Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Zdjęcia satelitarne ujawniają prawdę o Kim Dzong Unie. Doprowadził do katastrofy

170
Podziel się

Próby nuklearne prowadzone we wnętrzu koreańskiej góry Mount Mantap doprowadziły do zmiany kształtu masywu, a także całkowitego zawalenia ośrodka badań Punggye-ri, znajdującego się w jej wnętrzu. Zdjęcia z satelity nie pozostawiają wątpliwości.

Zdjęcia satelitarne ujawniają prawdę o Kim Dzong Unie. Doprowadził do katastrofy
(Domena publiczna)
bCPjIjUB

Porównanie zdjęć satelitarnych sprzed kilku lat z aktualnymi pozwoliło zobaczyć wielkie zmiany. Okazuje się, że cała góra na przestrzeni ostatnich lat przesunęła się o 3,5 metra. Naukowcy zaobserwowali także, że szczyt góry osunął się o 50 cm.

Nie można jednoznacznie ocenić skali zniszczeń. Tamtejsze instalacje militarne mogły zostać bądź to zupełnie zniszczone, bądź też tylko w części uszkodzone - komentuje główny autor artykułu w "Science", Teng Wang z Nanyang Technological University.

bCPjIjUD

Nowe zdjęcia z satelity potwierdzają wcześniejsze domysły. Naukowcy już w kwietniu donosili, że rezygnacja z programu prób jądrowych to jedynie wizerunkowa sztuczka Kim Dzong Una. Wycofał się z nich nie ze względu na wolę pokoju, a na brak możliwości prowadzenia dalszych testów.

Zobacz także: Nocne zdjęcia NASA sugerują, że Rosja, Chiny i Korea Płn. kłamią

Fale sejsmiczne wywołane eksplozją bomby atomowej i te spowodowane zawaleniem się wnętrza Mount Mantap kilka minut później rozchodziły się w przeciwnych kierunkach. To oznacza, że o ile pierwsze z nich były wywołane eksplozją, to już w drugim przypadku doszło do implozji, co potwierdza tezę o tym, że wtórny wstrząs był wynikiem obsypania się skał - informuje space24.pl

Problemu można było uniknąć. Serwis 38North, dobrze poinformowany w sprawach Korei Północnej donosi, że najgłębsze wykopy we wnętrzu góry Mantap sięgają tylko 800 m. Tymczasem, opierając się na doświadczeniu USA i ZSRR z czasów zimnej wojny, naukowcy już kilkanaście lat temu stwierdzili, że próby atomowe muszą być przeprowadzane przynajmniej 5 km pod ziemią, by nie niszczyć środowiska. W innym wypadku trzęsienia ziemi i niszczenie struktury skał jest nieuniknione.

bCPjIjUJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPjIjVe
KOMENTARZE
(170)
przeciwny
2 lata temu
"Amerykanie i ZSRR stwierdzili ze próby jądrowe muszą być robione co najmniej 5 km pod ziemia".....Najlepszym sposobem aby uniknąć niszczeń środowiska będzie brak prób jądrowych....
One
2 lata temu
Co sie czepiacie, Kim chce tylko kreta wygonic bo mu trawnik rozkopywal
kiy
2 lata temu
No i co mu zrobią, takie wielkie usa a mogą go cmoknąć!!!!
bCPjIjVf
pafel70
2 lata temu
przypominam, że to USA użyły jako pierwsze i JEDYNE bomb atomowych przeciwko LUDNOŚCI CYWILNEJ
kaczus1
2 lata temu
Czy jest ktoś w stanie określić jak ogromne zniszczenia powoduje amerykański terroryzm ?
Najnowsze komentarze (170)
ufo
2 lata temu
Przecież ten durny Koreańczyk jest jakiś chory psychicznie. Ludzi swoich zniszczył, a teraz chce zniszczyć cały świat? Chce forsy od USA, To wszystko.
jaIR
2 lata temu
No coz.Kim to szczwany lis.Pokazał światu niszczenie swoich ośrodków nuklearnych,KTÓRE I TAK Z POWODU ICH ZANIEDBAŃ SAMI SOBIE ZNISZCZYLI WCZEŚNIEJ. DOBRA ZAGRYWKA POD PUBLICZKE.Mam nadzieje ,że zachód nie da się zrobić w konia.
Jach
2 lata temu
Papież Rydzyk i prezes Misiewicz odprawi czary i uroki !!! to pomoże !!!
CHUN
2 lata temu
SAME TE KOREAŃCE POZDYCHAJĄ OD CHMURY ATOMOWEJ
pancernick
2 lata temu
A my ciągle latamy na drzwiach od stodoły i zardzewiałymi Leopardami jeździmy. A biedaki z KRLD mają bombkę i negocjują z USA...
kim
2 lata temu
bez jąder ni chu chu
QuQu
2 lata temu
Kałboje przeprowadzali próby naziemne, może gór nie rozwalili, ale działanie broni atomowej testowali na swoich żołnierzach. Do tego za pomocą najemników finansowanych przez CIA zamordowali prezydenta Allende, wybranego w Chile w demokratycznych wyborach. Niezliczoną ilość razy usiłowali zamordować Fidela Castro, napadli na Irak i zamordowali bez sądu głowę tego państwa. Doprowadzili do destabilizacji całej Północnej Afryki... I pouczają wszystkich innych, jak należy żyć...
ver
2 lata temu
lepiej zainteresujcie się jak mafia pali trucizny w Zgierzu i innych miejscach. Od tego możecie prędzej umrzeć a nie od wyimaginowanych problemów Kima.
bCPjIjUX
WIK
2 lata temu
DLACZEGO JEDNYM MOŻNA A DRUGIM NIE
Beka
2 lata temu
Turkoc podjadek haha
oloui
2 lata temu
A w IRAKU Saddam miał broń chemiczną!
ROD
2 lata temu
A nie można było robić tych prób na głębokości tak około 6500 km? ŚRODOWISKO NATURALNE BARDZO BYŁOBY ZADOWOLONE.
Yale
2 lata temu
Podobno ABW wreszcie lapie na forach sovieckie trolle i ich lewackich wspolnikow.Brawo.
fafi
2 lata temu
A że ,,bracia,, z za oceanu tysiącami ton wysypują śmieci do oceanu i na tym że oceanie pływa syf wielkości Islandii to to pewnie pikuś a nie katastrofa . Ważny jest teraz kim a niedawno był Skripal.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić