Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Zatrzymanie byłego szefa policji. Beata Maj: to próba zniszczenia mojego męża

56
Podziel się

To działanie polityczne - oświadczyła żona Zbigniewa Maja, który został w środę zatrzymany przez CBA. Były komendant główny policji ma jeszcze dziś usłyszeć zarzut. Chodzi o przekroczenie uprawnień, polegające na przekazywaniu informacji.

Zbigniew Maj zatrzymany
Zbigniew Maj zatrzymany (PAP, Radek Pietruszka)

Żona Zbigniewa Maja zdradziła, że były szef Komendy Głównej Policji podjął we wtorek decyzję o starcie w wyborach smaorządowych w Kaliszu na stanowisko prezydenta pod szyldem stowarzyszenia "Tu i teraz". - Dzisiaj mamy do czynienia z atakiem politycznym przy wykorzystaniu CBA. W mojej ocenie to nie przypadek - stwierdziła Beata Maj. I dodała, że start w wyborach smaorządowych jej męża mogła być "niewygodna na osób z Kalisza".

Żona byłego szefa policji opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami, jak wyglądał moment zatrzymania. W domu podczas interwencji policji była jeszcze córka. - Uważam, że było to niepotrzebne, byly to zbyt drastyczne kroki. Uważam to za skandal, że policjanci w komuniarkach zapukali o szóstej rano do drzwi - mówiła Maj.

Agenci CBA pojawili się w domu Zbigniewa Maja tuż po godz. 6:00. Obecnie trwa przeszukanie, po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie. Tam ma mieć postawione zarzuty. Dotyczą okresu, gdy Maj pełnił funkcję komendanta głównego.

Centralne Biuro Antykorupcyjne już kilka miesięcy temu badało sprawę byłego komendanta głównego policji. W lipcu ub. roku oczyściło go z zarzutów o korupcję. Kontrola oświadczeń majątkowych byłego komendanta trwała 9 miesięcy. Nie wykazała, by popełnił on przestępstwo.

Warto przypomnieć, że inspektor Maj w lutym ub. roku sam zrezygnował ze stanowiska komendanta. Obejmował je zaledwie przez dwa miesieące. Oficjalnie, odszedł z powodów osobistych. Nieoficjalnie, dlatego, że kierownictwo MSWiA nie wiedziało o sprawie w łódzkiej prokuraturze. Wtedy śledczy ujawnili, że nazwisko Maja pojawia się w śledztwie dotyczącym korupcji w kaliskim samorządzie.

Zobacz także: Zobacz także: Ksiądz z Lasów Państwowych ucieka przed reporterem WP. "Trochę jestem rozczarowany"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

KOMENTARZE
(56)
gswgrf
4 lata temu
zlodziej z kalisza
olo
4 lata temu
Pani Beato , proszę sobie wyobrazić , że wejście policji do domu przestępcy jest z reguły o godzinie 6 rano, to jest standardowa procedura ( nie szuka się człowieka na mieście , w pracy , na zakupach , tylko czeka aż opuści miejsce zamieszkania - przypuszczając , że On tam dzisiaj spał). Poza tym proszę sobie wyobrazić jak się czują inne osoby i ich rodziny, zatrzymywane praktycznie codziennie w Polsce, a to że w domu była córka ( no cóż ) inni też tak mają . Nadmieniam, że bardzo wątpię w to , że policja zatrzymała Pani męża nie mając dowodów.Na marginesie , naprawdę Pani nie zna swojego męża - a ja mogę powiedzieć , że znam Go nawet bardzo dobrze. To zły człowiek. Życzę Pani wszystkiego najlepszego.
barubar
4 lata temu
i dobrze !! a tak sie wypinał, że poprzednik miał kibel i prysznic koło gabinetu ! taki "święty jezusek" no patrzcie - przestępca ?
Leon Z.
4 lata temu
W więzieniu wszyscy są niewinni, to wiadomo od dawna. Każdy zatrzymany za przestępstwo pełniący jakiś urząd jest zatrzymany ze względów politycznych.
igrek6
4 lata temu
pogięło was wszystkich. Nic mu nie udowodnią, bo to tylko represje, tak się ta banda pisowska rozprawia z ludźmi, którzy ich nie popierają i myśla inaczej
Lila
4 lata temu
"... I dodała, że start w wyborach smaorządowych jej męża mogła być "niewygodna na osób z Kalisza"." ".. Uważam to za skandal, że policjanci w komuniarkach zapukali .. " ".. Obejmował je zaledwie przez dwa miesieące. " Co za bełkot dziennikarzyny! Czy naprawdę tak teraz wysławiają się ludzie po studiach? Czy dziennikarzem może zostać byle kto, nawet dziecko z przedszkola? Czy ktoś w ogóle sprawdza, co piszą pseudo dziennikarze? Jak piszą i czy w ogóle nadają się do tego? Czy wystarczy być lewakiem? Nie doczytałam do końca, bo tego bełkotu nie da się czytać. Poziom godny o2. Wstydź się Pani Karolino Pietrzak!
rozsądny
4 lata temu
To ten, który zaraz jak PiS posadziło go na stołku pokazywał w TVPiS, jakie to bizancjum zbudował jago poprzednik z PO w swoim gabinecie!!!
Jarek z Żolib...
4 lata temu
Ktoś kto ma 4mln złotych. Nie może być porządnym człowiekiem
Historia
4 lata temu
Ùuuuuuu....jak za Stalina swoich wycinaja...czyli dyktatura kwitnie...brawo KACZAFII....ciekawe jak skonczysz?????
Kacper
4 lata temu
Brawo, brawo, brawo dobra zmiana. Tak trzyma i ani kroku w tył!!!
GieTek
4 lata temu
Butny, bizantyjski pies. Kuriozalnie karany przez swoich.
olo
4 lata temu
CBA nie moga sobie pospac? muszą niepokoic ludzi od godz 6 rano??? toż to cały dzień zepsuty.
Heniek
4 lata temu
A co to za trol?
Ss
4 lata temu
Widzisz jak twoi ludzie dzialali z ludzmi. Poczuj to na swojej skorze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić