o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Beata Czuma
|

Zatrzymano Dorotę Kaźmierską w Niemczech. Była na liście najbardziej poszukiwanych przestępczyń

32
Podziel się

Skazana za zabójstwo Dorota Kaźmierska została zatrzymana we wtorek w Niemczech - poinformowała Komenda Główna Policji. Kobieta była na liście Europolu 18 najbardziej poszukiwanych przestępczyń. Ukrywała się przez sześć lat.

Dorota Kaźmierska ukrywała się przez sześć lat
Dorota Kaźmierska ukrywała się przez sześć lat (Policja.pl)
bECMtEPV

- Dorota Kaźmierska została zatrzymana we wtorek o godz. 7.20 w mieście Wuppertal w zachodniej części Niemiec - poinformował inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Do zatrzymania doszło dzięki akcji "Zbrodnia nie ma płci" prowadzonej przez Europol. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

Rozgłos medialny kampanii, w czasie której opublikowano wizerunki 18 najbardziej poszukiwanych kobiet w Europie, w tym Polki, spowodował, że do policji zaczęły napływać informacje na temat poszukiwanej.

bECMtEPX

Policjanci z przedstawicielstwa ENFAST (Europejskiej Sieci Współpracy Zespołów Poszukiwań Celowych) w Komendzie Głównej Policji weryfikowali wszystkie docierające do nich informacje. Jedna z nich okazała się wiarygodna. Wszystko wskazywało na to, że Dorota Kaźmierska ukrywa się w Niemczech.

Zmieniła wizerunek i dane osobowe

W niecałą dobę od przekazania informacji, policjanci niemieccy zatrzymali kobietę.

- Pomimo dużej zmiany wizerunku, posługiwania się fałszywymi danymi personalnymi, częstych zmian miejsca pobytu, budowania nowej tożsamości w społeczeństwie w którym się ukrywała, wyspecjalizowane jednostki poszukiwawcze zrzeszone w ENFAST nie dały się zmylić - podkreśla inspektor Mariusz Ciarka.

bECMtEQd

Dorota Kaźmierska została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie męża, do którego doszło w nocy z 29 na 30 maja 2008 r. w Bydgoszczy. W październiku 2013 r. sąd zgodził się na półroczną przerwę w odbywaniu kary ze względu na stan psychiczny jej syna, który był w depresji. Polka do aresztu już nie wróciła. Przepadła jak kamień w wodę. Bydgoska policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w jej ujęciu.

Kobieta ma jednak wielu obrońców. Twierdzą oni, że Dorota Kaźmierska była ofiarą przemocy domowej. Mąż miał ją bić, katować i znęcać się nad nią psychicznie. Kobieta wcześniej uciekała z domu. Przez pewien czas mieszkała nawet w hostelu, gdzie umieściło ją Stowarzyszenie Centrum Pomocy Rodzinie Przeciw Przemocy "Wyrównać Szanse”. Tam odnalazł ją mąż i Kaźmierska wróciła do domu.

Rodzina jej męża uważa jednak, że kobieta zabiła męża z pobudek ekonomicznych. Leszek K. był zamożnym człowiekiem, handlował w Bydgoszczy nieruchomościami.

Źródło: KGP

bECMtEQe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECMtEQy
KOMENTARZE
(32)
Ann
2 lata temu
Tam odnalazł ją mąż i zabrał jej syna i ją odizolował - wtedy wróciła. Chcielibyście byś codziennie wyzywani od głupich, brzydkich i nic nie potrafiących? Bici, poniewierani, upokarzani przed dziećmi? Zapisał na nią 3 domy, bo pewnie jakieś machloje robił. Jak kupiła dom, żeby zamieszkać sama to właściciel nie przekazał jej kluczy. Jak poprosiła o opinię ze szkoły to w efekcie miasto Bydgoszcz przepraszało jej męża. Sami oceńcie przez co ta kobieta przeszła. Gdzie miała się rozwieść, uciec? Myślicie ze z takim człowiekiem dałoby się rozwieść? Przypomnieć Wam ostatnią historie jak w styczniu kobieta zaginęła i potem w rzece utonęła a mąż twierdził ze uciekła? Wierzycie w sprawiedliwość?
Wanda
2 lata temu
Jezeli męzczyzna ja bił zabiała go z obrony koniecznej... Dajcie tej kobiecie spokoj dosyc sie wycierpiala... Tragedia
primadonna
2 lata temu
Status majatkowy nie wyklucza bycia oprawca domowym.Jedynie latwiej znalezc przychylnego prawnika.
bECMtEQz
X
2 lata temu
Jak mężczyzna zabije kobietę - to jest winny i jest zwyrodnialcem. Jak kobieta zabije mężczyznę - to znów mężczyzna jest winny, a ona jest tylko jego ofiarą, nie katem...
sonia151
2 lata temu
Taka sprawiedliwość w Polsce. Gnój się latami znęcał,a kiedy ona przerwała ten horror została skazana na 25 lat więzienia...
super gość
2 lata temu
Szary obywatel nie ma w Polsce absolutnie żadnych szans ani praw nie tylko w sądzie z np policjantem itp...
Psyt
2 lata temu
"Zbrodnia nie ma płci", ale "siła jest kobietą"... No, no...
Piekarnia!
2 lata temu
Skoro "Zbrodnia nie ma płci" dlaczego używacie określenia "przestępczyni"? Nie może być po prostu przestępcą? Jak kobieta umie prowadzić samochód, to znaczy że jest "kierownicą"?
ja18
2 lata temu
musiała być bardzo niebezpieczna ,,,,,
gosc
2 lata temu
i dlatego trzeba zreformować sądy.
koko
2 lata temu
a Rudego Donka czemu jeszcze nie zatrzymali ?
PiS-PO=dno
2 lata temu
No i kto winny? Sąd.. tzw. wymiar sprawiedliwości. Bandyta dostaje 25lat i wychodzi sobie na spacerek między normalnych ludzi. Dziękuję Ci POLSKO!
waldi
2 lata temu
Uwolnić ofiarę przemocy domowej !!!
bECMtEQr
Pragmatyk
2 lata temu
Wygląda, iż jeśli ktoś jest bogaty to z automatu jest również prawy, dobry etc. Nikomu do głowy nie przychodzi, że w domu może być tyranem, znęcającym się psychopatą. Jak kobieta chce kasy to się rozwodzi. Jeśli jednak kogoś morduje to rozum poszedł precz i tylko zostały emocje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić