o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zbigniew Ziobro o Tomaszu Grodzkim: Do rozważenia Trybunał Stanu

89
Podziel się

- Do rozważenia jest odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości jest przekonanym, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki złamał Konstytucję, zapraszając do Polski Komisję Wenecką.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości (PAP, Paweł Supernak)
bESxdplx

W pierwszych dniach stycznia marszałek Senatu poprosił Komisję Wenecką o wydanie opinii w sprawie tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów, którą Sejm przyjął 20 grudnia ubiegłego roku. Senat ma się zająć nią w styczniu. W ubiegłym tygodniu delegacja Komisji Weneckiej odwiedziła Warszawę.

- Marszałek Senatu nie miał prawa takiego zaproszenia skierować, a Komisja Wenecka nie miała prawa takiego zaproszenia przyjąć, więc mamy tutaj do czynienia z działaniami wymierzonymi w Polskę - powiedział w niedzielę Zbigniew Ziobro w TVP Info.

Minister sprawiedliwości dodał, że "marszałek Senatu zaangażował się w realizowanie interesów przeciwko Polsce", a Konstytucja mówi, że "Polskę na zewnątrz reprezentować może tylko prezydent i rada ministrów, reprezentowana przez ministra spraw zagranicznych".

bESxdplz

Zbigniew Ziobro: Koń by się uśmiał

Zdaniem Ziobry Komisja Wenecka "świadomie łamie swój statut”.

- Są zaangażowani w polityczną grę, nie są bezstronni i takim symbolem jest to, że jej sekretarzem jest przedstawiciel Rosji. Przedstawiciel Rosji od pana Putina przyjeżdża uczyć nas, Polaków, jak mamy przestrzegać praworządności. Dość zabawne, koń by się uśmiał, ale to nie jednak dowcip, a rzeczywistość - podkreślił Ziobro.

Minister sprawiedliwości zaznacza, że marszałek Grodzki złamał Konstytucję zapraszając Komisję Wenecką do Polski.

bESxdplF

- Na pewno jest do rozważenia odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu. Ja nie chcę się w tej sprawie wypowiadać, bo potem ktoś może sformułować zarzut, że jako prokurator generalny, minister sprawiedliwości, przesądzam sprawę - powiedział Ziobro. Dodał, że opinia przygotowana przez Komisję Wenecką będzie dokumentem "paraprywatnym, nieoficjalnym, nieformalnym”.

Jak zwrócił uwagę na Twitterze Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej", marszałek Senatu odpowiada przed Trybunałem Stanu jedynie za niezgodne z prawem prowadzenie działalności gospodarczej.

"Rozumiem, że Ewa Bugała jako dziennikarka, a nie podstawka pod mikrofon, zwróciła ministrowi Ziobrze uwagę na to, iż marszałek Senatu odpowiada przez Trybunałem Stanu jedynie za niezgodne z prawem prowadzenie działalności gospodarczej" - napisał dziennikarz.

bESxdplG

Źródło: TVP.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESxdpma
KOMENTARZE
(89)
sens
2 lata temu
W normalnym kraju jeżeli to wszystko prawda, przestępca i zdrajca , po pierwsze nie piastowałby żadnego państwowego stanowiska a po drugie zostałby oskarżony i skazany za swoje przestępstwa .Oskarżający go ludzie potwierdzili branie łapówek .
112
2 lata temu
Ludzie którzy ciągle łamią konstytucje nie mają prawa mówić innym o łamaniu konstytucji.To nasz rząd z Pseudo samodzielnym prezydentem łamią cały czas konstytucje na polecenie małego zawistnego człowieka który jest niby szarym posłem.
Ed21
2 lata temu
Panie Ziobro, mam nadzieję, że niebawem staniesz nie przed TS, ale przed obiektywnym sędzią!
bESxdpmb
Spadający
2 lata temu
Ptak który myśli że to tak jak myśli o tym że głośne ma złudzenie
zjawa
2 lata temu
Proponuje obejrzeć film na planet "Erdogan droga do władzy".podobieństwo "pis" i obecnego dyktatora Turcji jest uderzające,polecam.
wert
2 lata temu
Tutaj też magister minister minął się z prawdą. Powiedział: "Przedstawiciel Rosji od pana Putina przyjeżdża uczyć nas, Polaków, jak mamy przestrzegać praworządności." W składzie delegacji byli: wiceprzewodniczący Komisji Weneckiej Bułgar Filip Dimitrow, Richard Barrett z Irlandii, Mats Melin ze Szwecji i sekretarz KW Thomas Markert. W pracach nad przygotowaniem opinii będą uczestniczyć: Claire Bazy-Malaurie z Francji, Paolo Carozza z USA, Regina Kiener ze Szwajcarii, Kaarlo Tuori z Finlandii.
dominik
2 lata temu
takich co przed trybunal za zlamanie konstytucji jest wiecej Panie Ziobro... a i Pan by tam znalazl miejsce dla siebie
wesd
2 lata temu
Premier Mateusz Morawiecki (rocznik 1968) doniósł uprzejmie w wywiadzie do gazety niemieckiej, że obecni polscy sędziowie, choć nie kształcili się za PRL, to byli szkoleni przez swoich komunistycznych poprzedników. Marszałek Grodzki zdrajca. Premier patriota?
Hak
2 lata temu
Ziobro , powieszą cię za ziobro i będziesz kwiczał.
tom
2 lata temu
jestes zerem i nim pozostaniesz
zibilbn
2 lata temu
Pan marszałek Grodzki i wszyscy posłowie lewicy to zdrajcy i powinni stanąć przed sadem za zdradę własnego narodu tylko przed jakimi sędziami z kasty.Panie Ziobro brać się za ta bandę. Bo stawianie ich przed sadami nic nie da dopóki nie zrobicie porządku z ta kasta. Bo w wyższych instancjach kolesie będą ich uniewinniać.
widz
2 lata temu
no i mamy jedynego lekarza w Polsce, czemu nie ma takiej nagonki np na p Banasia?
Fakty
2 lata temu
Zniszczyć, zadeptac niewygodnych dla PiS, to motto tej partii.
bESxdplT
235
2 lata temu
Jak minister mówi, to mówi! Jak mówi, że opinia KW będzie dokumentem "paraprywatnym" i nieformalnym, to też mówi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić