Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Zbudują nowego Titanica. On też uderzy w górę lodową

5
Podziel się:

Replikę legendarnego statku konstruują Chińczycy. Na tym jednak się nie skończy, bo szykują dla pasażerów nie lada atrakcję.

Zbudują nowego Titanica. On też uderzy w górę lodową
(Youtube.com)

Sama wycieczka to jeszcze nic. Turyści przeżyją bowiem katastrofę sprzed ponad stu lat. Jednak tym razem będzie to tylko symulacja. Jednostka ma zostać wyposażona w najlepsze na świecie systemy bezpieczeństwa.

W pierwszy rejs popłynie już w 2018 roku. Jednak od kiedy tylko zapowiedziano jego budowę, chińska firma Seven Star spotyka się z krytyką. Inwestycja budzi sprzeciw, bo ma być atrakcją turystyczną bazującą na tragedii. RMS Titanic zatonął w 1912 r. Zginęło wtedy ok. 1500 pasażerów.

Ma być idealnym odwzorowaniem. Odtworzone zostaną rozmiary, a także cały wystrój wnętrz. Inżynierowie bazowali na filmie "Titanic" i oryginalnych planach z ubiegłego stulecia. Jedyną różnicą będą silniki, które na pewno nie będą parowe - informuje "Daily Mail".

To nic dziwnego, że w Chinach zbudujemy kolejnego Titanica. Jego projekt nie należy przecież do żadnego państwa. Tak samo jak filmy "Kung Fu Panda" czy "Mulan" powstały w Stanach Zjednoczonych - powiedział prezes Seven Star Su Shaojun.

Projekt pochłonie majątek. Firma wyda miliard chińskich juanów, czyli ok. 600 mln złotych. Pomysłodawcy liczą, że inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(5)
AKME
5 lata temu
W PIERWSZY REJS WYSŁAĆ CAŁY KOD
AKME
5 lata temu
W pierwszy rejs wysłać całe PO.
glupole,,,,,,...
5 lata temu
glupota nie zna granic
Rysieik
5 lata temu
a jakie to ma znaczenie???
Kudłaty
5 lata temu
Ciekawe, czy tupolewa też zbudują :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić