Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Agnieszka Zawistowska14.11.17 (13:23)

Zatrważające badania o e-papierosach. Natychmiast je odstawcie

Nowe badania potwierdzają, że palenie e-papierosów może zwiększać ryzyko arytmii i zagrozić życiu.
Wikimedia Commons CC BY

Naukowcy twierdzą, że wszystkiemu winne są liquidy używane w e-papierosach. Mogą one wywołać bradykardię, czyli spowolnić tętno – tak się właśnie stało w przypadku badań przeprowadzonych na myszach. Eksperci alarmują, że, może się to skończyć dużo groźniej - nawet śmiercią.

Wyniki pokazały, że uszkodzenia wynikające z palenia elektronicznych papierosów są podobne do tych, wywołanych paleniem tradycyjnych papierosów - przekonują naukowcy z University Louisville w Kentucky.

REKLAMA

Bradykardia jest szczególnie groźna dla ludzi starszych. Może powodować niedobór dopływu krwi do mózgu, czego efektem będzie uczucie zmęczenia, zawroty głowy, dezorientacja, omdlenia, a w niektórych przypadkach zatrzymanie akcji serca.

Sprawdź, jak rzucić palenie:

Choroby serca są najczęstszymi przyczynami zgonów. Najświeższe badania pokazują, że wystawienie myszy na działanie obu rodzajów papierosów wywołało taką samą reakcję. To rzuca nowe światło na skutki zdrowotne wdychania substancji, które dotychczas były stosunkowo mało znane.

Mowa o glikolu propylenowym i glicerynie roślinnej zawartych w liquidach. Naukowcy odkryli, że gdy obie substancje zostają podgrzane, produkują akroleinę, która może wywołać bradykardię u gryzoni. W trakcie palenia e-papierosów uwalniane są także formaldehyd i aldehyd acetylowy. Obie substancje powiązane są z wywoływaniem chorób serca i płuc jak wynika z badań – "informuje Daily Mail".

Zobacz także: Rząd chce zarobić na e-palaczach

Gadżet często wspomagający rzucanie palenia może być śmiertelnie niebezpieczny. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez UCLA dowiodły, że e-papierosy mogą powodować trwałe uszkodzenie serca. Z kolei z raportu Uniwersytetu Zachodniej Virginii wynika, że wystarczy jeden dymek z e-papierosa, aby zwiększyć ryzyko zawału serca. Powiązano również długotrwałe używanie e-papierosów z wystąpieniem raka.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij