skrytykował uchwałę SN w sprawie sędziów powołanych przez nową KRS. Przemysław Radzik zapowiada, że sędziowie, którzy głosowali za uchwałą muszą liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Sędzia Przemysław Radzik
Sędzia Przemysław Radzik (Wikimedia Commons)
bDzHQobV

"Dzisiejsze stanowisko niektórych sędziów trzech izb SN to nic innego jak bezprawna próba zmiany ustroju Rzeczypospolitej. Nie ma mocy wiążącej, a sędziowie kwestionujący legalność powołania innych sędziów będą ścigani dyscyplinarnie" - napisał w czwartek wieczorem na Twitterze.

Przypomnijmy, w czwartek trzy izby Sądu Najwyższego (Karna, Cywilna i Pracy) podjęły uchwałę dotyczącą sędziów SN, sądów powszechnych oraz wojskowych. Zapisano w niej, że "nienależyta obsada sądów" w rozumieniu kodeksów postępowania karnego i postępowania cywilnego zachodzi także wtedy, gdy w składzie sądu bierze udział osoba powołana na urząd sędziego na wniosek nowej KRS.

bDzHQobX

Uchwała nie podważa jednak orzeczeń, które już zostały wydane. - Uznaliśmy za ważne społecznie, by nie przerywać często prowadzonych przez wiele miesięcy procesów - tłumaczył w czwartek rzecznik SN Michał Laskowski. Zapisy uchwały stanowią także, że sędziowie, którzy zostali wybrani na wniosek nowej KRS, muszą spodziewać się, że ich następne orzeczenia mogą być poddawane procedurze sprawdzającej.

Głos w sprawie uchwały Sądu Najwyższego zabrało również Ministerstwo Sprawiedliwości. - Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych - oświadczył szef resortu Zbigniew Ziobro. "Żaden organ, także sądowy, nie może bowiem kwestionować powołania i inwestytury sędziego" - dodano w komunikacie MS.

Zobacz także: Zobacz też: Joanna Mucha odpowiada Lechowi Wałęsie: nie zgadzam się
bDzHQocd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzHQocy
KOMENTARZE
(27)
lodana
12 miesięcy temu
skąd się biorą takie indywidua .
Mirek
12 miesięcy temu
Jak może występować PRZESTĘPCA w TODZE
avatar
12 miesięcy temu
Usunąć z zawodu natychmiast wszystkich 54 sędziów, którzy podjęli Uchwałę wypowiadająca posłuszeństwo Rzeczpospolitej Polskiej, Konstytucji i Prezydentowi!!!!! Szkoda , że w felietonie nie napisano , że Uchwała ta oprócz kwestionowania prawa do orzekania sędziów wybranych przez nowa KRS przywraca do zawodu ponad 100 sędziów usuniętych z zawodu za przestępstwa pospolite ( kradzieże, jazda po pijanemu, branie łapówek) !!!!!!! Oto prawdziwy obraz I Prezes Gelsdorf i jej zaplecza POlitycznego!!!!!!!! Uchwała jest oczywiście nieważna i nie rodzi żadnych skutków prawnych, ale sama próba obalenia legalnych instytucji państwa jest jednym z cięższych przestępstw!!!!!!! Izba Dyscyplinarna do roboty, bo będzie jej dużo!!!!!!
bDzHQocz
Mirek
12 miesięcy temu
Jak może występować PRZESTĘPCA w TODZE
UE.
12 miesięcy temu
Do Trybunału Sprawiedliwości UE wpłynął wniosek Komisji Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciwko Polsce ws. zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do czasu zakończenia postępowania.
Najnowsze komentarze (27)
Nemezis
12 miesięcy temu
Przemysław Radzik musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, jakie zostaną wobec niego wyciągnięte tuż po zakończeniu dojnej zmiany. Może mu zostanie zabrany i tytuł magistra prawa jeśli taki posiada :)
przeciw
12 miesięcy temu
Pan z wyglądu wygląda na to że kończył studia za komuny , Pewnie dlatego ma takie zapędy
chyba
12 miesięcy temu
Capi komuną to wszystko ale się nie dziwię stare pryki są po takiej edukacji więc mają zwichnięte myślenie
Hycel
12 miesięcy temu
Kolejny piesek na smyczy ziobry
ben
12 miesięcy temu
Tęskni do PRL-u ,będzie ścigał za poglądy śni mu się powrót do komuny
pol
12 miesięcy temu
pisowcy władza nie trwa wiecznie , raz na wozie raz pod wozem
Marek
12 miesięcy temu
"radzik" i wszystko w temacie :-)
prawo
12 miesięcy temu
niech rzuci kamieniem ,jeżeli jest czysty w zakresie intencji i w niedalekiej przeszłości nie naruszył zasad np. praw lub obyczaju prawnego
bDzHQocr
Alex
12 miesięcy temu
Znależli wykonawcę podłej zmiany. Jego twarz będzie brzmiała znajomo dla normalnych polaków
Winka
12 miesięcy temu
Czy ten facet wie, że jest śmieszny >>>
marek
12 miesięcy temu
ni dziwię się że jest zlecenie na ziobrę :-)
Mirek
12 miesięcy temu
Jak może występować PRZESTĘPCA w TODZE
Mirek
12 miesięcy temu
Jak może występować PRZESTĘPCA w TODZE
jak
12 miesięcy temu
pisowskie chamstwo ma wypisane na twarzy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić