o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zatrzymanie Bartłomieja M. Jest decyzja sądu ws. aresztu

140
Podziel się

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie Bartłomieja M. Stało się to mimo osobistego poręczenia ze strony o. Tadeusza Rydzyka. Za powoływanie się na wpływy w celu wzbogacenia się grozi M. zostać skazany na 8 lat więzienia.

Bartłomiej M. został aresztowany na 3 miesiące
Bartłomiej M. został aresztowany na 3 miesiące (PAP, Radek Pietruszka)
bEKvFFAR

Wniosek o trzymiesięczny areszt wobec M. oraz zatrzymanego tego samego dnia Mariusza Antoniego K. tarnobrzeska prokuratura skierowała we wtorek wieczorem. Trzy z czterech kolejnych osób, które usłyszały zarzuty w tej sprawie, również spędzą najbliższe tygodnie w areszcie.

Rozprawa, na której zapadła decyzja o areszcie dla M., rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Później przedłużała się przerwa, podczas której sąd zastanawiał się nad decyzją. Mógł na nią wpłynąć o. Tadeusz Rydzyk. Duchowny poręczył swoją reputacją za to, że podejrzany nie będzie utrudniał działań służb i nie musi przebywać w areszcie.

Sąd zdecydował jednak inaczej. Aresztowany nie zostanie za to Mariusz Antoni K. - w jego przypadku wniosek prokuratury został odrzucony.

bEKvFFAT

"Z całą pewnością był uczciwy"

Śledztwo dotyczy doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Sam M. miał za 90 tys. zł. doprowadzić do roztrzygnięcia, na którym PGZ straciła pół miliona zł.

Po poniedziałkowym przesłuchaniu w siedzibie CBA Bartłomiej M. został przewieziony do prokuratury w Tarnobrzegu. Tymczasem głos w sprawie zatrzymania swojego byłego bliskiego współpracownika zabrał Antoni Macierewicz.

Zobacz także: Zobacz także: Leszek Balcerowicz o słowach Macierewicza: żałosne
bEKvFFAZ

Były szef MON na antenie Telewizji Republika poddał w wątpliwość zasadność zatrzymania swojego byłego podopiecznego. - Jest oczywiście pytanie na ile CBA i służby ścigające podjęła słuszne zatrzymania personalne - stwierdził intrygująco.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

bEKvFFBu
KOMENTARZE
(140)
OBY WATEL PL
miesiąc temu
A dlaczego nie siedzi Marek Chrzanowski Prezes Komisji Nadzoru Finansowego za próbę wyłudzenia 40 milionowej łapówki od właściciela Banku Czarneckiego. Bo poręczył za niego Prezes NBP Glapiński!
marian
5 miesięcy temu
jak takie coś jak rydzyk może poręczać za złodzieja malwersanta i nadużywającego władzy jak niczym się nie różni od misiewicza tylko oszukuje na dużo większą skale
Endi
3 lata temu
"....mimo osobistego poręczenia ze strony o. Tadeusza Rydzyka...." a kto to kurde jest????
bEKvFFBv
Gość
3 lata temu
A czy Macierewicz jest autorytetem moralnym, żeby wypowiadać się w tej sprawie, czy lepiej jest zorientowany w tej materii od Prokuratora prowadzącego ???? To jakiś absurd, aby zasięgać opinii nic nie znaczącego "opiniodawcę od siódmej boleści". Co mnie obchodzi opinia AM. Każdy uczciwy współpracownik B.M powinien odciąć się od niego, a nie zapewniać tym bardziej ręczyć o jego niewinności. To świadczy także o tych drugich.
Daro
3 lata temu
A kto to jest T, Rydzyk, quźwa
GIES
3 lata temu
OSKAR CHCE WRÓCIĆ DO POLITYKI I ZROBIĆ PIEKŁO
rysiek1951
3 lata temu
żarty dla ubogich - sekta w sutannach zniszczyła Polskę .
Polak
3 lata temu
Doigraliście się obywatelu Misiewicz.😀
Wiki
3 lata temu
Płotka złapana a szczupaczek sobie pływa
Klawisz
3 lata temu
Misiek zmoczył 4 litery.
plum
3 lata temu
biedny misio odznaczony takimi orderami i nie pomogło biduś. Skończy uniwersytety u rydzia to dopiero wszem i wobec pokaże, odkuje się
sąd
3 lata temu
bardzo dobrze się stało! szkoda, że tak długo trzeba było czekać!
pawel
3 lata temu
o jej oderwali Miśka od koryta ...
bEKvFFBn
www.
3 lata temu
Och , wreszcie dobra wiadomosc , Misiu czy chodzi czy lezy to siedzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić