o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Zemdlała na ulicy. Reakcja ludzi wprawiła w osłupienie

137
Podziel się

Grupa Medyczno-Poszukiwawcza "Legion Gerarda" była pozytywnie zaskoczona po tym, jak w centrum Krosna jej członkowie przeprowadzili pewien eksperyment.

Zemdlała na ulicy. Reakcja ludzi wprawiła w osłupienie
(Facebook.com)
bDRVAPFh

Chcieli sprawdzić, czy ludzie pomogą kobiecie w potrzebie. W tym celu zaaranżowali scenę, w której młoda mieszkanka Krosna upada na ulicy. Wydarzenie rejestrowali ukryta kamerą, a później film opublikowali na Facebooku.

Choć ludzie chcieli pomóc, to jednak eksperyment obnażył ogromny problem. "egzamin z empatii zdany na piątkę" - podsumowali twórcy nagrania, którzy ze smutkiem stwierdzili, że większość osób ratujących kobietę nie miała pojęcia o podstawach pierwszej pomocy.

W przypadku osoby nieprzytomnej mamy tylko trzy, cztery minuty na rozpoczęcie reanimacji. Bo jeśli taka osoba nie oddycha, jej mózg może ulec uszkodzeniu. Nasze bezczynne czekanie na karetkę może ją zabić – informuje "Legion Gerarda".

bDRVAPFj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRVAPFK
KOMENTARZE
(137)
Hok
3 lata temu
Oczywiście staruchy które najwięcej krzyczą o braku kultury i wychowania u młodzieży przechodziły obojętnie albo tylko się gapiły. Obrzydlistwo!
mx
3 lata temu
Ciekawe, czy podobna reakcja byłaby w przypadku mężczyzny?! Pewnie - pijany!!!
abo
3 lata temu
Brawo Wy ! jak ktoś naprawdę zemdleje to przechodnie zaczną szukać kamery zamiast pomóc
bDRVAPFL
1973
3 lata temu
Reanimujemy osobę nieprzytomną z akcją serca? Myślałem, że udrażniamy drogę oddechową i układamy w bezpiecznej pozycji. Ilu rzeczy jeszcze człowiek nie wie.
gosc
3 lata temu
zamiast lekcji o niczym religii wprowadzić do szkoły zajęcia z pierwszej pomocy
Najnowsze komentarze (137)
no ale jak?
3 lata temu
Artykuł niepełny, bo powinien zawierać informację, jak tej pomocy udzielić, a nie tylko krytykować innych za brak wiedzy w tym temacie. Jednym słowem autor skupił się na sensancji i dokazywaniu, zamiast skupić się na edukacji, której to brak wytyka innym.
loggika
3 lata temu
Kilka lat temu w centrum Poznania mój 20-letni syn miał zatrzymanie krążenia. Przypadkowi ludzie podjęli właściwą reanimację i dzięki temu żyje i nie ma uszkodzeń neurologicznych. Miał szczęście, bo według lekarzy z pogotowia tylko w 10% przypadków w Polsce przechodnie podejmują właściwe działania. Nie bójmy się - ludzie, którzy uratowali mojego syna też nie zrobili tego bezbłędnie, ale ich działanie okazało się skuteczne - uratowali życie i zdrowie.
Real
3 lata temu
No teoretycznie wiem, co trzeba robić ale pewnie w krytycznym momencie strach by mnie sparaliżował. Albo obawa, że coś zrobię tej osobie chociaż teoretycznie mówiono mi, że nie można zaszkodzić bardziej niż nie udzielić pomocy... Potrzebujemy więcej ćwiczeń.
Emerytka
3 lata temu
Za każdym razem reaguję, bez względu na to czy to jest kobieta, czy mężczyzna.
elf
3 lata temu
Ludzie dziwnie się zachowują,i to bez względu na wiek czy przynależność społeczną.Jakieś dwadzieścia lat temu telewizja pokazała żebraka na ulicy w Warszawie, jedni dawali datki inni nie,szedł z aktówką premier Mazowiecki, widząc żebraka przeszedł na drugą stronę ulicy by go ominąć.
KL
3 lata temu
Wczoraj byłem światkiem ratowania młodej dziewczyny przy Rotundzie PKO Marszałkowska / Al. Jerozolimskie. Po przyjeżdzie ambulansu lekarz stwierdził, że jest po alkoholu...
sien
3 lata temu
Za tego typu eksperymenty powinna być kara. Ludzie którzy usiłowali udzielić pomocy następnym razem będą rozglądać się za ukrytymi kamerami a nie pomagać.
bacA
3 lata temu
Który większy de Bill i idi Ota? Maliniak czy Matołusz?
bDRVAPFD
yaksa
3 lata temu
czy każda osoba nieprzytomna musi być reanimowana??? przecież ta pani oddychała co każdy mógł stwierdzić ,więc po co reanimacja??????
Lroo
3 lata temu
Jakby, zemdlal facet, już było by inaczej
wstyd
3 lata temu
Tak się tworzy znieczulicę. - o znów jakiś "eksperyment"
janusz
3 lata temu
namnożyło się tak dużo różnego rodzaju "......... prowokacje" i innych domorosłych "reżyserów" , że faktycznie widząc tego typu zdarzenie bardziej myślimy o jakimś ośmieszeniu w internecie niż o pomocy "ofierze"
Facet
3 lata temu
Jak dla mnie to mogła nawet rodzić. Jej sprawa. Od tego są służby żeby udzielać pomocy, za to im płacą.
jak bajka o w...
3 lata temu
takie "eksperymenty" na ludziach są bardzo szkodliwe!!!! Następnym razem, ludzie zignorują podobną sytuację i ktoś naprawdę potrzebujący pomocy umrze!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić