Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zatrucie czadem w Krośnie. Rodzina trafiła do szpitala

3
Podziel się

Czteroosobowa rodzina, w tym 9-miesięczne dziecko, zatruła się czadem ulatniającym w jednym z bloków na terenie Krosna. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Zatrucie czadem w Krośnie. Rodzina trafiła do szpitala
(123RF.COM)
bETkHqJh

Na miejsce zdarzenia najpierw przyjechała karetka pogotowia, a później straż pożarna. "W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ratownicy pogotowia ratunkowego pomocy udzielali mężczyźnie. W mieszkaniu znajdowały się jeszcze trzy osoby: dwójka dzieci razem z kobietą. W pewnym momencie kobieta także zaczęła źle się czuć" - powiedział Marcin Betleja z podkarpackiej straży pożarnej.

Pozostałym mieszkańcom bloku zalecono natychmiastowe przewietrzenie mieszkań, ponieważ na klatce schodowej wykryto niewielkie ilości toksycznego gazu. Na razie nie wiadomo co było jego źródłem. Trwa ustalanie okoliczności.

źródło: RMF

bETkHqJK
KOMENTARZE
(3)
CZAD
4 lata temu
JAK POWSTAJE TLENEK WĘGLA: gdy w otoczeniu czegoś co się spala jest za mało tlenu powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy i in. potencjalne źródła powstawania: stary piec (podgrzewacz) gazowy, piec z otwartą komorą spalania, kocioł na węgiel, kocioł gazowy, piec węglowy, piec olejowy, piec kaflowy, kominek, kuchnia gazowa i in. powody powstawania: - brak dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie - zanieczyszczenie, zużycie lub zła regulacja palnika gazowego - przedwczesne zamknięcie paleniska pieca lub kuchni - niedrożny (zapchany) lub nieszczelny przewód kominowy lub wentylacyjny - uszkodzone połączenie między kominem a piecem - niesprawna, źle zamontowana instalacja grzewcza - przy mroźnych temperaturach czy wietrznej pogodzie czad może się cofnąć do mieszkania (dlatego szczególnie niebezpieczny jest w sezonie grzewczym) UWAGA: w małych pomieszczeniach (np. łazience) bez sprawnyc
wpożo
4 lata temu
Czad i zdjęcie kuchenki gazowej .... ech ta o2 i jej profesjonalizm :D Może by tak redaktor w balonik dmuchnął
Dziadzio
4 lata temu
Ludzie zatykają na zimę nie tylk okna, ale też i kratki wentylacyjne, a wielu ma w domach piecyki gazowe. Taki piecyk, choć waży niewiele więcej, niż 10 kg i można go podnieść jedną ręką, ma moc zazwyczaj około 20 kW i spalając gaz, potrzebuje adekwatną ilość powietrza, by spalanie przebiegało normalnie. Jeśli pozamyka się okna i nie daj boże, pozatyka wentylatory, to tego powietrza będzie za mało. W pomieszczeniu zrobi się podciśnienie i spaliny zamiast uciekać w komin, będą się cofać do pomieszczenia, bo każdy piecyk ma tzw. przerywacz ciągu, który poprawia znacznie sprawność piecyka (żeby ciepło spalin gazowych nie szło od razu w komin) ale gdy jest za mało powietrza, spaliny wtedy idą bokiem, na pomieszczenie. I niedługo wystarczy, żeby ludzi zatruć. Tlenek węgla nie ma zapachu ani smaku, a łączy się z hemoglobiną we krwi parę razy szybciej, niż tlen, którym zazwyczaj oddychamy. I niewiele trzeba, żeby nawet czasami cała rodzina, poszła do aniołków. Przez głupotę.
bETkHqJL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić