o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|
aktualizacja

Zdjęciem córeczki uratowała życie innemu dziecku. Niepokoi na nim jeden szczegół

4
Podziel się

Kiedy robiła zdjęcie swojej malutkiej córeczce nie spodziewała się, że wykryje dzięki niemu śmiertelną chorobę. Lydia Charlotte, mama Felicity chce ustrzec innych rodziców i prosi ich, by zwracali uwagę nawet na najdziwniejsze symptomy ewentualnej choroby. Gdyby nie jedno zdjęcie, jej córka zmarłaby na raka oka.

Lydia cierpiała na retinoblastomę
Lydia cierpiała na retinoblastomę (swns.com, Taomi Sharlotte)
bErivcnF

"Hej! Z reguły nie lubię dzielić się prywatnymi informacjami na Facebooku. Tym razem jednak chcę, żeby nasza historia dotarła do jak największej ilości matek i ojców. Bądźcie ostrożni i uważajcie na raka u waszych dzieci!" – rozpoczęła swoją opowieść Charlotte, której córka wygrała walkę z rzadkim nowotworem oka.

"Wszystko zaczęło się, kiedy zauważyłam w oku Felicity biały rozbłysk, który pojawiał się pod pewnymi kątami padania światła. Zlekceważyłam to i zapomniałam. Po jakimś czasie mój znajomy powiedział mi, żebym zrobiła małej badania. W Manchesterze okulista stwierdził u Felicity retinoblastomę, czyli rzadki nowotwór oka występujący u małych dzieci. To, co wydawało mi się białym błyskiem, było sześcioma złośliwymi guzkami. Teraz moja córka jest po chemioterapii i ma się już dobrze. Jeśli zauważycie cokolwiek niepokojącego u waszych dzieci, niezwłocznie zabierzcie je do lekarza. Roześlijcie moją historię dalej" – ten wpis z Facebooka Charlotte został udostępniony już ponad kilkanaście tysięcy razy.

bErivcnH
Zobacz także: Zobacz też: Czy guzek na oku mężczyzny to zmiana nowotworowa?

Post zobaczyła również 24-letnia Taomi Sharlotte, która u swojej córki Lydii zobaczyła podobną zmianę w oku. "Wróciliśmy z wakacji i zaprowadziłam Lydię do lekarza. Okazało się, że to również retinoblastoma. Niestety nasz przypadek nie skończył się tak dobrze jak u Charlotte. Oka Lydii nie dało się uratować. Mimo to lekarze zapobiegli rozprzestrzenianiu się nowotworu na inne organy. A to dla nas ogromny sukces. Teraz Lydia czuje się już dobrze" – opisała swoją historię w mediach społecznościowych Taomi.

Obie panie apelują do rodziców, żeby nie ignorowali żadnych sygnałów, jakie wysyła ciało ich dziecka. Nawet z pozoru zdrowy i szczęśliwy maluch może cierpieć na poważną chorobę. Kluczem do uratowania go jest szybka diagnoza i pomoc, która często przychodzi niestety zbyt późno.

bErivcnN
bErivcoi
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(4)
zgred malkont...
4 lata temu
O zdrowie swych dzieci trzeba sie modlic i to zaraz po ich poczeciu,
mama
4 lata temu
u mojego syna biały "zorbłysk" okazał się zaćmą wrodzoną....:/
gbh
4 lata temu
w katolickiej polsce to dziecko...by umarlo na raka czekajac w kolejce do lekarza...................
bErivcoj
pol
4 lata temu
Osobom, które mają wady wzroku, np. zeza również wychodzą na zdjęciach takie odbicia w jednym oku, ponieważ płaszczyzny źrenic są pod różnymi kątami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić